Jump to content

[PROBLEM] Podłączenie TV do wieży


Haro

Recommended Posts

Mam ogromny problem.

 

Od jakiegoś czasu walczę z podłączeniem TV do wieży. TV to Samsung, posiadający wyłącznie Audio IN, bez OUT. Wieża to leciwy Sony z wyjściem słuchawkowym i - podobnie - Audio IN. Myślałem, że jak kupię kabel Jack-Jack i podłącze przez oba wyjścia to dźwięk poleci - niestety, nie poleciał. Nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać...

  • Downvote 1
Link to comment

P.S. Oczywiście podpiąłem pod headphones w TV i pod headphones w wieży. Zero reakcji...

 

Tak to na bank nie zadziała. Musisz się wpiąć w jakieś wejście w wieży (headphones ma sygnał wyjściowy, więc nie możesz tam wpiąć wejścia), musi to być jakieś aux, audio input, jak nie masz czegoś takiego to raczej nie poszalejesz.

Edited by noxious33
  • Upvote 1
Link to comment

U mnie rozwiązane jest to w ten sposób, z gniazda euro rgb w tv wyprowadzone jest czyste, niewzmocnione audio na wtyczkę mini jack zamontowaną w obudowie tegoż telewizora. Sygnał audio dostępny jest więc tylko dla urządzenia podpiętego pod to złącze. Mam tv crt i kiedyś tam potrzebowałem podpiąć słuchawki, stąd ta kombinacja.

 

Napisz może do czego konkretnie potrzebujesz wyprowadzić sygnał, do wszystkiego, tylko do konsoli? Może da się to rozwiązać inaczej?

 

Cyknij fotki tylnego panelu wieży i TV, w wieży aux musi być (to ten tryb GAME prawdopodobnie)

Edited by Andreal
  • Upvote 1
Link to comment

Nie mogę. Ile ty masz lat? Żeby coś działało to musi być podłączone wyjscie->wejscie. Czyli WYJŚCIE słuchawkowe podłączasz kabelkiem do WEJŚCIA w wieży. Jak podłączysz dwa telefony/mp3 przez wyjście słuchawkowe to nie zadziała.

28 i znam biegle angielski, więc nie musisz mnie douczać czym jest input i output mój drogi. Jak byk na opakowaniu kabla jack-jack, który kupiłem wczoraj, stoi informacja o możliwości podpięcia TV i wieży (podobnie jak mp3 i wieży, discmana i wieży, walkmana i wieży czy czegokolwiek co ma WYJŚCIE słuchawkowe) właśnie przez WYJŚCIA słuchawkowe. Gdyby było inaczej nie robiłbym z siebie idioty i nie pisał o problemie. Skoro na opakowaniu jest wyraźnie napisanie o takiej możliwości, a ta nie działa, to pojawiam się z prostym pytanie. Easy?

 

@Andreal

Dokładnie tak. GAME w tej leciwej wiezy jest właśnie trybem AUX, wcześniej kiedy miałem inny telewizor działało to bez większych problemów, głównie z tego powodu, ze w TV było wyjście audio. W tym niestety z tego co mi sie wydaje wyjście audio jest wyłącznie przez HDMI (jak w większości nowych telewizorów). Dlatego muszę kombinować jak koń pod górę. Z tego co pisał kolega wyżej powinno to pójść przez wyjście słuchawkowe z TV i podpięcie chinchami do wejścia AUX w wieży. Czy to zda egzamin - dam znać jak dojdzie do mnie kabel jack-chinch. Zdjęcia tylnego panelu TV i wieży wstawię wieczorkiem.

Link to comment

Czyli masz w wieży AUX'a (z tyłu dwa cinch czy jak to się nazywa) tak? W TV WYJŚCIE tylko słuchawkowe? Jeśli tak to kup taki kabel:

 

0_1228473202.jpg

 

Nazywa się on chyba JACK 3,5mm - 2 x RCA CINCH (w pierwszym lepszym elektronicznym dostaniesz - koszt w zależności od jakości od 4 zł do 45 zł)

 

Jack (słuchawkowe) do TV a cinch do wieży i powinno grać.

Edited by Kyo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...