Jump to content

iwans

Użytkownicy
  • Posts

    7
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by iwans

  1. Podwójny bonus dla Torby za recenzję Monster Huntera, naprawdę kawał solidnego tekstu. Poza tym cieszy mnie, że coraz więcej miejsca poświęca się grom z e-dystrybucji. Swoją drogą, czy to już nie czas, by gry z handheldów oraz gry bez tektury trafiły po prostu do działu recenzje? Przecież to często równie dobry kod, jak choćby MH:FU, czy Secret of the.... Wystarczyłoby w oceniaczce dodać kategorię "dostępne na" i już. (:
  2. Chciałbym zaproponować dyskusję na temat lekcji polskiego w nowoczesnej szkole. Zastanawia mnie wiele kwestii, m.in. czym jest nowoczesna szkoła oraz jakie jest miejsce literatury w tejże szkole? Ostatnią szkołę skończyłem kilka lat temu, a obecnie, studiując, potrafię spojrzeć na wiele dawnych spraw z innej perspektywy. Zdałem sobie sprawę, że lekcje języka polskiego były tak naprawdę pewnego rodzaju "wstępem do kulturoznawstwa" - istny kogel mogel, w którym znalazło się miejsce i dla filozofii, i dla teorii malarstwa, dla językoznawstwa polskiego, a wreszcie dla literatury. Zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Jaki waszym zdaniem powinien być kanon lektur? Czy w ogóle powinien istnieć pewien odgórny nakaz/wykaz czytania określonych pozycji? Jako liberał i zwolennik prywatnego szkolnictwa na poziomie ponadpodstawowym, uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby pełna dowolność dyrektorów/nauczycieli w konstruowaniu planu zajęć i doborze lektur. Jest jeszcze ważna kwestia obecności literatury obcej na lekcjach języka polskiego. W wielu wypadkach jest ona konieczna ze względu na uniwersalność prądów, trendów, obecność archetypów etc etc etc. Gdzie powinny być jednak jej granice? Wreszcie, jaki jest wasz "wymarzony" kanon? (: Uh, sporo tego się nazbierało, ale mam nadzieję, że uda się nam rozwinąć ciekawą dyskusję.
  3. No tak, nie sprecyzowałem. Chodziło mi o współistnienie wersji elektronicznej oraz klasycznej.
  4. [Witam wszystkim na forum.] Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem płatnych treści, najlepiej powiązanych z dostępem do elektronicznej wersji magazynu. Układ byłby prosty - użytkownik płaci te 8-10 złotych miesięcznie, a w zamian dostaje e-magazyn oraz dostęp do wszystkim DLC, poradników etc etc. Uważam, że takie rozwiązanie będzie najlepsze, ponieważ na rynku jest już wiele niszowych portali oraz stron, które nie są w stanie konkurować z portalami płatnymi oraz zachodnimi tytanami. Poza tym mam pomysł na pewien "ficzer" - pod każdą recenzją powinien być link do sklepu PE. Czytasz, klikasz, kupujesz.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.