Skocz do zawartości

Sir Ridley Scott's "Klondike" (Discovery Channel)


Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu dnia 20 roku 2014 na Discovery Channel startuje mini-seria "Klondike" prosto od Ridley'a Scott'a. Jak sam tytuł wskazuje będzie to opowieść o przetrwaniu, bezprawiu i złocie. Zajrzymy m.in. do Dawson City, które w okresie wielkiej gorączki złota stało się jednym z najdzikszych miast Jukonu.

Oczywiście nie ma co liczyć na poziom chociażby "Deadwood" ale jest potencjał. Na pewno warto się zainteresować tytułem zwłaszcza jeśli kogoś jara myśl o złotym kruszcu.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FVlPXVczArg

 

Wśród aktorów zobaczymy m.in. Richard Madden, Augustus Prew, Tim Roth, Abbie Cornish, Chris Cooper i Sam Shepard

 

To jest Shepard:

tim5.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem na razie po dwóch całych epizodach ( Discovery wyświetla 6 części po 40 min. bo normalnie epki mają tak po 1 godzinie i 35 min). Jest całkiem dobrze choć mam dziwne wrażenie jakby postacie były robione pod Deadwood. Belinda wydaje się być taką Almą Garett, a Soapy Smith wydaje się być mocno podobny do E.B. Farnuma choć nieco bardziej cwany. Ale to tylko moje odczucie. Najlepiej wypadają Roth i Shepard.

Brakuje mi jakiegoś survivalu. Przeprawa przez przełęcz Chilkoot (słynna "pielgrzymka" ludzi) i dalej podróż przez zdradliwe wody Jukonu choć fajnie nakręcone to jak dla mnie trochę za krótkie. W końcu w tamtym miejscu zginąć można było od 3 rzeczy: zarazy, przyrody i kulki w plecy. Samo Dawson City ładnie i solidnie odwzorowane. Kopalnie również. 

Muzyka i krajobrazy są chyba najlepszymi elementami serialu.

Trup ściele się gęsto, a wszystko i tak pochłania błoto i gorączka (nie tylko złota :)). Wątków jest chyba trochę za dużo jak na 3 epizody. Brakuje czasu na rozwinięcie. Tajemniczy morderca wrzuca ciary swoją anonimowością. 

Ogólnie czekam na ostatni odcinek.

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...