Skocz do zawartości

Atos

Użytkownicy
  • Postów

    233
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi opublikowane przez Atos

  1. Mam nietypową prośbę. Z powodu wypadku w pracy, przez najbliższe kilka miesięcy, lub nawet pół roku, nie mogę trenować na wolnych ciężarach czy maszynach, generalnie pozostają mi jedynie treningi z gumami oporowymi, takie jest zalecenie lekarza. Niestety, nigdy w życiu nie trenowałem z gumami, i nie za bardzo się orientuję, jak rozpisać sobie trening. Czy w treningu z gumami mogę stosować trening split, na zasadzie podobnej do treningu z ciężarami? Czy jak gumy to raczej FBW? Jak to rozpisać na 4 treningi w tygodniu? Mam do dyspozycji dwa komplety gum, miniband i powerband.

    Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i poradę.

  2. 3 godziny temu, Kalel napisał:

    Czy są jeszcze forumowicze którzy grają w FMa? Warto dopłacić do wersji 20, czy nie ma żadnych większych zmian względem wersji 19?

    Warto kupić wersję 20, sporo zmian w stosunku do 19. Ale żeby nie było tak wesoło, to silnik meczowy jest bardzo niedopracowany, pełen błędów i rozmaitych problemów. Z takich najważniejszych, to napastnicy mają ogromne problemy z wykorzystywaniem sytuacji 1 na 1,  środkowi obrońcy nie reagują na prostopadłe podania między stoperów, co powoduje że w zasadzie w każdym meczu tracimy identyczne bramki, zawodnicy nie stosują się do poleceń taktycznych przy stałych fragmentach gry, sędziowie dyktują zbyt wiele rzutów karnych.

    Na szczęście ogromna większość tych błędów jest już zgłoszona, i powinna zostać poprawiona w nadchodzącym patchu.

     

     

  3. 6 godzin temu, funditto napisał:

    Czy można gdzieś znaleźć listę telewizorów, w których HDR jest powyżej 1000 nitów ? 
     

    Czy nie ma takich tv oprócz Sony ZG9 ?

    Pytanie jest nieprecyzyjne, bo liczba nitów będzie zależeć między innymi od powierzchni wyświetlanej na ekranie i od czasu wyświetlania. Dla przykładu w Sony ZF9 to:

    - średnia jasność efektu HDR 1130 nitów,

    - maksymalna wartość na skrawku ekranu 1680 nitów.

     

     


     

     

  4. 9 godzin temu, Plugawy napisał:

    Wynika z tego, że koleś miał słabej jakosci kabel i stąd taki lag? @AtosTy grasz na slimie czy na pro? odczuwasz laga? Strzelam, że Red by nie wyczuł 40ms laga.

    Gram na Pro i nie odczuwam kłopotów z lagiem. Ale może to być bardzo indywidualna kwestia. Są osoby bardzo wyczulone, są takie które nie widzą żadnej różnicy.

    Wracając jeszcze do XF9005, to nie doświadczyłem żadnego migotania tła, czy różnic w podświetleniu matrycy. Clouding występuje, ale u mnie jest minimalny, i w praktyce w żaden sposób nie wpływa na przyjemność z oglądania.

    Zgadzam się za to w pełni, że system operacyjny Android jest fatalny. Z wbudowanego media playera praktycznie nie da się korzystać, na szczęście jest KODI.Nieco lepiej zrobiło się po updejcie do Oreo, ale nadal nie jest to płynność i funkcjonalność znana z LG czy Samsunga.

     

    • Plusik 1
  5. @_Red_

    Jeśli chodzi o parametry czysto techniczne, to XF9005 będzie lepszym wyborem od NU8002.: wyższa jasność w HDR i SDR, lepszy system lokalnego wygaszania (NU8002 posiada matrycę podświetloną krawędziowo), kontrast na podobnym poziomie z niewielkim wskazaniem na Sony.

    Na plus Samsunga szybszy system operacyjny, opcja Gra Motion Plus, HDR na bardzo przyzwoitym poziomie oraz bardzo niski input lag.

     


     

    • Plusik 1
  6. 51 minut temu, Michał_K napisał:

    Xf lepszy od xg? Czy może nie dosyć lepszy żeby dopłacać? A co z tym Samsungiem? pani w RTV mnie na niego namawiała,  a o dziwo brzmiała dosyć kumato... 

    Z tych dwóch modeli to XG jest nowszy, i zastąpił XF, choć XF jest nadal produkowany( bodajże do końca 2019 roku, o ile mnie pamięć nie myli).

    XG ma kilkanaście procent wyższą jasność w SDR i HDR, ale za to słabszy kontrast natywny. Pozostałe różnice to głównie to, że wszystkie 4 porty HDMI w XG mogą obsłużyć 4K HDR przy 60Hz.( w XF tylko 2 porty). Poza tym w XG port ARC został podniesiony do eARC. XG ma nowego pilota, i to chyba tyle z różnic.

     

     

    • Lubię! 1
  7. Czas pomsty, Maciej Liziniewicz

     

    Rok 1630. Szlachcic Żegota Nadolski, po wielu latach wojowania wraca do rodzinnego dworu. Czekają tam na niego jedynie groby bestialsko zamordowanych przez Tatarów żony i dzieci, pustka i rozpacz. Ale szlachcic przekonuje się, że nie wszystko w tej historii jest jasne i prawdziwe. Choć sam jest złamany i ciężko doświadczony przez los, postanawia wymierzyć sprawiedliwość, odszukać winnych i dokonać zemsty. Sprawa nie jest jednak taka prosta, jak to może się wydawać...

    Znakomicie napisana stylizowanym językiem powieść historyczna, w którą autor bardzo umiejętnie wplótł elementy fantastyczne. Bardzo dobrze oddane tło historyczne, klimat momentami bardzo ciężki, do tego świetny pomysł na główną intrygę, a to wszystko napisane z dużym talentem. Polecam!

  8. 3 godziny temu, easye napisał:

    Ten XF ile ma nitow? jeszcze teraz jest Philips Oled na promce za 4700.

    Jeżeli chodzi o XF9005, to  w HDR maksymalna jasność na fragmencie ekranu wynosi około 1100 nitów, zaś średnia jakość efektu HDR to około 890 nitów. Z kolei w SDR, to na pełnym ekranie okolo 600 nitów, na fragmencie ekranu około 950 nitów.

    Z pełnym przekonaniem mogę polecić ten tv,  jestem z niego bardzo zadowolony, a wcześniej miałem Samsunga KS7000.

    • Plusik 3
  9. @dee

    O ile dobrze pamiętam, to u nas (Polska południowo-wschodnia), dostaliśmy płyn Lugola odrobinę wcześniej, wydaje mi się, że przed 1 maja. Oczywiście, to i tak bez najmniejszego znaczenia w świetle wiedzy, jaką mamy dzisiaj.

    Pamiętam za to do dziś bardzo nieprzyjemny smak Lugoli, ledwo dałem rady to wypić.

  10. 23 minuty temu, Ölschmitz napisał:

    https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml

     

    dobry wybor?

     

    raczej klasyczny zestaw - ps4, switch, netflix itd.

     

    musi miec 4k, hdr i niski imput lag.

     

    w tych oledach nie wiem ile to mit, ale troche sie boje tych wypalen. czasem potrafie w jedna gierke grac np. przez miesiac (hud itd.)

    Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o LCD. Sam mam ten model i mogę polecić.

  11. Interesująca wiadomość dla posiadaczy wybranych modeli telewizorów Sony z lat 2016-2018.

    Można już ściągać i instalować aktualizację systemu Android TV 8.0 Oreo.

    Aktualizacja wnosi między innymi przebudowany interfejs, poprawia problemy z prawidłowym wyświetlaniem Dolby Vision z Netflixa i dodaje obsługę HDR w wersji HLG poprzez HDMI, plus oczywiście wiele innych zmian i poprawek.

    • Plusik 3
  12. Pisałem o tym kilka stron wcześniej, ale chętnie powtórzę.

    Przesiadłem się z KS7000, który był w moim przekonaniu bardzo dobrym telewizorem, i nie spodziewałem się, ze XF90 mnie czymś specjalnie zaskoczy. A jednak obraz na Sony bardziej mi się podoba. Kolory są bardziej nasycone, płynność ruchu znakomita,  realna jasność w HDR i SDR zdecydowanie wyższa, a upłynniacz działa o wiele lepiej niż w Samsungu.

    Jeśli chodzi o oglądanie w ciemnym pomieszczeniu to ci nie pomogę, bo ja po prostu nie lubię tak oglądać.

    Niewielki minus to system operacyjny Android, a raczej jego powolne działanie. Choć i tak jest o wiele lepiej niż na XE93. Pomaga wyłączenie Bluetooth w opcjach,  system dostaje wtedy kopa i poruszanie się po menu jest płynne.

    Fatalny jest za to wbudowany odtwarzacz multimediów. Nie w sensie, że coś nie działa, bo łyka każdy chyba rodzaj plików, ale samo menu jest nieczytelne i toporne. Na szczęście możesz sobie zainstalować VLC czy KODI, i problem z głowy.

     

    • Lubię! 1
  13. 6 godzin temu, PEsEq napisał:

    A już miałem brać xf.
    Fakt, że jakoś za samsungami nie przepadam, sam nie wiem czemu... Ale nie omieszkam się sprawdzić. Z chęcią może jakiś użytkownik miał styczność z obydwoma modelami i mógłbym poradzić. Kolego _Be, dzieki za zamotanie hehehe.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
     

    Ja mam Sony XF90, ale w 65 calach. Mogę jak najbardziej polecić.

  14. @zagul

     

    W tej cenie warto byłoby pomyśleć o Samsungu UE50NU7462,  Sony KD-49XF7596, ewentualnie Panasonic TX-50EX700E. Nie oczekuj jednak nie wiadomo jakiego obrazu czy jakości  HDR. Samsung ma z tych trzech najbardziej przyjazny system operacyjny moim zdaniem. Co do jakości obrazu, to pewnie Sony, potem Panasonic i Samsung, ale chyba nawet w tym temacie kilka osób niepochlebnie mówiło o Panasonicu. Generalnie w tym budżecie cudów nie będzie.

  15. 9 godzin temu, Absolem napisał:

    @Atos a z ciekawości co ci padło w KS7000? Mój odpukać chodzi jak złoto.

    Padł panel, choć dokładniej to ci nie powiem co się stało. Wszystko działało bez najmniejszego problemu, aż pewnego dnia po włączeniu tv na ekranie pokazał się zielony pas szerokości około 4 cm, biegnący wzdłuż całego ekranu, i został już na stałe.

    • Plusik 1
  16. Po kilkunastu miesiącach bezproblemowego działania mój Samsung KS7000 odmówił w końcu dalszej współpracy, zatem przyszło mi wybrać nowy telewizor. W moim przypadku 70% pracy telewizora to Xbox i PS4, 30 % to filmy. Telewizor stoi w jasnym pokoju, nie lubię i nigdy nie oglądam filmów w pełnej ciemności. Może komuś pomogę w wyborze, dzieląc się swoimi doświadczeniami z wyborem nowego tv.

    Zaproponowano mi bezpłatną wymianę na jeden z poniższych modeli (wszystkie w 65 calach):

    Samsung Q6FN

    OLED LG B7

    Sony XF90

    Miałem to szczęście, że mogłem każdy z tych telewizorów przetestować w sklepie (wielki szacunek dla firmy Richer Sound). Oczywiście, nie mówię tu o jakimś bardzo dokładnym teście, pomiarach itp. Spędziłem po prostu 2 godziny mając do dyspozycji Xboxa One X i kilka filmów(także z HDR).

    Bezapelacyjnie i bez żadnej dyskusji najbardziej spodobał mi się Sony XF90, i od kilku dni stoi u mnie w domu. W zasadzie jedynym zastrzeżeniem jaki mam do tego modelu jest wolny i mało intuicyjny system Android. Jeżeli wcześniej używało się Tizena na Samsungu, to taka przesiadka jest bolesna. Nie mam natomiast uwag co do jakości obrazu, kolory, płynność, czerń, kontrast - są jak najbardziej akceptowalne i dla mnie absolutnie wystarczające. W porównaniu do Samsunga XF90 ma ogromne możliwości dopasowania obrazu pod własne oczekiwania. Ważne dla mnie było to, że Sony obsługuje Dolby Vision, więc jestem zabezpieczony na przyszłość.

    W przypadku Samsunga Q6FN w zasadzie nie widziałem żadnej różnicy między tym modelem a KS7000, a dodatkowo tegoroczne Samsungi nie obsługują DTS, więc jak dla mnie Samsung odpadł od razu.

    Teraz zapewne narażę się posiadaczom OLEDów, ale B7 w niczym nie rzucił mnie na kolana, a jeżeli chodzi o jasność w trybie SDR i HDR , to Samsung i Sony zostawiają go daleko z tyłu. Płynność ruchu również bardziej odpowiadała mi na Sony i Samsungu. Owszem, doceniam czerń , owszem doceniam kontrast, ale po prostu nie spodobał mi się ogólnie obraz, i tyle. Nie mówię oczywiście, że to złe telewizory, bo tak nie jest. W moim bardzo, ale to bardzo subiektywnym odczuciu obraz na Sony spodobał mi się o wiele bardziej, a telewizor kupujemy przecież pod swoje potrzeby i oczekiwania. Pewnie dla koneserów, oglądających filmy w trybie Kino Pro, w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i rozkoszujących się czernią pasów;) to co piszę jest herezją, ale jak już mówiłem, kupuję tv dla siebie i dla swoich oczekiwań.

    Podsumowując, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem Sony XF90, to mogę jak najbardziej polecić ten model.

     

    • Plusik 7
    • Lubię! 1
    • Dzięki 1
  17. Mam pytanie do posiadaczy OLEDów.

    Czy systemowy media player pozwala na odtwarzanie filmów ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS i bardzo dużych plików Ultra HD z HDR? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie z dysku twardego.

    Waham się pomiędzy Samsungiem Q9FN a LG OLED, i nie ukrywam, że  sporym minusem Samsunga jest brak takiego wsparcia.

    Z góry dziękuję za pomoc.


     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...