Skocz do zawartości

Rozdzielacz HDMI


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś kiedyś takiego rozdzielacza? Zdaję to egzamin? Sygnały się nie zakłócają, jakość obrazu się nie pogarsza? Mój TV ma tylko jedno wejście HDMI, nowego nie jestem w stanie kupić to muszę się posiłkować takim czymś. Podpięta do niego będzie ps3, x360 i dekoder cyfry. Mowa o tym.

 

da radę?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do zasady powinno działać bez problemów, a sygnał jest cyfrowy więc straty na jakości nie powinno być. Problem jest z obsługą kodowania HDCP, czyli standardu zabezpieczeń dla treści video-audio. Może się okazać, że rozdzielacz nie puszcza sygnału HDCP i będzie tak jak mówi pepusz - pójdzie np. komp, ale konsola i n-ka już nie.

Odnośnik do komentarza

Z tego co jest napisane na tej aukcji, przypomnę:

 

Wysokiej jakości ROZDZIELACZ

Switcher HDMI na pilota

kompatybilny z

HD-DVD, SKY-STB, PS3, Xbox 360

oraz wieloma urządzeniami HDMI

 

zgodny z protokołem HDCP 1.2

dzięki któremu możesz podpiąć

niemal każde urządzenie

np. dekoder TV i Blu-Ray

 

Podpiętych może być maksymalnie 3 urządzenia

Cechy:

1. Obudowa plastikowa

2. Zgodny z protokołem HDCP 1,2

3. Wsparcie 30/36bit kolor.

4. Wsparcie do 1080p/60HZ. Wsprawcie xv-YCC.

5.Digital format audio, DTS-HD/Dolby-True-HD/LPCM7. 1/AC3/DTS/DSD.

6.Wsparcie Blue-Ray 24/50/60fs/HD-DVD/xvYCC

7.Wsparcie HDMI retiming sygnał, kaskadowo powyżej 3 Full HD layersin formatu 1080p.

8. Brak utraty jakości.

 

wynika, że wszytko to co chcę podłączyć powinno działać. O tym HDCP też wspominają, o Xboxie i PS3 również jak byk jest napisane. O dekoderze (nie konkretnie Cyfry, ale zawsze) też. Wiadomo jak to jest na aukcji, a jak jest w rzeczywistości ale sklep wygląda na solidny, patrząc na oceny i komentarze. Za tego ebaya muszę podziękować bo zależy mi żeby doszło przed świętami, z resztą nigdy nic nie brałem na ibeju. Zaryzykuję, jak się uda to ligowo, jak będą problemy to dogadam się czy mogę odesłać i w tedy będę się martwił na nowo. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

(pipi), kupiłem. Dzisiaj przyszło. Musiałem wydać jeszcze 30zł na kabel żeby podłączyć to z tv no ale nie ważne. Podłączyłem PS3 i dekoder Cyfry. Wszystko działało. Działało, dopóki włączony był i plej i dekoder. Jak tylko wyłączam plejaka to dvpa. Nie było sygnału z dekodera o_O Jak tylko włączyłem znowu ps3 to działało i to i to. Sam plej, przy wyłączonym dekoderze działa. Nie działa tylko dekoder, jak jest włączony sam. Czyli bez sensu. Przecież nie będę miał włączonego zawsze pleja. Podłączyłem do drugiego dekodera cyfry w domu i to samo, brak sygnału. Czyli, co, ten pjerdolnik nie działa z tym dekoderem cyfry? No ale przecież jak jest włączony plej to wszystko śmiga jak powinno ;/

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Ja nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Tak, zmieniałem wejścia, wszystko. Kabel hdmi od ps3 podłączyłem do dekodera i na odwrót i dupa :/ Dziwne, ten dekoder co mam to chyba jest najnowszy albo przed najnowszy jaki daje cyfra, i co ten rozdzielacz niby z nim nie działa? Napisałem do kolesia to powiedział żebym odesłał, on sprawdzi... Ale nie wiem czy (pipi)a odeślę bo na tym pilocie była folia, ogólnie on cały był chyba w folii którą ja oczywiście zdarłem i wyebałem. SUPER!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...