Jump to content

Toshiba 46TL939 opinie


Paliodor

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nie widziałem wcześniej tego tematu, ale posiadam ten telewizor więc mogę napisać parę słów jeśli kogoś to interesuje.

 

Mam ten TV w pokoju gościnnym, używany głównie do oglądania CyfryHD w dzień. Dużo czasu zajęło mi wybranie telewizora do oglądania w dzień, przejrzałem masę tematów na forum hdtv, serwisów zagranicznych itd, i ostatecznie zdecydowałem się na powyższy model, jako rozwinięcie serii TL933 która posiada bardzo dobre opinie jeśli chodzi o jakość obrazu.

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jest w porządku, jak na LCD nawet bardzo dobra - z tym, że wyjściowe ustawienia obrazu to tragedia i trzeba go porządnie skalibrować... Zajęło mi parę dni ustawienie kolorów z użyciem paru programów do kalibracji, lecz wciąż nie jestem do końca zadowolony - nie obejdzie się bez profesjonalnej kalibracji z użyciem kolorymetru.

 

Zalecam oczywiście wyłączenie wszelkich "wspomagaczy" obrazu - nie zauważyłem żadnego smużenia, obraz jest płynny, np pilkę nożną na Canal+ ogląda się świetnie.

 

Jako smartTV sprawuje się bez zastrzeżeń - odtworzył mi wszystkie pliki łącznie z mkv, napisy w formacie srt - czcionka jest duża i wyraźna. Nie posiada niestety dostępu do ipla, tvn itd, ale podobno Toshiba pracuje nad tym aby te usługi były dostępne.

 

Jeśli chodzi o gry, to podłączałem pod niego PS3 tylko na parę godzin, ale Input lag jest niestety spory.

 

Generalnie telewizor jest okej do oglądania TV satelitarnej i filmów, jednak wymaga trochę zabawy z kalibracją obrazu, jak już wspomniałem. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to że...

 

Osobiście w sypialni mam plazmę Panasia TX-P50GT30E i niestety w porównaniu tych dwóch tv - Toshiba wypada zauważalnie gorzej pod każdym względem. Nie jest to wina tego konkretnego modelu - po prostu taki już "urok" LCD.

 

Podkreślę raz jeszcze - w śród telewizorów LCD LED, w/w Toshiba jest w czołówce jeśli chodzi o jakość obrazu, i stosunek cena/jakość, i jeśli ktoś używał zawsze LCDków to będzie zadowolony.

W innym wypadku radzę rozejrzeć się za plazmą.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...