Skocz do zawartości

Problem z trofeami po zmianie konsoli.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zacznę od tego, że kilka dni temu postanowiłem wymienić PS3 na nowe bo stary fat już dość głośno pracował i nie wiedziałem ile mi jeszcze pożyje. Po włączeniu nowej konsoli zalogowałem się na moje konto i zsynchronizowałem z serwerem w celu odzyskania trofeów. Teoretycznie wszystko było ok.

 

Jednak w momencie włączenia jakiejkolwiek gry, wszystkie trofea w niej zdobyte znikały i znowu było 0%. Domyślam się, że wynika to z faktu, iż pierwszy raz włączona gra instaluje na początku zestaw trofeów (w niektórych, np Dead Space jest to nawet na początku napisane - "Installing trophies"). Nic, czego nie dałoby się skorygować poprzez kolejną synchronizację - wracają wszystkie trofea a przy kolejnym uruchomieniu gry, zestaw trofeów nie jest już od nowa instalowany, lecz uaktualniany.

 

Problem natomiast pojawił się przy grze Borderlands, gdyż po synchronizacji mam wszystkie trofea prócz tych z DLC. Z początku w ogóle nie było ich na liście, miałem 100% (platyna) i nic więcej tam nie było. Ściągnąłem więc najnowszą łatkę do tej gry, która uwzględnia trofea z DLC i pokazał się cały komplet. Teraz mam 57% łącznie z trofeami z DLC a powinienem mieć 91% bo zdobyłem też część pucharków z dodatków. Synchronizacja nic nie dała, nadal nie mam tych trofeów. Jeśli natomiast porównam trofea z kimś z listy znajomych, pokazuje mi 91% i tam te wszystkie pucharki są. Jednak wchodząc w trofea prosto z menu, nadal mam 57%. Czy to możliwe, że na dysku mam mniej pucharków niż na serwerze sony pomimo wielu aktualizacji?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po ponownej synchronizacji możesz nie mieć ikon (a przynajmniej kiedyś nie bły kopiowane), ale dane z indeksów muszą się zgadzać z tym co miałeś przed sysnchronizacją na starej konsoli.

 

Jeśli tak nie jest to podziękuj Sony za brak możliwości wykonywania lokalnego backupu Trofeów...

 

Czy to możliwe, że na dysku mam mniej pucharków niż na serwerze sony pomimo wielu aktualizacji?

 

Nie jest to możliwe. Twoje trofea to główny index zestawów i kilka baz danych + ikonki. Przy synchronizacji pliki nie są zastępowane tylko porównywane po obu stronach, prawdopodobnie datami - nawet jak skasujesz jakiś zestaw u siebie lub jakieś trofeum z powrotem zablokujesz, a inne odblokujesz to po synchronmizacji wróci skasowany zestaw, zablokowane trofeum i dodane zostanie nowe. Jeśli na koncie nie masz żadnego indeksu to przy synchronizacji wtedy i tylko wtedy te dane są kopiowane na konsolę/z konsoli na serwer (zależnie od tego gdzie ich jeszcze nie ma). Mam nadzieję, że nie zagmatwałem i wszystko jest jasne.

 

Także dziwne, nawet bardzo. W drugą stronę można by to jeszcze wytłumaczyć (trofea z flagą debug są synchronizowane, ale nie są wyświetlane w statystykach/porównaniach itd.), ale tak to nie wiem co może być przyczyną.

 

Zadzwoń na infolinię i ich opier*l.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Właśnie tu nie tylko brakuje ikon ale całych pucharków bo ilość % się nie zgadza ale znalazłem na to sposób. Należy ponownie ściągnąć DLC i zdobyć jakiekolwiek trofeum a po aktualizacji porównywane są daty zdobycia i wraca cały komplet. Miałem tak samo z BF3 gdzie brakowało mi trofeów z DLC ale zdobyłem pierwsze z brzegu i po aktualizacji miałem już wszystkie.

 

Jest to nietypowy problem bo nigdy nie spotkałem się z tym aby ktoś miał podobny więc może komuś pomoże ten wątek, co nie zmienia faktu, że nadal nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Też mam problem z trofeami i tym co miałem na starym koncie w konsoli w której sie przegrzała karta graficzna... Deaktywowałem więc wszystkie konta które miałem przez internet i aktywowałem te nowe na nowej konsoli i nic nie pomaga po prostu wygląda to tak jakbym miał konto na jednej konsoli przez 1 miesiąc urzytkowane a stare mam o 2009 r. Czyli 1 stare które przepadło, 2 konto które było u szwagra jest aktywne od miesiąca i jest już usunięte, 3 konto na nowej konsoli = 1 konto aktywne powinno działać a tak nie jest ,online pass do battlefeeld nie działa ani trofea. Chyba że też usune go i na nowo sie zaloguje w pss?

 

Jakieś podpowiedzi?

Edytowane przez Rybok23
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...