Skocz do zawartości

Naruto Ultimate Ninja Storm 3


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Dziwne, że nie ma tego tematu. Jak się zapatrujecie? To chyba będzie pierwsze Naruto jakie trafi do mnie w tej generacji, zapowiada się dobry tryb story i mega duży rozkład grywalnych postaci - 81. Poniżej ostatni trailer prezentujący Biju:

 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Mógłbym przysiąc, że był już temat poświęcony tej grze. W sumie nieważne. Jak każda część Naruciaka zapowiada się co najmniej dobrze. Czytałem gdzieś, że potwierdzono Madarę jako grywalną postać. Jaranko.

 

Mogliby tylko dodać jakąś nowinkę do systemu walki. Ostatnio ograniczenie teleportacji moim zdaniem pozytywnie wpłynęło na rozgrywkę. Teraz również oczekuję jakiś modyfikacji.

Odnośnik do komentarza

 

Generations zaskoczyło mnie pozytywnie. No może dlatego, że wcześniej nie miałem do czynienia grami z uniwersum Naruciaka. Choć jak oglądam te trailery to mam wrażenie, że pod względem gameplay'u rozrywka nie uległa większym zmianom a szkoda bo chciałbym jednak czegoś nowego w samej walce, czegoś co powiedziałoby mi, że zakupiona gra nie jest po prostu rozszerzoną wersją ubiegłorocznej części. Aczkolwiek na pewno zagram, nie odpuściłbym sobie  ;)

 

@estel Jeśli to prawda z tym Madarą to jestem uraczony, bałem się, że może go zabraknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Nie będzie latania po mapie, skakania po platformach, ale za to będą boss batlle jak z God of War i walki z wieloma przeciwnikami jak np. w Devil May Cry.

 

btw bierze ktoś to na PS3 ?

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A więc tak.

 

Gra nie trzyma framerate'u. W momencie gdy mamy na ekranie np. Sasuke w Susanoo i wykonujemy jakieś ataki gra spada do około 10/15 klatek.

 

Story mode zaczyna się zaraz po ataku Paina i leci dalej. Można biegać po różnych miejscówkach i zbierać itemy. Niestety UNS1 dalej nie został dogoniony w tym aspekcie. Jedyne zastrzeżenie to zbyt długie cutscenki. Mam wrażenie, że gra była reżyserowana przez jakiegoś niespełnionego filmowca. Szczytem była wczorajsza scenka tłumacząca narodziny Naruto, która trwała... 40 min.

 

Postaci jest bardzo dużo. Jest kilka z pierwszego Naruto przed Shippudenem, dużo postaci z wojny itd. Muzyka jest świetna.

 

System walki. Jest kilka zmian. Jak mamy supporty, to przy przytrzymaniu klawisza ataku możemy wyprowadzić cios razem ze swoimi przydupasami. Największa zmiana dotknęła system Awakeningów. Teraz niektóre postacie (nie sprawdziłem wszystkich) mogą odpalić swój Awakening w dowolnym momencie. Np. Naruto może wejść w tryb Chakra Cloak w dowolnym momencie. Podczas tego trybu, cały czas kurczy nam się pasek Chakry, aż do pewnej minimalnej ilości, po której Awakening się wyłącza i pasek znowu się powiększa do swojego normalnego rozmiaru. Oczywiście wyjść z Awakeningu można w dowolnym momencie. Dodatkowo, niektóre postacie zyskują dodatkowe ataki pod L1 i R1 podczas gdy są "przebudzone" np. Yamato dostaje 2 dodatkowe jutsu, a Tsuchikage może przełączać się pomiędzy trybem zwiększającym jego prędkość, a trybem zwiększającym jego atak i obronę. Te zmiany zdecydowanie na plus.

 

Podsumowując - to dalej stare dobre Naruto. Widać, że silnik już nie wyrabia, mimo że gra jest bardzo ładna. Usterki techniczne zabierają fun z gry, ale gdy wszystko działa tak jak powinno gra się świetnie.

 

Dla normalnych ludzi grę oceniam na jakieś 7. Dla fanów spokojnie +1 do oceny.

 

Edit: Zapomniałem dodać, że czasem w Story możemy dokonać wyboru, który różni się trudnością oraz otrzymywanymi punktami. Przedmioty do wykorzystania podczas walki dzielą się na dwa typy - Hero i Legend. Nasza "paleta" (te 4 kółka z przedmiotami) również może należeć do jednego z tych dwóch typów tak więc przed używaniem potężniejszych przedmiotów trzeba podlevelować "paletę". Do tego służą punkty.

 

Dodatkowo w czasie walki z bossami istnieją takie mini scenki, które uaktywniają się po spełnieniu pewnych warunków. Np. walczycie sobie normalnie, na ekranie pojawia się symbol, który niby ma dać hinta co trzeba zrobić i po spełnieniu tego warunku włącza się jakaś efekciarska scenka np. w walce Madara vs Flash ta scenka to ten moment, co Yondaime teleportuje się nad Madarę i wgniata go w ziemię Rasenganem.

 

Poza tym podczas walk z bossami mamy różne QTE (mega efekciarskie, bo gra zmienia nawet czasem kreskę i wygląda jak anime) podczas których zdobywamy gwiazdki (im szybciej reagujemy tym więcej gwiazdek). Po zebraniu odpowiedniej ilości na końcu walki dostajemy jakiś bonusowy filmik.

 

Aha, i teraz podczas walki dostajemy informację, że możemy wykończyć przeciwnika naszym Ultimate Jutsu. Jeżeli to zrobimy to podczas techniki na chwilę włącza się obrazek np. Naruto, który mówi że jego nowa technika zniszczy wszystko (Rasenshuriken). Czasem te teksty są związane z określoną walką, czasem są z dupy. Taki tam nic nie znaczący bajer.

 

Edit2: A podczas Story mode wszystkie walki i cutscenki zapisują się w takim niby zeszycie, co oznacza że później spokojnie możemy do nich wrócić i wybrać inną drogę albo zdobyć bonusy, których nie daliśmy rady odkryć za pierwszym razem.

Edytowane przez estel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Eksploracja wygląda tak, że poruszasz się normalnie po świecie i możesz skakać. Tyle. Naruto chodzi powoli, świat jest duży, mniejsze plansze z loadingami krótkimi albo długimi przy przejściach. Do tego można gadać z róznymi ludźmi, zbierać przedmioty itd. Ogólnie trochę nuda.

 

Mój główny zarzut do eksploracji to brak fast travela (trzeba gadać z jakimiś dziwne ulokowanymi ziomkami, a oni i tak przeteleportują cię tylko w ogólne miejsce, resztę musisz dojść sam) oraz zbyt wolna prędkość poruszania się Naruto w stosunku do wielkości świata.

 

Po skończeniu głównego wątku eksploracja tak naprawdę dopiero się zaczyna, ponieważ wcześniej nie mamy możliwości zboczenia z ustalonej ściężki. Sidequesty są nudne, polegają albo na zbieraniu jakiś przedmiotów, albo non stop na walkach. Można sobie wybrać jakieś postacie do teamu, żeby nie grać tylko Naruciakiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

sorrki że nie do końca w temacie, ale nie chce zakładać nowego.. kupiłem od gościa na x360 naruto ultimate NS 3 Full Burst, a on mi pisze że premiera jest dopiero na początku roku O_o wszędzie jest info że miałą już premiere 25 paź... czy ktoś coś wie więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...