Jump to content

Berion

Użytkownicy
 • Content Count

  2881
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Berion

 1. 10 minut i jedna sekunda. Dziesięć mu nic nie da.
 2. Kiedyś po zakupie gry cyfrowej, Sony przysyłało na maila pełny CommID, a po nim można ze 100% pewnością stwierdzić region. Niestety już tak nie jest od wielu lat. Gdybyś miał grę zainstalowaną, to schodząc w dół na jej kafelku masz dodatki wylistowane, które prowadzą do sklepu (ale też trzeba uważać bo czasami jest kilka niekompatybilnych ze sobą PAL-owych edycji, i wtedy w opusach DLC są wyróżnione kody produktu (np. CUSA-12345) dla którego jest dany DLC). Jeśli wahasz się między pudełkiem PAL, a digitalem NTSC to zaloguj się na maila podpiętego pod konto SEN na US, jak będzie mail to masz odpowiedź. A jak nie ma to musisz sięgnąć pamięcią czy je kasujesz czy nie. ;p Jeśli masz sejwa, czyli np. masz na PC to zawiera się w jego nazwie wersja gry. https://gamefaqs.gamespot.com/ps4/168644-horizon-zero-dawn/data
 3. I to jest ten problem w czasach obecnych. Niewielu potrafi czytać, a jeszcze mniej ma te dwie komórki mózgowe. A potem jest żal do świata, że poradnik wujowy (a zresztą wiele takich jest, szczególnie te na jutubach kręcone przez wanabee hak1eruf). - - - A żeby nie było offtopa to jakby kogoś interesowało, dodałem do moich okładek kilka nowych gier i hacków, w tym Resident Evil Remastered, Ultimate Director's Cut, T3 Złote Leony i Final Fantasy Tactics Complete, również w wersjach na PSC dla BS/AB.
 4. @smoo Nie, powinieneś użyć słowa majini, czy tam jakieś uroborosy. ;p
 5. @grzybiarz Po to by nie używać pendrive'a i gierek na nim... To jest ~14GiB... @łom Możesz, ale jak zepsujesz bazę danych to masz bricka (być może do odratowania jak masz payload z BleemSynca bo ten dodaje np. nasłuch po którymś protokole sieciowym jak nie podpięty jest HDMI). Jak nie ogarniasz SQLite to nie podchodź bo nie wystarczy podmienić obrazów płyt (no chyba, że chcesz aby np. Soul Blade nazywał się Tekken 3 ;p).
 6. @Bzduras To są dwie zupełnie różne twarze... Jeśli ta modelka rzeczywiście była protoplastą growej, to nie wiem jakim cudem taki szajs mógł zostać zaakceptowany.
 7. Biorąc pod uwagę fakt, że realistycznie odwzorowane modele twarzy nie korelują z użyciem bądź nie fotogrametrii, to w istocie, ciężko... Akurat to Ty doszukujesz się mojego doszukiwania. Szpetny ryj Jill i konkurujący z nią Nemesis, to jak dla mnie minus, którego się doszukałem (i nie tylko ja). Ale co to ma wspólnego z fotogrametrią to już nie wiem (ani to minus, ani plus >> ciekawostka), rozmawiam na temat technologii i nawet nie nie z Tobą, to czemu się wcinasz? Ale ja wiem czemu - bo ktoś śmiał śmieć obrazić Twoją lubą giereczkę, a do tego to ten narzekacz-krytykant bulion - to już nie mogłeś wytrzymać, puściły zwieracze i guano się rozlało - czyż nie tak właśnie było? Polecam mniej emocji... @Hendrix Creditsów nie oglądam, ale widocznie w making of-ach mi umknęło. Dzięki. Tekstury i mapy same się nie zrobią, te artyści i tak muszą robić od zera. Nie wiem na ile oszczędza się czas przy modelowaniu, może w tym tkwi ta zaleta, pytanie tylko czy redukcja do low poly nie pochłania tyle samo czasu... No ale na tym się nie znam, skoro stosują to musi być tańsze.
 8. Skąd taka informacja? Ani silnik RE nie jest odsprzedawany (więc nie wiemy jak wygląda od kuchni), ani Crapcom nigdzie takiej informacji nie podało.
 9. Sugerujesz, że każda z tych mord była ściągana z żywego aktora? Jaki byłby w tym w ogóle sens, bez konieczności umieszczania znanych twarzy jak w symulatorze DHL niejakiego Kojimy? Nie ma tam żadnej fotogrametrii, jest tylko fuszerka... Jill w tej odmianie jest dosłownie paskudna; patrząc na tą twarz nawet nie wiem czy to kobieta... //czekam na minusy od podludzi, jak ostatnio...
 10. Możliwe, że masz załączony moduł, który przemontowywuje punkty montowania i np. "grw0:/" to "uma0:/" itp. W złym temacie piszesz.
 11. Czołobitna Jill i Nemesis z żydowskim kinolem. Teraz to już chyba widziałem wszystko. Ciekawe co tym razem usuną z remake'o-reboot-o-remade'u i czy ponownie nie przegną z tymi idiotycznymi speedrunami (co by za to bonusy jako DLC lepiej schodziły). Ciekawe, ciekawe...
 12. To powodzenia. Wirtualizacja PS4 na PC jest obecnie na etapie niemowlęcym.
 13. Nie znam żadnego narzędzia na macOS do zapisywania bootujących na EFI obrazów (nawet nie wiem czy Windows 10 w ogóle obsługuje EFI bo na PC są tylko UEFI i różne wariacje BIOSów). Na Windows polecam Rufusa jakby co. Ludzie na jabłkach instalują Windows za pomocą bootcamp, więc poczytaj jak. Ja się na tym niestety nie znam. Drugie pytanie jest niepoważne. Nie przekonwertujesz skompilowanej gry z jednej platformy uruchomieniowej na drugą. PS: Nie ma czegoś takiego jak "Mac OS". Apple od zawsze miał problem z nazewnictwem swoich systemów (było bardzo niekonsekwentne), ale od kilku lat to w końcu usystematyzował i mamy po prostu "macOS".
 14. A ten lanczbox to masz kupny czy wersja darmowa? Niestety ten big screen czy jak oni to nazywają jest w wersji płatnej, a chciałem to obadać (i jednocześnie szkoda mi pieniędzy ;p). Dobre to? To chyba też RetroArch, nie? ;p
 15. Pożyczyłem bratu na dłuższy okres, dlatego nie mam do tego ustrojstwa obecnie dostępu, inaczej wcześniej napisałbym pełne nazwy opcji i gdzie konkretnie są. Sprzedawać nie planuję, bo dużo miejsca nie zajmuje, zysk znikomy, a być może za jakiś czas ktoś zoptymalizuje lub napisze normalny emulator PSX'a (bo te wszystkie "rdzenie" RA, AB i BS "nadają się na ruskie szerokie tory"). A czemu Waść pytasz?
 16. A więc się nie włącza (nie bootuje). ;) Ściągnij *.cue dla tej gry z ReDumpa i popraw treść by pasowała do Twojego pliku/plików. Być może to właśnie o te pregapy chodzi (to rodzaj zabezpieczenia przed kopiowaniem).
 17. Wyłączyć filtrowanie jakieśtam co by obraz nie był rozmazany (na zachodzie przyjęło się na to określenie pixel perfect). Nie odpalałem to nie wiem, ale Tomb Raidery muszą mieć poprawne pregapy w *.cue. Być może pcsx tego nie naprawia w locie. Ale to się tyczyło chyba w ogóle uruchomienia gry - bo znowu, brak precyzji - co rozumiesz poprzez "crashuje"? Czyli w skracając ponad dwudziestominutowy film: skompresuj obraz płyty do *.chd, uruchom grę i ciesz się z 20fps.
 18. Wydaje mi się że jednak to są te nowe DS5. Nie mają żarówy, są masywniejsze, z większym rozstawem share/options w stosunku do smyroblatu i z tym cyckiem z przodu. Pasują mi tak na oko do tego schematu na patentach (ewentualnie nadto się zasugerowałem, ciężko powiedzieć patrząc pod kątem i na tak słabej jakości zdjęcie). Na dodatek, tak na logikę, jaki byłby cel podłączania DS4 do devkitu lub debug kitu PS5 inny niż testy kompatybilności joypadów (o ile mają one być kompatybilne z grami na PS5)?
 19. Bleemcast to był emulator PSX'a na Dreamcasta... Mowa jest o Autobleem i tzw. enchanced graphics, czym jest podwojenie rozdzielczości, glitche graficzne w 3D i szwy na teksturach.
 20. @grzybiarz Nie pamiętam już, potrzebuję raczej tylko z sentymentu. Tak samo te okładki niby-polskiego Soul Reavera, MGSa czy Drivera (niektóre miały dosyć unikalne, amatorskie ulepy w programach graficznych z różnymi cudakami). To miało swój urok i jest to jakiś cień tamtych czasów. Chciałbym to zachować przed zniszczeniem i zapomnieniem. A no w sumie to dobry trop, nie pomyślałem o tym. Dzięki. @czapa Dzięki za fatygę, ale to nadal za słabe jest. Zniszczenia potrafię wyedytować, nawet ten lewy górny róg mogę odtworzyć, ale przebarwienia i perspektywa to za dużo. Skaner jest niezbędny, dzisiejszy nawet najgorszy, nawet niezeskanowane prosto, da mi znacząco większe pole do działania niż matryca telefonu. Potrzebny mi jest tylko front. Gdyby Ci się udało to pisz śmiało, im więcej tym lepiej. Moje okładki robię tak, że usuwam loga i znaki PS, które doklejam potem wszystkie takie same żeby były jednakowej jakości i na tej samej wysokości (bo profesjonalnych skanów jest promil, a większość trzeba ciąć lub już ktoś je uciął); restauruję ubytki, ustawiam kolorystykę i światło. Efekt końcowy jest całkiem w porządku i moim zdaniem lata świetlne przed innymi tego typu zbiorami (tym bardziej, że pudełek było kilkanaście rodzajów, a nie jeden, a więc i okładki są różnych rozmiarów i projektowane były pod konkretne proporcje). Tę wstążkę z Golden Leon też muszę zrobić osobno jak loga bo jest na pasku na dole i tutaj dobre DPI byłoby bardzo pomocne. Na chwilę obecną mam po ~270 gier PAL i NTSC-U (+ kilkanaście NTSC-J) tak zrobionych, więc polecam, to tak BTW. Póki co mam takie, nędzne bo z jakimiś jakby włosami (pogryźdane?) i zrobione z tak obrzydliwie "skwantyzowanych" jpg, że płakałem jak usuwałem uszkodzenia. https://www.dropbox.com/sh/2c9x1i872akkmq0/AADmZys2u_rn24fR8XLS4uYqa/unofficial?dl=0&subfolder_nav_tracking=1
 21. Czy ma ktoś może okładkę Tekken 3 Golden Leon (ten ruski wynalazek) w przyzwoitej jakości, a jeśli ma tylko w formie fizycznej to czy mógłby zeskanować? To samo tyczy się gry In The Hunt, do której też nic nie mogę znaleźć co nie byłoby zeskanowane na ziemniaku i/lub zniszczone przez hołotę. @Paolo de Vesir Emulatory w RA całkiem ok emulują SNES (podobnie jak NES, SMS/GG i Genesis), choć nie testowałem tych najgrubszych gier typu Star Fox czy Star Ocean (które używają specjalnych chipów, a z którymi nie każdy emulator sobie radzi).
 22. @grzybiarz "/media" to punkt montowania pamięci masowych na USB, na Linuksie w PSC... Kiedy podajesz komuś ścieżkę to podajesz ją zgodnie z nomenklaturą środowiska docelowego. Już slash w drugą stronę powinien zapalić Ci w mózgu lamkę ostrzegawczą... Przykładowo: aktualizacja do PS3 nie znajduje się w "X:\PS3\PS3UPDAT.PUP" jak to było w obstrukcji obsługi na stronie Sony (co za idiota to napisał...) tylko w "dev_usb000/PS3/PS3UPDAT.PUP" lub ewentualnie "<partycja>:\PS3\PS3UPDAT.PUP". Jeśli będziesz używał nieprecyzyjnego języka to będziesz wprowadzał siebie i innych w błąd, cofając się powoli cywilizacyjnie do czasów kiedy język służył do wyrażania prostych emocji. Nie interesuje mnie Twoje ciśnienie, może Cię nawet krew zalać i się tym nie przejmę. @mcraczek Patch (lub patcher) masz na stronie "Balambów" lub GPP, zaś poprawny obraz na który łatę się nakłada poznajesz po sumach kontrolnych MD5, które znajdziesz np. na stronie ReDump. Nie potrzebujesz "spolszczonego FF8" tylko poprawnego dumpu tej gry, z konkretnego regionu pod który owy patch powstał. Wersje PAL FF używają Libcrypt, który nie jest patchowany w locie przez żadne PCSX. Potrzebujesz więc zdjąć zabezpieczenie lub plik z danymi sub-kanałowymi (*.sub, *.sbi lub *.lsd). https://strefapsx.pl/obrazy-plyt-playstation/
 23. Niby tak, ale nie do końca. To jest podyktowane ograniczeniem wielkości pamięci NAND w tym cartridge'u. Wszystkie trzy by się nie zmieściły na jednym...
 24. "/media/Games/", a nie "/media/GAMES/". Jak nazwę da dowolną, to taką też będzie mieć w bazie danych SQL. Lepiej zrobić od razu porządnie, a jeszcze lepiej... po prostu zastąpić rzekomo "niedziałający" rzekomo działającym obrazem.
 25. A to akurat nie jest rdzeń, tylko program uruchamiający Drastic. No ale skoro AB nie ma w UX odpalacza do Drastic (no można od biedy zastąpić ClassicUI) to taki "rdzeń" do RA jest tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem (BS ma to w swojej karuzeli o ile pamiętam).
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.