Skocz do zawartości

mobie

Użytkownicy
  • Postów

    150
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez mobie

  1. Mam problem z pierścieniem sojusznika.Wydaje mi się, że mam postać z tendencją  czystej bieli jest ten charakterystyczny błysk i latają jak by gwiazdki. Niezłomny nie daje mi tego pierścienia. Na początku gry  "Niezłomny spyta nas, czy pomożemy pokonać Pradawnego, odpowiadamy że tak" oczywiście dałem na tak. Pokonałem 5 czarnych fantomów. Nie zabijałem postaci niezależnych jedynie Yurta z świata 3-2, Miraldy z 1-1, Satsukiego z 4-1 i Garla Vinlanda z 5-3. i starego króla Altana z mauzoleum czy tu jest problem ? Proszę o pomoc.

     

  2. 51 minut temu, Hal Emmerich napisał:

    Obecnie ps5 jeszcze nie obsługuje freesync/vrr. Taka funkcjonalność ma się pojawić w jednej z przyszłych aktualizacji systemu. 

     

    Natomiast 4k 120HZ powinno działać, o ile telewizor również posiada port HDMI 2.1. Jednak chyba nie ma obecnie żadnego tytułu na ps5, który obsłużyłby takie wartości rozdzielczości przy takiej liczbie klatek na sekundę.

    OK . Dzięki za odpowiedź. Faktycznie podłączyłem pod wejście w telewizorze HDMI 4 i w ustawieniach ps5 informacja o sygnale wideo jest obsługiwana rozdzielczość 4k 120 HZ z trybem HDR. Jednak problem jest tego typu, że po wyłączeniu TV i włączeniu konsoli nie ma dźwięku - trzeba dać na chwilę inne żródło i potem dźwięk się pojawia. Czytałem na Av forums i kilka osób też opisywało ten problem. Niby czekają na poprawkę .

    Czy jak podłączę ps5 pod HDMI 1 czy 2 które nie obsługuje standardu HDMI 2.1 to na dzień dzisiejszy dużo stracę czy to będzie to samo jak na wejściu HDMI 4 które obsługuje HDMi 2.1 ?

  3. 43 minuty temu, maxoffe napisał:

    Ale że jak mówisz w nocy jak jest zupełna cisza dopiero ją lekko słyszysz to przecież chyba nie problem... 

    Mi chodziło o wysokiej częstotliwości głośny pisk cewek, który jest naprawdę męczący na dłuższą metę. 

    A takie trochę to przecież bez przesady. 

    U mnie ten lekki ale zaznaczam lekki terkot słyszę właśnie w nocy przy zupełnej ciszy. A siedzę 1m. od konsoli i naprawdę muszę nadwyrężyć słuch by go słyszeć. 

    Jeśli masz tak jak ja, niewielki terkot to bez przesady, przecież to ledwo co słychać. 

     

    A słyszałeś o łożyskach w wentylatorze... 

    Może to one właśnie terkoczą jak załącza się bardziej wydajny tryb graficzny konsoli i wentylator zaczyna szybciej się kręcić. 

    Przecież już było udowodnione filmikami w tym temacie, że odgłos terkotania pochodzi z zasilacza .  Łożysko wentylatora raczej  nigdy nie będzie „terkotać” wyć , piszczeć czy szumieć owszem . Obojętnie czy jest na panewce czy tez kulkach. 
    Brzęczą i terkoczą cewki, może przetwornica w zasilaczu . W sypialni ma starego pioniera kuro i wydaje prawie identyczny odgłos jak ps5 .  Gdy na ekranie jest dużo białego pobór mocy przez plazmę jest największy i wtedy bzyczy jak ba tych filmikach . Ludzie zalewają płytkę zasilająca  żywica i problem ustępuje . Tylko plazma ma 12 lat i ciągnie 500 wat przy białym tle . Do tego wydaje się i tak cichsza .

  4. Na początku w Psx trzeba było odwracać konsolę problem z odczytem cd przez laser. W pierwszych modelach ps2 nagminnie padały lasery najlepszy model to bodajże 3004 czy jakoś tak. W Ps3 problem z żółta diodą i „ biegami „ wentylatora jak raz się rozkręcił nie chciał zejść z obrotów .  Musimy czekać na nowszą rewizję . Mam nadzieję , że już ją produkują 

  5. 3 godziny temu, maxoffe napisał:

    Tak samo uważam, że przykładanie ucha i na siłę wyszukiwanie jakiś dźwięków jest bezsensowne... 

    Jeśli siedzisz jakieś 2-3m. i słyszysz GŁOŚNY pisk to owszem... 

    A tak po drugie, może się mylę ale cewki piszczą, a nie terkoczą. 

    Jeśli jest terkot to nie wentylator czasem? 

     

    W wentylatorze nie ma za bardzo co terkotać . No chyba , że wirnik o cos obciera. Te terkotanie czy brzęczenie pochodzi od zasilacza. Jak dla mnie jest to uciążliwe i mam nadzieję, że będzie więcej reklamacji i narzekań może w końcu to poprawią. 

  6. Ja swoją sztukę oddałem w ramach 14 dniowego zwrotu . Gram tylko wieczorami  i ten dźwięk który przypomina mi stara plazmę dla mnie jest nie do zniesienia . Nie mam możliwości tego zagłuszyć ( usypiające małe dzieci) pozostaje nam czekać na poprawiona rewizję . Tyle czasu mieli aby dopracować sprzęt.

  7. Faktycznie oled taka technologia, że piksele się „ zużywają” szybciej lub później ale i tak ślady na ekranie będą widoczne. Wszystko zależy jak będziemy o tv dbać czyli będziemy jego niewolnikiem bo nie wyobrażam sobie siebie grając online w dany tytuł 1000 godzin żebym miał z tego rezygnować tak samo z programami informacyjnymi. Do dziś pamiętam utrwalony krzyż po żałobie Kaczyńskiego na panasonicu pv 60 

  8. 2 godziny temu, Michał102 napisał:

    Czytając porównania, to b9 ma mniejszą jasność i gorsze przejscia tonalne. Będzie to pewno widoczne na tłach typu niebo, gdzie zamiast płynnie przechodzącego koloru będzie widać takie jakby pasy. 

    W starym TV mnie to wkurza i dlatego nie kupiłem b9, no a że c9 skończyły się szybciej niż oczekiwałem, to zostałem z ręką w nocniku. Teraz jeszcze downgorad serii CX (ogólnie gorsza jakość, bugi i kastracja z hdmi 2.1), więc chyba całkiem na to pałe wyłożę i kolejną generację przejadę na starym LCD 1080p.

    Co nowsze TV, to gorsze. Jakość topowych CRT i plazm, gdzie za konkretny pieniądz dostawaliśmy sprzet z najwyższej półki już chyba nie wroci. 

     

    LG nigdy nie był marką premium, topowe CRT czy plazmy to marki Panasonic Loewe  czy Pioneer. Tak samo jest z oledami . Panasonic GZ 2000 mimo że matryca od LG to parametry zdecydowanie lepsze od LG c9 czy e9  i jakość premium. Matryce wyselekcjonowane itd..

    • Plusik 1
  9. 15 minut temu, chrno-x napisał:

     

     

    Mam Q60 i też raz na ruski rok się włącza samoczynnie ale mam tak listwę ustawioną, że spokojnie mogę wszystko wyłączyć jak idę spać czy idę do pracy/wychodzę z domu, więc raczej to kwestia sposobu życia?

     

    Poza tym ciekawią mnie te dwie kwestie: "naraża nas na pożar lub uszkodzenie TV przez kota"

     

    Nie wiem kiedy miałeś elektrykę robioną ale w dzisiejszych czasach czy to bezpieczniki czy listwa jest antyprzepięciowa i nie spotkałem się z sytuacją aby tv nagle wywołał pożar bo musiałby w zasadzie wybuchnąć? Ogólnie żeby doszło do pożaru to musiałby się on najpierw przegrzać a większość współczesnych urządzeń ma czujnik temperatury, który sprawia, że sprzęt sam się wyłączy aby nie doszło do samozapłonu to raz, dwa to bezpiecznik powinien się na tyle szybko wyłączyć, że nie ma szans aby ten pożar powstał. Zrozumiałbym jeszcze jakby to były plazmy i powoływałbyś się na legendy, że lampy w środku wybuchają ale to też była fantazja ludzi. Co do kota to mógłby Ci on naszczać nawet jak sprzęt jest wyłączony i uszkodzi w ten sposób matryce lub ogólnie telewizor. 

     

    Tak czy siak wracając do tematu to usterka jest na ogół upierdliwa i pokazuje, że Samsung się nie popisał w tej kwestii. 

    Mój kot skacze na TV jak coś się na ekranie rusza. Jest możliwość, że telewizor się przewróci np. pod moją nieobecność.

  10. 22 godziny temu, _Red_ napisał:

    Wow, świetna porada @mobie. Nikt tego nie rozwiązał w zadnych zagranicznych forach a tu proszę. Nawet na forum ktoś kiedyś pisał, że zrezygnował z Samsungów przez te ciągłe włączenia.

     

    Mam submicom 1010, jeszcze starszy niz opisano w wątku. Dzieki, zadzwonie do Samsunga.

    edit

    W sumie mam konto w ich cyberservice portalu, zgłaszałem tam wcześniej bolączki z wypalonym pikselem (co nie podlegało gwarancji), ale zobaczymy co odpiszą na request o update tego submicom.

     

    U mnie wyglądało to tak, że jak dzwoniłem za trzecim razem na infolinie Samsung- to już mogłem mieć serwis w domu. Z tym, że wolałem oddać w ciagu 14 dni telewizor do sklepu. 

    Usterka ta występuje również w q80r wiem bo też oddałem TV .

    Żadne ustawienia w TV nie pomagają. Próbowałem wszystkiego łącznie z wyciągnięciem baterii z pilota. TV był "goły" nic nie podłączone nawet wifi. 

    Dopiero po jakimś czasie ktoś odpowiedział na samsung community, że trzeba zmienić sub-micom. 

    Ciekawe czy w obecnej sytuacji korona wirusa taki serwis przyjedzie. Ale usterka jest upierdliwa i bym powiedział wręcz niebezpieczna bo po wyłączeniu wychodzisz z pokoju a TV sam się włącza co naraża nas na pożar, uszkodzenie TV przez kota itd. 

    Włącza się mniej więcej po 30 sekundach. Czasami nawet przez 3 dni jest ok aby potem 5 razy na dobę mu odbiło :)

    • Plusik 2
  11. 18 godzin temu, _Red_ napisał:

    Zgadza się, mam Q70.

     

    Porady czytalem i stosowalem wszystkie:

    - unplugg

    - software update

    - anynet+ wylaczony (a ponoc wtedy jeden pilot nie będzie sterowal kilkoma devicami, a i tak uzywam samsungowego do zmiany kanalow dekodera kablówki)

    - power on mobile wyłączone

     

    Zauwazylem, że w momencie gdy tv się włącza ponownie to na pilocie mruga lampka tak jakby to on dawał mu sygnal. Stad hipoteza, że to on trigeruje włączenie. Pobawie się kiedyś z wyciągnięciem baterii, ale to się dzieje na tyle rzadko i niekonsekwentnie, że musialbym w ogole zrezygnowac z pilota na parę tygodni :f

    Przerabiałem ten temat. Musisz zaktualizować  sub-micom . Zreszta sam temat założyłem na samsung comunity. Rozwiązanie na ostatniej stronie 

     

    https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Samsung-q70r-pytanie-o-uruchomienie/td-p/1337146

     

    zadzwoń na infolinie samsunga niech ci przyślą serwis . Wgra nowy sub. Bo tamten jest wadliwy. Co ciekawe w Q90r problem nie występuje bo ma najnowsza wersje sub-

     

    • Plusik 1
  12. W dniu 18.04.2020 o 11:17, Paolo de Vesir napisał:

     

    XDDD co za bzdura. B8 z 2018 przy bardzo mocnym nasłonecznieniu jest w pełni widoczne przy 2/3 maksymalnej jasności. Model C9 który ma chyba najwyższa jasność z wszystkich oledów to już w ogóle musi być bajka.

     

    Nie wiem skąd masz takie dane ale Panasonic GZ 2000 ma większą jasność zarówno w SDR jak i hdr

    Panasonic SDR: 420cd/m2  HDR: 900 cd/m2
    LG C9 SDR  335 cd/m²  HDR 726 cd/m²

    Zródło Rtings i Hdtv Polska

     

    Dla porównania Samsung q90 r

    SDR 831 cd/m² HDR 1287 cd/m²

     

  13. 46 minut temu, Square napisał:

    Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy nie jest tak, że ta sama ilość nitów na oledzie daje o wiele lepszy efekt i na lcd jest ciężej go osiągnąć i samo zwiększanie jasności tu nie pomoże?

    Jasność to jasność:) , mylisz ją z kontrastem różnicą między czarnym a białym. Oled ma kontrast nieskończony, piksele wygasają do zera. Jednak im oled jaśniejszy tym bardziej piksele się zużywają i powstają tak zwane wypalenia. Piksel jest ciemniejszy niż pozostałe.

    Najaśniejszy oled to panasonic gz2000. Ciemniejsze są oledy od sony  ale bardziej trwałe na stałe obrazy. 

    Na Rtings jest porównanie oleda LG c9 do q90r od samsunga masz podane wartości jasności i efektu HDR w różnych warunkach:

    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q90r-vs-lg-c9/779/802

  14. 45 minut temu, Moldar napisał:

     

     


    90ms, nie wyobrażam sobie.

    Upłynniacze spoko, no ale samsung ma to ogarnięte póki co najlepiej, bo tylko 20ms jakoś.

     

     

     

    Nie wiem skąd te dane wziąłeś ale na rings podają tak:

    1080p @ 60 Hz 
     
     14.7 ms
    1080p @ 60 Hz Outside Game Mode 
     
     77.2 ms
    1440p @ 60 Hz 
     
     14.6 ms
    4k @ 60 Hz 
     
     14.7 ms
    4k @ 60 Hz + 10 bit HDR 
     
     14.6 ms
    4k @ 60 Hz @ 4:4:4 
     
     14.5 ms
    4k @ 60 Hz Outside Game Mode 
     
     57.1 ms
    4k @ 60 Hz With Interpolation 
     
     21.2 ms
    8k @ 60 Hz 
     
     N/A
    1080p @ 120 Hz 
     
     6.0 ms
    1440p @ 120 Hz 
     
     6.1 ms
    4k @ 120 Hz 
     
     7.1 ms
    1080p with Variable Refresh Rate 
     
     5.9 ms
    1440p with VRR 
     
     6.1 ms
    4k with VRR 
     
     14.1 ms
    8k with VRR 
     
     N/A
    Auto Low Latency Mode (ALLM) 
     
     Yes
  15. W dniu 18.12.2019 o 20:08, bocieque napisał:

     

    To jest to o czym pisałem parę stron wcześniej. Local dimming w Samsungu działa zbyt agresywnie, by utrzymać czerń na dobrym poziomie. Przez to przygasza małe obiekty, w tym przypadku gwiazdy. One są na ekranie, ale ledwo widoczne, tak że kamera ma problem z ich zarejestrowaniem. Utrata detali w czerniach, ale również w bielach w hdr.

     

    Mi w c9 na szczęście trafiła się bardzo ładna matryca, praktycznie zero bandingu i tylko lekko ściemniony róg ekranu na planszy 5%, która to plansza na żywo wygląda jak "czerń" na moim poprzednim TV na matrycy VA w hdr :E. Mam tylko nadzieję, że z czasem się nie zepsuje ;p.

     

    Tu dodatkowo:

     

     

     

     

    Nie wiecie gdzie znaleźć filmik z minuty 8.30 ? Mam od wczoraj q90 65 i chciałem porównać z tym materialem czy faktycznie detale w czerni są aż tak niewidoczne.

     

  16. 5 minut temu, Mantis napisał:

    Tak czytam ostatnie strony i w sumie zaciekawiło mnie jak w tej sprawie wypadały Plazmy. Wiem, że ich głównym mankamentem było wypalanie się. W moim przypadku nie było żadnych powidoków gdy sprzedawałem własny odbiornik. Ale ja bardzo o niego dbałem. I nie chcę znowu tego przechodzić z TV. Tej ciągłej obawy, czy dobrze używam TV. Telewizory PDP miały jakieś mankamenty z nieczystością matrycy?

    Miałem plazmę panasonica i kuro 5090. Na początku faktycznie powidoki szybko się pojawiały. Jednak z czasem plazma była coraz odporniejsza na stałe obrazy. Pioneer gra do tej pory . Nie widać trwałych wypalen. Tv ma już 9 lat . Jednak obraz nie jest już tak kontrastowy jaki był na początku, czerń zrobiła się szarawa. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...