Skocz do zawartości

Jakie kable do 3D?


vish

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

http://multi-blog.pl...-1-2-1-3-i-1-4/

 

Ja mam zwykły, stary kabel (pewnie 1.3) i działa 3D, a też mam tv samsunga. No i nie ma różnicy między kablem za 10 000 zł a takim za 5 dyszek. Było o tym gdzieś na wykopie.

no wykop jako autorytet w dobieraniu kabli... jesli dla Ciebie oni sa wiarygodnym zrodlem, to tak samo dobry jak hdmi bedzie scart... żal.pl

 

nie kupuj kabli za 15zl, bo to (pipi) i mozesz miec problemy... jesli nie od razu, to po jakims czasie moze zaczac się sypać...

faktem jest, że laik, a dodatkowo laik na średnim tv, może większych różnic nie dostrzec; ale różnice są; sięgnij po porządne testy, a przekonasz się...

 

z takich tanich marki godne polecenia to vivanco i techlink (z drugimi bywało tak, że czasem nie działają na starcie - oni mają dość duży kłopot z kontrolą jakości; ale jak zadziała to już hula);

Odnośnik do komentarza

http://multi-blog.pl...-1-2-1-3-i-1-4/

 

Ja mam zwykły, stary kabel (pewnie 1.3) i działa 3D, a też mam tv samsunga. No i nie ma różnicy między kablem za 10 000 zł a takim za 5 dyszek. Było o tym gdzieś na wykopie.

no wykop jako autorytet w dobieraniu kabli... jesli dla Ciebie oni sa wiarygodnym zrodlem, to tak samo dobry jak hdmi bedzie scart... żal.pl

 

nie kupuj kabli za 15zl, bo to (pipi) i mozesz miec problemy... jesli nie od razu, to po jakims czasie moze zaczac się sypać...

faktem jest, że laik, a dodatkowo laik na średnim tv, może większych różnic nie dostrzec; ale różnice są; sięgnij po porządne testy, a przekonasz się...

 

z takich tanich marki godne polecenia to vivanco i techlink (z drugimi bywało tak, że czasem nie działają na starcie - oni mają dość duży kłopot z kontrolą jakości; ale jak zadziała to już hula);

 

o czym ty w ogóle piszesz

 

kabel za 15 i ten za 60 różniy się wyglądem i ewentualnie jakością wykonania bo jakość przesyłanego obrazu jest taka sama.

 

więc po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Gość UnexpectedBoy

Mam smart tv 3D Samsunga, chcę podłączyć x360 i PS3 kablami HDMI. Jakie kable kupić, żeby oglądać filmy w 3D i grać w 3D? Wystarczą 1.3 albo 1.4 czy koniecznie muszę mieć 1.4 high speed? Do jakiej górnej ceny jest sens takie kable kupować?

 

HDMI 1.4, 1.4a badz 1.4b (to na aktualny dzien najwyzsza wersja kabla)

zakup taki nawet do 10zl , bedzie elegancko, to sygnal cyfrowy i tu nie daje roznicy przesyl obrazu czy kabel bedzie za 500 zl czy za 2

sam mam kable az 5 sztuk za 2 zl i jakosc do orygianlnego xboxowego jest taka sama :)

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

no wykop jako autorytet w dobieraniu kabli... jesli dla Ciebie oni sa wiarygodnym zrodlem, to tak samo dobry jak hdmi bedzie scart... żal.pl

Nie jakiś Wykopowicz tylko był odnośnik do testu na jakiejś zagranicznej stronie. Wczoraj szukałem i nie znalazłem, poniżej jednak inny link:

http://www.wykop.pl/ramka/721615/wszystkie-kable-hdmi-sa-takie-same/

 

Ot, wydaje mi się że jak jakiś audiofil ma zestaw kina domowego za kilkanąscie/-dziesiąt złotych to nie będzie brał kabla za 20 zł i na kablu trza go przyciąć stąd takie zróżnicowanie.

Odnośnik do komentarza

różnice to de facto wykonanie materiały. Ma to znaczenie np jakie są końcówki. Jeśli kiepskie to kabel się wyrobi i po pewnym czasie sygnał padnie. Jeśli dobre to końcówka nigdy się nie wyrobi. Może być tak że kabel zakręca/skręca/idzie do góry/na dół zaraz po wyjściu z gniazda i w przypadku słabego kabla po prostu coś gdzieś pęknie/naderwie i znów po sygnale. Dodatkowo jakość ma znaczenie na odległość - niech ktoś spróbuje pociągnąć 150 metrów kiepskiego hdmi to sam zobaczy jak będą kwadraciki widoczne,. A takie lub ciut mniejsze instalacje się tworzy, bo wystarczy że ktoś będzie chciał zawiesić projektor w domu i nagle się okaże, że potrzebujecie po suficie, ścianie i podłodze pociągnąć łącznie tak ze 25 metrów. Wtedy kiepścizny bym nie ryzykował.

 

Jeśli mówimy o kablach typu 1,5metra z konsoli do tv to nie ma to znaczenia (poza kwestią wykonania wtyk, itp)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.