Jump to content

Monolith Soft Project


Malutki

Recommended Posts

  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to że zmierza tytuł na 3DS'a od Monolith to wiadomo od dłuższego czasu.

Poza tym nie jest potwierdzone iż jest to concept prosto z gry gdyż wraz z tym artem studio poszukuje nowej krwi która dołączy do starej ekipy. Ale fakt faktem iż nie pogniewam się jeżeli jest to rzeczywisty concept z gry.

Swoją drogą kojarzy mi się z kasowany tytuł bodajże na Wii od MIstwalkera który miał opowiadać historię jakiejś osoby (chyba też dziewczyny) z dużym kamiennym kolosem or somethin like that.

Ciekawe co też dla nas przygotowują, na pewno chciałbym coś kompletnie nowego aniżeli np. Baten Kaitos 3 - choć i nim nie pogardzę (tuż obok 3DS'owej kompilacji dwóch poprzednich części, zwłaszcza Origins który do Europy nie dotarł.

Link to comment

Wydaje mi się, że to będzie wspólne dziełko Monolith i Nintendo. W sensie nie, że producenci Nintendo będą trzymać pieczę nad developingiem, jak w przypadku Xenoblade chociażby, ale bezpośrednio ich pracownicy przyłożą się do developingu. Do postawienia takiej tezy skłania fakt, iż oddział w Kyoto szuka tylko ludzi od szeroko pojętej grafiki, a nie programistów czy plannerów. Poza tym Yasuyuki Honne mówił, że z połączenia filozofii obu firm (gry zręcznościowe i RPG) może urodzić się coś ciekawego.

 

Na podobnej zasadzie powstało Project X Zone (współpraca z Banpresto) i wcześniej seria Baten Kaitos (współpraca z tri-Crescendo). BK Origins jest wg mnie tylko szczebelek niżej niż Xenoblade (a gdyby nie trudna sytuacja z NGC byłoby pewnie jeszcze lepsze), więc jaram się. Sam nie wiem czym bardziej. Tym, czy X... =) 

Link to comment

No jakimś Action-Platform-RPGiem się nie pogniewam, może stworzą tytuł na bazie konwencji Beyond the Labirynth, gdzie towarzyszymy niewiaście w podróży itp. . Zresztą takie współprace wyjdą Nintendo tylko na dobre. No i ciekawe czy kiedykolwiek powrócą do świata Baten Kaitos (tylko nie w formie cyfrowej a tradycyjnej pudełkowej).

 

Jako iż konkretów jeszcze nie znamy to na razie dalej jaram się X, ale kto wie jeżeli tytuł będzie posiadał magię Nintendo, urok produkcji studia Ghibli pociągnięty RPGową dłonią Monolith, to nie powiem latałbym po pokoju z radości ;D

Link to comment
  • 4 months later...

Nic nie pokazali, niestety. Może w okolicach TGS, jak już wyjdzie Mario & Luigi Dream Team i będą mogli promować jakiegoś nowego jRPG-a z własnej stajni.

 

Generalnie praca chyba wre w Kyoto, bo Yasuyuki Honne bardzo rzadko wypowiada się w ostatnich miesiącach na Facebooku i Twitterze. Może jakiś crunch w tej chwili mają.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...