Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Problem polega na zbyt wolnym pobieraniu danych przez konsolę z internetu.

Aktualnie próbuję pobrać łatkę do BF3 i konsola życzy sobie ok.1000 minut na ten zabieg. Kilka miesięcy temu taką ilość danych ściagnąłbym w 2-3 godziny.

Internet z Neostrady, livebox 2, 6mb/s, przez wi-fi, jakość sygnału bardzo dobra.

Konsola FAT 80gb.

Mniej więcej w tym samym czasie występował błąd 8001000A, ale to naprawiłem przez zmianę języka na angielski.

Próbowałem już wpisywać adres IP i DNS ręcznie do konsoli, chyba zrobiłem wszystko prawidłowo, bo jak wcześniej testując połączenie nie można było się zalogować do PSN tak teraz już można, ale nadal w teście nie pokazuje mi się prędkość pobierania.

Zmieniłem też w ustawieniach routera na statyczny adres IP dla konsoli.

Wyłączenie konsoli przyciskiem z tyłu też nie pomogło (gdzieś w google przeczytałem, że to może rozwiązać problem

16x16_smiley-happy.gif

Granie online jest ok, nie ma lagów itp., generalnie tu nie widac problemu.

 

Jeżeli temat już był i jest rozwiązanie problemu, proszę o link.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem winny tutaj jest Livebox - masz może możliwość pożyczenia od kogoś na 2-3h routera jakiejkolwiek inne firmy z ADSL i przetestowanie łącza? Bo kupować w ciemno jak to może nic nie dać to trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa z tym pobieraniem, wydaje mi się że to wina serwerów Sony. U mnie na PC, w tej samej sieci, jakiekolwiek pliki (m.in właśnie patche) lecą na pełnej prędkości łącza, zaś na PS3 rzadko kiedy jest to full, zwykle około 60%, a niekiedy nawet 30% (aby to sprawdzić testowałem nawet w tym samym czasie).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ja mam neta z MultiMedia Polska 6/20 - wszystko połączone starym dziadkiem Linksys WRT54GL na Tomato - i nigdy nie miałem z pobieraniem problemów - leci zawsze na maxa na PS3. Serio. PS3 po kablu, 2xlaptop,stacjonarka i cała reszta przez radio. Czasem tylko (raz na 4-5 miechów MM coś robi i przez 2-3h max nie można zalogować się do PSN (błąd DNS'ów). Kiedyś nawet liczyłem - plik 1200MB prawie co do sekundy w 8 minut mi poszedł.

 

E: Teraz mam okazję przejść do UPC (wreszcie kabel podciągnęli mi pod dom) za tą samą kasę ale za to na 30stkę xD - z tym że z tego co mi sąsiad opowiada jakie ma "jaja" i problemy to olewam temat...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

No tak, ale zwróć uwagę na to: ten sam konfig na PS3 i na PC, są w tej samej sieci (na tą chwilę do testów wyjąłem nawet blaszaka do DMZ), przechodzą przez ten sam router i na PC pobieram patche na full, a na PS3 znacznie wolniej. Dlaczego? Także coś jest na rzeczy, nie tylko ja narzekam jak widze po tym temacie. Coś jest zrypane po stronie CellOS albo karty w PS3.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Generalnie to wydaje mi się że cały PSN kłóci się z serwerami Telekomuny - taki przykład z życia - Uncharted 2 / Borderland - nie mogłem zapraszać do siebie znajomych - 2 użytkownicy Tepsy musieli się sami najpierw zlinkować a potem mnie dopiero zaprosić. Jeśli ja wysłałem zaproszenie to pierwszy dołączył bez problemu ale drugiego albo po chwili wywalało albo miał błąd połączenia. Kiedyś robiliśmy większą ustawkę pod trofea w U2 i był problem (i to ogromny) żeby ludzie się ze sobą połączyli. Pomagało właśnie mieszanie z zaproszeniami. Podobna sytuacja jest z UPC - niestety PSN nie zawsze dobrze działa - jakieś dziwne wylogowania itp. gdzie net na laptopie i Xbox Live działają normalnie.

 

E: a co do samej prędkości pobierania to Sony ograniczało prędkości przy np. upach sklepu ale od prawie 2 lat nie zauważyłem (przynajmniej u mnie) problemu z tym. Wszystko chodzi naprawdę szybko.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...