Skocz do zawartości

SAMSUNG HT-C553 Vs LG HT552TH-DH


Milo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bierz Lg, sprzedalem tony tych plastikow, zarowno samsunga i lg. Samsung glosno pracuje, duzo osob wracalo do mnie z ryjem,ze wieczorem jest problem z glosnym wiatraczkiem i napedem. W LG masz lepsze glosniki, te w samsungu to straszna sraka.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Nigdy, ale to nigdy nie kupuj Samsunga z serii HT-TZ 315 , 215 - za te kina domowe polecialo kilka osob w samsungu. To jest najgorsze kino domoweg jakie mozna bylo dostac ok 3 lat temu. Wentylator chodzil jak suszarka, naped wyl i przenosil wibracje na cala szafke RTV, a kolumny mimo,ze obudowa wysoka maja po JEDNYM glosniczku tak na oko 5cm srednicy :) Pod koniec zywota dawalismy te kina w gratisie do TV. Slowa nie sa w stanie oddac jakie ono jest beznadziejne. Zeby oszczedzic sobie nerwow, odradzalem klientom ten sprzet bo i tak wiekszosc oddawal i wymieniala na cos innego.

Odnośnik do komentarza

Ok to nic nie biore samsunga skoro to taki szajs,bede czekał na jakieś lepsze LG albo Sony chociaż nic ciekawego na razie nie widzę niestety .

Jakiś czas temu zakupiłem SONY DAV-S550 i naprawdę grało to bardzo fajnie tylko że musiałem niestety sprzedać.

Odnośnik do komentarza

Z kin "plastikowych" najlepiej grajace to: Panasonic (srednie i wyzsze modele z seri np.  8 , Sony (trzeba uwazac, bo czesto nie mialy wejscia optycznego,coaxiala - to nie zart) i srednie oraz wyzsze modele LG  ;)

 

 

http://allegro.pl/kino-domowe-panasonic-sa-pt860-i3261518642.html

Jeden z lepiej grajacych plastikow, jako ciekawosta subwoofer kelton,ktory byl chyba jednym z lepszych w takich zintegorwanych kinach

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

zastanawiam się nad tym

http://allegro.pl/kino-domowe-jvc-rx-e112rsl-i3262194014.html

tylko trochę styrane z wyglądu ale moze grać nie najgorzej
 

znalazłem teraz recke http://www.kinodomowe.idg.pl/news/291199_1/JVC.RXE111RSL.html jednak chyba nie warto

 

Jest z czego wybrać do 600 zł ale ja szukam coś do ceny 350-370 zł max do pokoju gdzieś 2,5 m  x 2,5 m.To Sony DAV-S550 udało mi sie wyrwać za 320 zł z przesyłką,a do tej ceny ciężko jest kupić coś w miarę sensownego nawet używkę.

Rozumiem że w Samsung HT-C453 i SAMSUNG HT-TX35 też nie ma co sie pakować ??

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj podłączyłem odsłuchałem i gra to na prawdę nie najgorzej,wystarczająco do filmów tylko jest jeden problem nie działa wyświetlacz,gadałem z gosciem mówił że miał takie coś ze to wina zle podłaczonych głośników,tylko ze działają wszystkie i wydaje się że wszystko ok jest podłączone,po za tym co ma podłaczenie głosników to wyświetlacza.Może spotkał się ktos z takim problemem w tym zestawie,bo tak to będę musiał odsyłać chyba z powrotem a szkoda trochę by było.
Link do aukcji

http://allegro.pl/kino-domowe-lg-ht552th-dh-polecam-okazja-ht-552th-i3278752869.html

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

Odnośnik do komentarza

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

oczywiscie, ze wyswietlacz nie ma nic wspolnego w glosnikami. Uwalony wyswietlacz lub podczas wysylki wypiela sie tasma co idzie do lcd.

Też tak myślę tylko co teraz zrobić bo widzę że nie był rozkręcony nigdy,a gość mówił że sprawdzał przed wysyłką i wszystko działało.Jak rozkręcę żeby sprawdzić tą taśmę to mi może później powiedzieć ze grzebałem

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Bez otwarcia obudowy nic nie zrobisz. Zobacz jeszcze czy czasem na pilocie nie ma przycisku dimmer od wylaczania lcd. W krakowie pewnie masz serwis LG, dogadaj sie z pracownikiem czy sprawdzi co to za "flaszke"

Domyślam się. Sprawdzałem "dimmerem",nic to nie zmienia tylko gaśnie dioda od potencjometru. Kino nie ma gwarancji już,myślisz że idzie sie tak dogadać z pracownikiem serwisu ???

Odnośnik do komentarza

 

 

Bez otwarcia obudowy nic nie zrobisz. Zobacz jeszcze czy czasem na pilocie nie ma przycisku dimmer od wylaczania lcd. W krakowie pewnie masz serwis LG, dogadaj sie z pracownikiem czy sprawdzi co to za "flaszke"

Domyślam się. Sprawdzałem "dimmerem",nic to nie zmienia tylko gaśnie dioda od potencjometru. Kino nie ma gwarancji już,myślisz że idzie sie tak dogadać z pracownikiem serwisu ???

Najczesciej autoryzowane serwisy lg, samsunga itp to tez samodzielne serwisy, ktore naprawiaja pogwarancyjnie wszelakie sprzety. Ja bym zrobil tak. Napisalbym do goscia, ze kino jest spoczko, tylko usterka jest nie do zaakceptowania. Jako ze zalezy ci na sprzecie to dasz go do sprawdzenia w serwisie i jesli skonczy sie na podpieciu tasmy to go zostawisz, a jesli cos jest grubszego to anulujesz transakcje i odsylasz towar. Z serwisem skontaktuj sie telefonicznie, najlepiej znajdz numer bezposrednio do serwisanta, bo na ogolnym numerze pewnie siedzi jakas baba i poleci ci cennikiem. Serwisantowi powiedz o co chodzi i czy zerknie do srodka bez paragonu za flaszke czy tam rownowartosc flaszki, bo nie chcesz inwestowac w sprzet, ktory nie wiadomk czy zatrzymasz.

 

 

Ewentualnie sam rozkrec :) Suszarka po plombach i powinny same odpasc.

Odnośnik do komentarza

 

 

Bez otwarcia obudowy nic nie zrobisz. Zobacz jeszcze czy czasem na pilocie nie ma przycisku dimmer od wylaczania lcd. W krakowie pewnie masz serwis LG, dogadaj sie z pracownikiem czy sprawdzi co to za "flaszke"

Domyślam się. Sprawdzałem "dimmerem",nic to nie zmienia tylko gaśnie dioda od potencjometru. Kino nie ma gwarancji już,myślisz że idzie sie tak dogadać z pracownikiem serwisu ???

Najczesciej autoryzowane serwisy lg, samsunga itp to tez samodzielne serwisy, ktore naprawiaja pogwarancyjnie wszelakie sprzety. Ja bym zrobil tak. Napisalbym do goscia, ze kino jest spoczko, tylko usterka jest nie do zaakceptowania. Jako ze zalezy ci na sprzecie to dasz go do sprawdzenia w serwisie i jesli skonczy sie na podpieciu tasmy to go zostawisz, a jesli cos jest grubszego to anulujesz transakcje i odsylasz towar. Z serwisem skontaktuj sie telefonicznie, najlepiej znajdz numer bezposrednio do serwisanta, bo na ogolnym numerze pewnie siedzi jakas baba i poleci ci cennikiem. Serwisantowi powiedz o co chodzi i czy zerknie do srodka bez paragonu za flaszke czy tam rownowartosc flaszki, bo nie chcesz inwestowac w sprzet, ktory nie wiadomk czy zatrzymasz.

 

 

Ewentualnie sam rozkrec :) Suszarka po plombach i powinny same odpasc.

 

Ugadałem się z gościem i sam rozkręciłem,odpiąłem kabelek od wyświetlacza z płyty głównej,wpiąłem ponownie dalej nie działa,wziąłem sie za przód obudowy i nagle zaczął działać,najwidoczniej przy transporcie jak rzucili paczką albo czymś ja przygnietli,obudowa panela przedniego zaczęła naciskać na kabel albo coś takiego,chociaż paczka była na prawde dobrze zabezpieczona.W każdym bądz razie już wszystko śmiga odpukać dzisiaj oglądnąłem cały film i na prawdę gra to przyzwoicie jeżeli chodzi o kino,a o to mi w sumie chodziło,subwoofer zwłaszcza robi na prawdę dobre wrażenie,aż sam się zdziwiłem ogólnie,a ci co piszą że to szajs to chyba nie słyszeli tego modelu,dodam tylko że sam mam w pokoju Logitech Z 5500,a ojciec ma już całkiem niezłe kino złożone wiec jakieś porównanie tam mam.Moim zdaniem gra nawet lepiej od tego zestawu Sony DAV-S550 co miałem.Z muzyką już raczej średnio no ale to inna bajka.

 

Kurcze właśnie mi sie przypomniało mam lekki problem z opóźnieniem dźwięku,ale dosłownie minimalny,mam podłączonego laptopa do tv przez HDMI i z TV optical out do kina domowego LG optical in,dzwięk spoznia sie dosłownie o paręnaście milisekund,pokombinuje jeszcze jutro z ustawieniami i ze sterownikami

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Ogólnie połączenie TV optykiem do głośników / kina zabija praktycznie wszelkie bajery przestrzenne. Masz standardowe 5.1 stereo bo TV jedynie tak wyślę dżwięk.

 

Sam to przerabiałem jak podłączyłem kino do ps3 optykiem zamiast do TV to przeżyłem masakrę z powodu różnicy.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy akurat w tym modelu, ale czesto w plastikach mozna ustawic audio delay tak zeby sie synchronizowal z obrazem

Jest takie coś ale tylko w jedną strone da się ustawić,zresztą chyba już jest wszystko ok

 

 

Ogólnie połączenie TV optykiem do głośników / kina zabija praktycznie wszelkie bajery przestrzenne. Masz standardowe 5.1 stereo bo TV jedynie tak wyślę dżwięk.

 

Sam to przerabiałem jak podłączyłem kino do ps3 optykiem zamiast do TV to przeżyłem masakrę z powodu różnicy.

Nie wiem o co ci chodzi,jak jest zwykłe stereo to mam dużo opcji dźwięku przestrzennego Dolby Prologic 2,jakiś XTS czy jakoś tak,ale i tak DD 5.1,DTS najlepsze

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

 "...a ci co piszą że to szajs to chyba nie słyszeli tego modelu,dodam tylko że sam mam w pokoju Logitech Z 5500..."

 

Poległem xD

 

Zależy jakie się ma wymagania, jeśli dla Ciebie wyznacznikiem są świszczące sybilanty i dudniący bas Z5500 to przynajmniej nie wykosztujesz się na sprzęt audio.

Tak to jest wyciąć zdanie z kontekstu,nawet nie chce mi sie z tobą dyskutować bo szkoda czasu,ale jak już poległeś to dobrze,leż dalej...

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...