Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Snoke, Snoke, Snoke, może jak napiszę to trzy razy to przestane go nazywać Golum :sorcerer:

 

Vader też nie był Sithem tylko Jedi gdy przeszedł na ciemną stronę więc to że teraz jeszcze nie jest nie znaczy że nie może być. Ale ok, niech będzie wersja J.J .Czołga

Jezu. Vader był Sithem, Ren nie jest. Anakin stał się nim po zabiciu Mace Windu gdy kleknal przed Palpatinem i przysiągł mu służyć. Żeby zostać Sithem to trzeba być uczniem innego Sitha - mistrza, a ich zbyt wielu nie ma. Dokładnie jeden. W The Force Awakens natomiast nie ma juz Sithow.

 

Rudniok - czytałem ta tezę i bardzo mi się ona podoba. Nie mniej nie wiemy czy to prawda i trzymamy się stanu na chwile obecna jaki jest w TFA.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

No mowil ze zawsze dwoch i ze kazdy shit ma swojego uczcia jak jedi padawana, ale to nie dowodzi, ze sie wybijaja, zeby bylo dwoch :D ale tez nie wyklucza takiej mozliwosci. Chyba, ze rzadziej sie ich spotyka bo sa rozstrzeleni po kosmosie.

 

Zasada dwoch mowi, ze w calej galaktyce jest TYLKO DWOCH sithow - mistrz i uczen. Doslownie dwie sztuki. Wszystko tlumaczy wspomniana post wyzej (niekanoniczna) Trylogia Bane'a. W skrocie - tysiace lat przed wydarzeniami z filmow sithow bylo duzo. Potem cos sie stalo i zostal tylko Bane i mistrz a potem Bane i jego uczen. Od tego momentu zawsze jest tylko dwoch. Uczen zabija mistrza i zajmuje jego miesce biorac sobie rownoczesnie nowego akolite.

 

A wiec odnosnie przepowiedni - Vader zniszczyl ostatnich sithow w galaktyce, imperatora no i siebie. Po Powrocie Jedi stan sithow: zero. Jak jest w EP7 nie wiem, jeszcze nie ogladalem.

Odnośnik do komentarza

 

The Jedi Steps and Finale

Bardzo dobry kawałek,który idealnie się wkomponował w ostatnie sceny filmu.

No i widok

złamanego i nie mogącego znaleźć spokoju po tym co się stało w przeszłości Luke'a, któremu nagle ukazuje się Rey będąca jakby promykiem nadziei by wyjść z tego marazmu.

 

Odnośnik do komentarza

Niekanoniczne, niekanonicznymi, ale już parokrotnie tu przedstawiono, że sam Yoda potwierdział, że może być tylko dwóch sithów. 

 

Also, jak już jesteśmy w tym temacie, to mnie zastanawia.

 

Raczej nie spoilery, ale wolę wrzucić :lapka:

 

 

Wydaje mi się, że Darh Tyranus (hrabia Dooku) został od razu uczniem Palpatine'a po "śmierci" Maula, tak? No ale Maul nie umarł i jest to kanon, więc w pewnym momencie było więcej niż dwoje sithów :lapka:

 

Odnośnik do komentarza

Poczytalem kilka ostatnich stron i... czy jest tu w ogole ktos normalny (czyt: inteligentny) komu ten plastikowy szajs sie nie spodobal? Czy naprawde pokolenie gimbazy i "kinomanow" wychowanych na Nolanie wzielo juz wszystko?

Te kolo, SW to ma być dobre i wciągajace kino przygodowe w klimatach sci-fi, a nie kolejna Odyseja Kosmiczna czy też inny film mający nam dać do myślenia nad sensem istnienia itp sprawami.

Odnośnik do komentarza

> Te kolo, SW to ma być dobre i wciągajace kino przygodowe w klimatach sci-fi, a nie kolejna Odyseja Kosmiczna czy też inny film mający nam dać do myślenia nad sensem istnienia itp sprawami.

 

Te kolo, a kto twierdzi inaczej i skad ten przyklad z Odyseja? Problem polega wlasnie na tym, ze jak ktos obejrzal z 5 blockbusterow z ostatniej dekady, to wlasnie te pseudo-SW nie sa ani dobre, ani wciagajace. O glebi przekazu i przedstawionego swiata (ktora mial nawet "Atak klonow") nawet nie marze, bo ten gniot najpierw musialby miec jakikolwiek scenariusz, a nie "bum, 'bach", "tarara", "wee"... 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

no ale niekanoniczne historyjki nikogo

Kurde. Zasada dwóch jest kanoniczna. W SW Legends jest ona wyjaśniona skąd się wzięła, ale jeżeli nie bierzemy pod uwagę rozszerzonego uniwersum, a nie bierzemy to od epizodów I - VI jest TYLKO DWÓCH SITHÓW. JEDEN. DWA.

 

Sidious. Maul.

Sidious. Tyranus.

Sidious. Vader.

 

A co do możliwości bycia, a raczej zostania Sithem przez Rena to możliwe będzie to tylko wtedy jak Snoke okaże się Sithem. Może to być tylko i wyłącznie ktoś kto był przed Imperatorem, czyli jego nauczyciel - Darth Plagueis bo jest on w filmach wspomniany. Boom, jest kanoniczny.

 

Niekanoniczne, niekanonicznymi, ale już parokrotnie tu przedstawiono, że sam Yoda potwierdział, że może być tylko dwóch sithów. 

 

Also, jak już jesteśmy w tym temacie, to mnie zastanawia.

 

Raczej nie spoilery, ale wolę wrzucić :lapka:

 

 

Wydaje mi się, że Darh Tyranus (hrabia Dooku) został od razu uczniem Palpatine'a po "śmierci" Maula, tak? No ale Maul nie umarł i jest to kanon, więc w pewnym momencie było więcej niż dwoje sithów :lapka:

 

Skąd wiziąłeś to iż fakt, że Maul przeżył jest kanoniczne?

Odnośnik do komentarza

@butt: no juz nie trolluj faboju, ide sobie stad i nie wam przeszkadzal klepac sie do dupach w kolku adoracji Jar Jar Abramsa. Jestem tylko ciut zaskoczony, bo na wielu zachodnich forach trwa ozywiona dyskusja i przeciwnikow plastiku nie brakuje. Ale to przeciez tylko zapyziala Polska z jej zalosnym poziomem prawicowo-diskopolowym, nie warto sie ludzic. Szkoda tylko ze to mlodzi ludzie w wiekszosci tacy glupi. Nie moj problem, znkam jak hologram podrobki Imperatora, pyk :whistling:

Edytowane przez A.K.
Odnośnik do komentarza

Colin daj na chwilę admina, pokażę koledze A.K. pewną sztuczkę.

 

 

Skąd wiziąłeś to iż fakt, że Maul przeżył jest kanoniczne?

Też mnie to ciekawi.

 

Z komiksu który jest kanoniczny c'nie.

 

 

Clone Wars jest kanoniczne, a tam Maul

sobie wesoło popyerdala z Savage Opressem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd wiziąłeś to iż fakt, że Maul przeżył jest kanoniczne?

Też mnie to ciekawi.

 

 

w serialu animowanym Clone Wars

 

chyba, że też nie należy do kanonu :dunno:

 

Czuje się zaorany.

 

Nie oglądałem Clone Wars :(

Odnośnik do komentarza

 

Nie oglądałem Clone Wars :(

Ja obejrzałem jeden epek i mi się odechciało. Styl graficzny jest ohydny.

No i imo bez sensu,że typ nadal żyje skoro w ep1 przecięło go na pół i wpadł do otchłani. No ale za wiele od serialu dla dzieci pewnie nie ma co wymagać.Ważne,że była pewnie sensacja w kręgach fanów (są tacy???) ep1-3

Odnośnik do komentarza

Komiks i serial kanoniczne, ale to jest jeszcze nic.

Przeca już w Powrocie Jedi chcieli przeciągnąć Luke'a do siebie i wtedy by również było 3 Sithów.

 

Naprawdę, nie ma się co czepiać w tym przypadku i robić z tego jakiejś tam zasady.

 

Vader chciał zabić palpatine'a i mieć lukea jako ucznia - ciągłość dwójki zachowana

Sidious chciał zabić Vadera i mieć lukea jako ucznia - ciągłość dwójki zachowana 

 

:gayos:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Good guy Disney, najpierw wywaliło wszystkie śmieciowe książki z EU do kosza, a potem, to co najważniejsze, wcisnęło do własnych lepszych książek, komiksów, filmów, bajek :banderas:


A ty Astmer kogo zabiles i kto jest twoim uczniem/mistrzem?

 

Dla Ciebie Darth Astmer :[ 

 

Zabiłem mojego mistrz Darth Coughera, gdy ten miał napad kaszlu.

 

Mym uczniem Darth (nene)us jest

Odnośnik do komentarza

A co do możliwości bycia, a raczej zostania Sithem przez Rena to możliwe będzie to tylko wtedy jak Snoke okaże się Sithem. Może to być tylko i wyłącznie ktoś kto był przed Imperatorem, czyli jego nauczyciel - Darth Plagueis bo jest on w filmach wspomniany. Boom, jest kanoniczny.

 

No to jeśli Snoke okaże się Darthem Plagueisem, to przez epizody I-VI było cały czas trzech Sithów: Plagueis, Sidious i Maul/Dooku/Vader. Sidious chyba nie mógłby szkolić nowych typków, jeśli nie zabił uprzednio swojego mistrza?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...