Jump to content

Projekt na zaliczenie PR wewnętrznego - potrzebne rady


szaden

Recommended Posts

Forumowicze, mam do zrobienia grupowy projekt na zajęcia PR wewnętrznego. Projekt ma dotyczyć jakiegoś rozwiązania za pomocą, którego Uniwersytet wprowadzi studentów w życiu uczelni. Moja grupa wpadła na pomysł aplikacji na komórki i tablety, na której można by znaleźć wszystkie niezbędne informacje, takie jak mapy uczelni, aktualności, porady, oferta gastronomiczna w okolicach budynku, przepisy prawne, możliwości wyjazdów na zagraniczne szkolenia itp. itd. Dodatkowo wpadliśmy na pomysł, że niektóre z tych danych można oprzeć na zasadach grywalizacji, a więc zamiast typowych informacji o historii Uniwersytetu, użytkownik dostaje mini gierkę w formie quizu, sprawdzającą znajomość wiedzy o uczelni, a nagrodą są np. zniżki do bufetu. Takie rozwiązanie byłoby fajną formą motywacji do poznawania swojej uczelni :)

 

W pewien sposób chcemy oprzeć ten projekt na aplikacji, którą posiada Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu:

mkampus.jpg

 

Co sądzicie o takim pomyśle? Jestem otwarty na wszelkie sugestie i z góry za nie dziękuje :)

Link to comment

Ode mnie: jakby co, to ja bym dodał RSSa lub coś w tym stylu z samymi zajęciami, które się nie odbywają itp. (zakładam, że uczelnia/wydział ma takie info w osobnym RSSie). Najlepiej z powiadomieniami (Android ma tą swoją górną belkę, gdzie aplikacje mogą wyświetlać swoje powiadomienia - nie wiem, jak iOS). Wtedy przydało by się nie tylko dla nowych. :)

  • Upvote 1
Link to comment

Niestety aplikacja odpada, ponieważ musimy mieć ten projekt w formie ukończonej i działające, a napisanie takiej aplikacji w 2 tygodnie, pomijając, że nikt z mojej grupy tego nie potrafi, jest niemożliwe. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły? Zastanawiamy się nad terminarzo- notatnikiem albo zakładkami do książek. Pomóżcie :(

Link to comment

Zastanawiamy się nad terminarzo- notatnikiem albo zakładkami do książek.

ulotki coś ala przewodnik ?, rozdawanie na uczelni ?

 

zawsze można połączyć jedno z drugim. zróbcie fajny terminarz, sporo miejsca na własne notatki albo zapiski z zajęć. do tego obszerny przewodnik z najważniejszymi informacjami o uczelni i to co dla studentów najważniejsze - co, gdzie i kiedy itd. do tego lokalizacje ulubionych miejsc spotkań studentów, puby itp. każdy dział czy info zobrazować kodem QR z linkiem dla smarfonów. no i fajnie by było, by ten terminarz nie był jakiś klasycznie prostokątny tylko wycięty w np w kształt logo uczelni czy obrysu całego kampusu. coś kreatywnego, kolorowego.

  • Upvote 1
Link to comment
Guest _Be_

BTW to pięknie pokazuje jak system zabija kreatywność i fajne inicjatywy :( Zamiast realizacji fajnego pomysłu na aplikację będą musieli zrobić jakieś 'coś', bo to musi być skończone już, natychmiast.

 

i tak by pewnie nie dali rade napisać hehe

Link to comment

Gdyby było tak, że tymczasowo mamy zaprezentować sam pomysł, a potem go zrealizować, to taka apka by powstała, bo mam znajomych zajmujących się takimi rzeczami, ale wątpię, żeby któryś z nich chciał działać na szybko :) Zresztą możliwe, że jeszcze uda się coś zrealizować pod kątem tego pomysłu... ;)

 

Edit:

Stanęło na tym, że robimy terminarz, a raczej reszta grupy tak zadecydowała :P

Edited by szaden
Link to comment
  • 2 weeks later...

a nie mozesz zrobic www imitujaca taka aplikacje? na ajfonach czy galaxy to prawie by sie nie roznilo, a jedyne co tak naprawde w tym bys potrzebowal to porobic linki do uczelni ze strony startowej, ktora wygladalaby jak to co wkleiles.

 

 

pamietaj, ze liczy sie pomysl, nie musisz miec gotowego produktu, bylebys go przedstawil jako gotowy produkt.

profesorek pewnie nawet sie nie polapie.

Edited by Guest
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.