Skocz do zawartości

Death Grips


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mate5

Obsłuchaj Inanimate Sensation i Have a sad cum, Rozi. IMO najbardziej kluczowe z ich nowszych kawałków, w spoilerze linki.

 

 

 

 

 

 

 

 

No i Hot Head, kur.wa jak robi ten kawałek. Początek to czysta, niezmącona ekspresja, a od drugiej minuty zaczyna się ten kojący, pochodzący z wewnątrz liryzm, teasujący cię co chwilę poukładaną melodią, by potem rwać i wprowadzać cię w ciąg jednocześnie równych i nierównych bodźców. Bottomless Pit rozku.rwi jeszcze mocniej niż The Powers that B.  Kocham DG, bo właśnie łączą czystą, pierwotną wolę ekspresji z romantycznymi (w pierwotnym znaczeniu tego słowa) słowami.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość mate5

W OGÓLE CZUJESZ WIOLEK SKUR.WYSYNU JAKI TO BĘDZIE KAWAŁEK DRGAŃ POWIETRZA? JEANNY DEATH ZAKOŃCZYŁO SIĘ DEATH GRIPS 2.0 I (pipi), TO PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE POZIOM WYŻEJ. NO ALE JESTEM FANBOYEM I NAWET JAK TAKIE BB POISON TO BĘDZIE 7 MINUT BIAŁEGO SZUMU TO I TAK BĘDĘ SOBIE MASOWAŁ PROSTATĘ SŁUCHAJĄC.

 

 

Ale już bez ekshibicjonizmu, bardzo podoba mi się okładka, zarówno przód jak i tył. Oczywiście to co najbardziej mnie jara to tytuły utworów, bazując na nich oraz na wydanym już hot head, przypuszczam że to będzie taki meta album. Nie ma tutaj tytułów, które już samą nazwą jakoś tam komentują otoczenie (jak 'money store', 'government plates', have a sad cum'), tylko właśnie wszystkie zdają się być... neutralne jeśli chodzi o komentarz na cokolwiek innego poza muzyką, którą tytułują - BB Poison i giving bad people good ideas to oczywiste przykłady, a inne też (przynajmniej mi) się takie wydają.

 

 

Do tego przeczytałem ciekawy wpis na /r/deathgrips:

 

 

Just so you know, the phrase "very shallow listening" doesn't turn up very many google results, but what it does turn up is a blog post from Linux celebrity Lars Wirzenius (known for fucking with kernels and being college friends with Linus Torvalds.) The exact post reads

I don't understand music, except in a very shallow listening-only sense. I don't understand musical notation. When I was put into piano school, after five weeks the teacher said it would be best if I stopped.

Not making any assumptions, just thought it was an interesting link.

 

 

Czyli to wszystko (Death Grips 2.0, meta hot head, tytuły BP, powyższa wrzutka) jakoś tam sugeruje, że to istotnie będzie kawałek sztuki z rodzaju tych, gdzie już CAŁKOWICIE będzie chodziło o sztukę dla sztuki, tylko że to nie będzie złe. Tak jak już Exmilitary, mniej Money Store, bardziej Niggas on the moon, były po prostu muzycznym zobrazowaniem tej nieco pretensjonalnej pierwotnej woli ekpresji, tak myślę że BP zrobi właśnie to, ale już po całości. To będzie album składający się z różowego szumu i rwanych trzasków, ja i Ty będziemy to kochać, ludzie będą mówić że to gó.wno a nie muzyka, i będzie oskarżanie o elityzm, albo o to że lubimy wszystko co McRide z chłopakami nam podsuną na talerzu.

 

 

Tak w ogóle to fajnie być częścią tego hype'u, bo Death Grips wie jak robić PR i stwarza to złudne poczucie społeczności i złudnego (ale przyjemnego) poczucia, że to coś-więcej-niż-tylko-muzyka. Mimo że sobie zdaję z tego sprawę, to przed DG i tak chętnie padam na kolana. Erich Fromm i tak dalej.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

mate5 zostań moją rodziną w jakiś sposób. Mogę Cię adoptować

 

 

SYNU

 

 

Pewnie album wyskoczy z dnia na dzień jak filip z MAKU. Już wiem co będzie mnie pobudzać podczas emigracyjnych obozów pracy, bo płytka pojawi się pewnie na miesiącach. Ba, może pokuszę się o zakup. Fajne są te instrumentale z wywiadu <3 Widać, że Flat jest w formie. 

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Wiadomka, ojcze.

 

 

Jestem tak nahajpowany, że w przeciągu ostatnich 3 dni odsłuchałem Jenny Death chyba z kilkanaście razy. No ku.rwa, teraz mi leci Centuries of damn i kocham to jak bardzo synkretyczni sa, a mimo to zawsze słychać ich styl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...