Skocz do zawartości

Misja Afganistan - Canal+


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

7497411.3.jpg?l=1351515820000

 

Serial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami jest widoczne od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - to żołnierze II plutonu pod dowództwem Konasza - każdy z nich nosi w sobie inną wojnę. Żaden z nich nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Jednak czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?

 

Ogląda ktoś poza mną? Zawsze mega propsuję polskie seriale (te normalniejsze ofkoz) i Canal+ ponownie, po Krew z krwi mnie nie zawiódł. Z odcinka na odcinek lepiej, chociaż trzeci trochę przynudzał.

 

Jakby co w soboty o 22.00 powtórki.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ja sobie oglądam. Bardzo fajny serial, można bez wstydu oglądać pomiędzy amerykańskimi superprodukcjami. Bardzo fajnie są oddane relacje między żołnierzami, a i akcje nie wyglądają na jakieś niskobudżetowe. Polecam

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najlepiej opisali ten gniot na forum C+

- małaszyński i stężenie aktorstwa 0%

- scenografia zero. serial o Afganistanie kręcony na polskiej plaży z wypożyczonym sprzętem którego nie można zakurzyć :)

- reżyseria to poziom klanu

- lata 80 w przypadku cyfrowo generowanych obrazów

- żałosne sceny akcji. zero emocji. wszystko na zasadzie chłopaki se "szczelają"

- jeszcze słabsza scena erotyczna

- nadzwyczaj oryginalna historia

- co pół sceny piosenka rodem z tvn-owskich seriali żeby biedny widz wiedział co czuje bohater

ode mnie 3/10

Odnośnik do komentarza

Widziałem 1/5 odcinka i mam dość. Jakiś Afgan zabarykadował się z CKMem w budynku i przez jakąś szparę walił z automatu bez przerwy na zmianę magazynka (bo i po co, miał unlimited ammo), a nasi cudowni chłopcy z TVNu radośnie przeskakiwali z osłony za osłonę gdy dookoła nich robiły się dziurki, które już w następnej scenie znikały bo musiały zrobić miejsce kolejnym (typowe dla FPSów z lat 90). .

Zajście z flanki? RPG? Nalot?

Scenarzyści żyją chyba w innej rzeczywistości seriali TVNowskich ala. Julka, Majka czy ch wie jakich jeszcze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...