Skocz do zawartości

From Dust PL


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jeśli ktoś wciąż czeka na wersję spolszczenia From Dust dla konsoli PS3' date=' to właśnie się doczekał. Napisałem prosty patcher uruchamiany na PS3 (do nałożenia spolszczenia nie jest więc wymagany PC). Dotłumaczyłem kilka konsolowych tekstów, poprawiłem kilka innych, które nie pasowały do konsoli (odniesienia do komputera, klawiatury, itp.), zrobiłem zestaw nowych czcionek i napisałem dwa nowe narzędzia dla zmienionych formatów. Ekipa zasadniczo tak, jak w wersji na PC.

 

[b']Norek[/b] - tłumaczenie

ffgriever - strona techniczna (narzędzia, patcher) oraz testy i korekta

Manuel Czaszka - testy i korekta

rysiu - testy

mziab - dostosowanie skryptu do programu OmegaT :)

Berion - testy i korekta wersji PS3, stworzenie ICO/PIC dla paczki

Fatek - testy wersji PS3

 

Sposób nałożenia łatki?

1. Wrzuć pkg do katalogu głównego pendraka sformatowanego w FAT32.

2. Zainstaluj plik pkg.

3. Uruchom patcher ("Łatka spolszczająca grę From Dust").

4. Wedle uznania utwórz kopię zapasową oryginalnych plików lub nie (stworzą się w /dev_hdd0/Game/FDPLPATCH/USRDIR/)

5. Postępuj zgodnie ze wskazówkami.

6. Graj.

 

Jeśli coś pójdzie nie tak i stworzyłeś kopię plików, program da możliwość jej odtworzenia. Jeśli gra działa, możesz usunąć patcher (usunie się też kopia zapasowa plików ~700MB).

 

Paczka działa zarówno na CEX jaki i DEX, OFW jak i CFW (włączając w to również najnowsze DEX OFW). Za wyjątkiem CEX CFW z obsługą wyłącznie gnpdrm.

 

Warto też wspomnieć, że paczka PKG, w postaci której publikowany jest patch, NIE zawiera pełnej gry/dema From Dust, plików licencyjnych, ani kluczy podpisujących soft na PS3. Sam patcher został napisany przy użyciu PSL1GHT, a więc wszystko ładnie, grzecznie na legalu. :)

 

>> Pobierz

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...