Skocz do zawartości

Jak stworzyć nową partycję na dysku przenośnym?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakas zyczliwa osoba moglaby mi pomoc?  
Chodzi o zrobienie dodatkowej partycji na gry na podpietym do klocucha dysku twardym. Mam takowy (Toshiba 320 GB), ale na pierwszej partycji klockowej, ktora sie na nim wyodrebnila zaczyna mi juz brakowac miejsca i chcialbym zalozyc partycje druga.

Na tym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=kjxipMjPQn0

 

niby koles tlumaczy jak to zrobic, ale czyni to bardzo mętnie i nieprecyzyjnie. Jakie to na przyklad dokladnie pliki trzeba przeniesc do drugiej partycji i jak to zrobic? Czy ktos z Was podjalby sie wytlumaczyc mi to lopatologicznie punkt po punkcie? Nie chcialbym po prostu czegos nieodwracalnie spier..c.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość DonSterydo

To tak można? O_o

 

Z tego co rozumiem - bierzesz "czysty" dysk HDD zewnętrzny i podpinasz pod X360 - system robi Ci partycję 16 Gb - odpinasz dysk i podczepiasz pod PC - wchodzisz w dysk i ustawiasz żeby Ci pokazywało pliki i foldery ukryte - wycinasz z ukrytego folderu wszystkie pliki i wklejasz je do nowego folderu - podpinasz dysk do X360 i wybierasz opcję dostosuj i masz teraz dwie partycje.

 

Robisz tak za każdym razem z nową partycją i możesz sobie natrzepać ile chcesz.

 

PS. Ja bym to robił na czystym dysku.

 

Cholera gdybym miał jakiś większy dysk zewnętrzny to bym sobie to sprawdził bo mam już zawalony dysk oryginalny 60 Gb + 2x peny po 32 gb i bym sobie chętnie dokupił za 200 zł taki HDD zewnętrzny z 320 Gb, a peny używał do czego innego.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, teraz juz w pelni zrozumialem o co w tym wszystkim biega. Dotad sadzilem, ze konsola stworzy DODATKOWA partycje w pamieci wewnetrznej, ktora bedzie widac osobno, a prawda jest taka, ze to wciaz jedna i ta sama partycja ;)  I tak...w katalogu GRY i podkatalogu Asasyn jak juz wspomnialem mam AC2, Fable 3 i instalke Xcom.I one sa poza glownym katalogiem Xbox360 na dysku przenosnym. Po utworzeniu, a raczej odswierzeniu dzieki poleceniu "Dostosuj" partycji dyskowej w konsoli sciagnalem sobie w ramach akcji Games With Gold - Might&Magic Heroes. I teraz tak...jak bede chcial sobie teraz pograc w Asasyna drugiego lub Szwendable 3 to musze wyciac pliki, ktore teraz sa w katalogu glownym X360, a ktore dotycza M&M i aby je ochronic musze wkleic je do katalogu dajmy na to GRY/Might&Magic.Potem zas wyciac pliki ktore sa w katalogu GRY/Asasyn i wkleic do ukrytego katalogu glownego Xbox 360. Po tym prostym zabiegu bede mogl grac w F3, AC2, natomiast M&M nie bede widzial w Menu konsoli. Zeby w M&M pograc znowu to analogicznie musze wyciac pliki zwiazane z AC2 i F3, wsadzic do katalogu GRY/Asasyn, a pliki z katalogu M&M wyciac i wkleic do glownego , ukrytego katalogu Xbox360. Przyznaje, ze troche to upierdliwe, ale skuteczne.

Wielki blad mojego myslenia polegal na tym, ze sadzilem iz X360 stworzy NOWA partycje,a fakty sa takie, ze operuje sie na jednej i tej samej i tam wlasnie nastepuje swap plikow zwiazanych z poszczegolnymi grami.
Sorry, za moje troche pokretne wywody, ale moze dzieki temu komus pomoge ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...