Skocz do zawartości

Soul Calibur V


darkknight

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wlasnie probowalem wbic trofika za 10 zwyciestw ezio. myslalem, ze pojdzie gladko... 3w 17l - rewelka... cienki jak barszcz jestem.

 

zaczynam miec dosc multi. juz nawet przez ludzi jestem nazywany looserem lub noobem, bo niby sie rozlaczam zeby nie przegrac. najlepszy byl taki, ktory przegrywal 2:1, zostalo mu z 10% paska, ja mialem prawie full, zerwalo polaczenie, a on mi pisze ze jestem noobem, bo ucieklem... bywa tak, ze 3 walki pod rzad mi zerwie. juz ku*wizna kompletna z tego wychodzi. innym razem dostalem looserem w pysk jak zerwalo mi polaczenie w chwili, gdy wykonywalem koncze kombo... ludzie to maja ulanska fantazje :/

 

no i uwielbiam zawodnikow "one combo". xiba walacy laska z odleglosci. algul strzelajacy non stop kulkami. ten taki ala szermerz walacy szybke serie szpada... ezio non stop strzelajacy. gdyby dany kombos mozna bylo pod jednego buttona przypisac, to by pewnie druga reka pierogi zarli...

Odnośnik do komentarza

czy ktos jest w stanie wytlumaczyc mi, debilowi, jak robic just guard? nie uzywajcie slownictwa fachowego - tlumaczycie babci, ok? powoli i bolesnie...

 

obejrzalem 20 filmikow na YT, przeczytalem dziesiec "artykulow" o JG i dalej nie jestem w stanie zrobic nawet jednego; gralem jako mitsurugi i nic... przenioslem sie na xibe, tiare oraz te "anielice" z finalu story - zadnym z nich nie bylem w stanie trafic JG; o co kufa kaman?

 

mam rozumiec, ze chwile przed trafieniem mnie przez przeciwnika mam wcisnac (tap!) [G], tak? to ma byc tylko takie uderzenie, zeby jak najszybciej zwolnic przycisk, czy mam chwile przytrzymac? tego wlasnie nie rozumiem: 4 klatki...:/ bo nie wiem czy musze wyczuc dlugosc czasu, w jakim G ma byc duszone, czy starac sie dusic je jak najkrocej...

 

nie kumam tego za cholere, bo na taki blok trwajacy ulamki sekund potrafie przyjac cios i HP nie leca, ale efekt JG nie wystepuje; zauwazylem tez, ze czasem (np mitsurugim) po tapnieciu [G] przyjmuje cios na blok, ale miecz nie idzie od razu do dolu, tylko widac, ze jest cofniety pod sila ciosu przeciwnika i dopiero po chwili mitsurugi opuszcza go do normalnej pozycji. wtf?

(juz pomijam, ze potrzeba 5 takich akcji do trofika, ale w zwyczajnej walce by mi sie przydalo :/)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

online: jeśli chcesz tu pograć, to wal tylko w ranked match; te pokoje nierankingowe, na ogół są puste, a jeśli już ktoś jest, to w Japonii lub USA; znalezienie partnera do online'u w ranked match to na ogół około minuty, czasem 2-3...

 

just guard - jeśli próbujesz to robić tak, że masz palec nad przyciskiem, w odpowiedniej chwili chcesz w niego uderzyć i cofnąć palucha, to chyba nie dasz rady;

zasada jest taka, że jeśli naciśniesz blok i zobaczysz animację, jak postać składa się do bloku, a potem opuszcza gardę, to trzymałeś blok za długo :) jeśli położysz pada przed sobą i "pukniesz" palcem [G], to na 99% będzie to za długie naciśnięcie;

ja robiłem to tak:

najpierw trening; nagrałem sobie sekwencję ataków wertykalnych przeciwnika, tak, by uderzał co 2-3 sekundy; akurat wystarczało, żeby zrobić krok do przodu po tym, jak dostało się cios i zostało nieco odepchniętym; aby jsut guard zadziałał, masz 2 warunki: krótko trzymasz [G] i robisz to w chwili, gdy cios przeciwnika dochodzi Twojej postaci; więc jeśli ustawisz sobie atak, który jest nie za szybki, to mniej więcej w połowie drogi broni pomiędzy pozycją początkową, a Twoim łbem, naciskasz [G]; proste, no nie? teraz trudniejsza część...

teraz ćwiczymy technikę naciskania [G]; na początku możesz na sucho, bez bycia bitym przez przeciwnika; ja "stawiałem pionowo" kciuka na przycisku, tak, że jedynie paznokieć zahaczał o krawędź przycisku [G]; naciskałem przycisk właśnie paznokciem, na takiej zasadzie, że szybko dociskałem paznokciem przycisk do dołu i zsuwałem go z przycisku, a ten sam odbijał do góry; to coś takiego jak gra w pchełki, tylko, że zamiast pstrykać pchełką o przełkę, to używasz paznokcia; wykonane prawidłowo nie daje pełnej animacji składania się postaci do bloku, a widać jedynie nieznaczne drgnięcie postaci, coś jakby gdzieś jakaś zapomniana klatka animacji wkradła się w animację;

jak zrobisz to w treningu kilka razy, to znaczy, że załapałeś i lepiej nie będzie :) teraz znajdz w miarę wolną postać (łatwiej złapiesz moment, w którym trzeba wcisnąć przycisk) w quick battle, pół godziny postoisz wciskając jedynie [G] i w końcu te upragnione 5x JG wejdzie ;)

(aha - jeśli uderzyłeś [G], zablokowałeś cios i nie dostałeś DMGu, a mimo to nie pojawił się komunikat o JG, to znaczy, że jeszcze za długo trzymałeś przycisk)

 

god damn it - cała sprawa sprowadza się do zrobienia czegoś, co na ogół określa się mianem "tap button", a sprawia tyle problemów... :confused: dodam jeszcze tylko, że jest to umiejętność całkowicie nieprzydatna w online, a w zwykłych pojedynkach nawet nie warto ryzykować wykonania tego; o wiele lepiej zrobić impact guard - bardziej jest karane za niepowodzenie, zużywa speciala, ale wchodzi 99/100

 

gdybyś chciał kalekę do sparingów to służę pomocą; gram Mitsurugim; trochę cisnąłem Xibę, ale wolę pierwszego; mam na rankingowym 3x więcej przegranych niż zwycięstw, więc wiesz jaki to poziom ;)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

no to jeśli miałbyś ochotę pograć trochę to daj znać a porzucę XCOM i NFS:MW na rzecz machania mieczykiem ;)

powodzenia z JG :)

 

spojrzałem na Twoje trofiki - podobnie jak ja za szybko rzuciłeś się na online; nie masz zaliczonego arcade na hard, mało walk w quick battle, a już zrobiłeś 10 zwycięstw Ezio w meczach rankingowych (to na tym mi statystyki poleciały na ryj...); trzeba najpierw pociosać quick battle - przeciwnicy kategorii B1 i w górę już potrafią się czasem postawić i można na nich sensownie poćwiczyć...

 

podstawa tej gry to follow up'y a ja jakoś nie potrafię się zabrać za czesanie długaśnych kombosów - jednego się nauczyłem co zabierał około 70%, ale już pewnie dziś bym tego nie zrobił ;/ z tym byłoby znacznie łatwiej na onlinie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...