Skocz do zawartości

Toukiden: The Age of Demon


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Topic o prawdopodobnie najlepszym klonie Monster Hunter jaki ukazał się na Vitę, w Japonii poszło już ok 500tyś sztuk wersji pudełkowej. U nas premiera 14 lutego, już za tydzień (a dziś w us) ukaże się demko, progres z niego będzie można przenieść do fulla.

 

Ogrywał ktoś?interesował się tym ktoś? warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Topic o prawdopodobnie najlepszym klonie Monster Hunter jaki ukazał się na Vitę, w Japonii poszło już ok 500tyś sztuk wersji pudełkowej. U nas premiera 14 lutego, już za tydzień (a dziś w us) ukaże się demko, progres z niego będzie można przenieść do fulla.

 

Ogrywał ktoś?interesował się tym ktoś? warto spróbować?

 

 

Ja w zeszłym roku ogrywałem japońskie demko. Przyznam szczerze że jakiegoś większego wrażenia na mnie nie zrobiło, jednak jak już kiedyś wspominałem szczególnym fanem tego typu gier nie jestem tak więc miłośnikom gatunku może przypaść do gustu. Niektóre rozwiązania zapożyczone chociażby z Soul Sacrifice, czy też Monster Hunter ale mimo wszystko produkcja zachowuje swój charakter. Z tego co pamiętam w rozgrywkę wpleciona jest fabuła ale ciężko mi o niej coś więcej napisać.

 

Myślałem że produkcja bardziej podejdzie mi "stylistycznie" ale jakoś nie do końca tak było. Niestety nie udało mi się sprawdzić trybu multiplayer- możliwe że właśnie w nim Toukiden pokaże pazur. Bardzo dobrze że pojawi się demko, z pewnością pomoże wielu graczom dokonać wyboru co do zakupu.

Odnośnik do komentarza

ja z checia za tydzien obadam bo nie chce mi sie bawic z kontem z eu. Na gafie opinie bardzo pochlebne, bardzo blisko tej grze do monster hunter z mechaniki, tak samo jak tam mamy tez miasto wypadowe do misji, a nie wybieramy ich z ksiazki jak w SS. No i grafa bardzo robi, przy SS to nawet nie stalo, pelno detali, natywna rozdzielczosc.

Odnośnik do komentarza

ja z checia za tydzien obadam bo nie chce mi sie bawic z kontem z eu. Na gafie opinie bardzo pochlebne, bardzo blisko tej grze do monster hunter z mechaniki, tak samo jak tam mamy tez miasto wypadowe do misji, a nie wybieramy ich z ksiazki jak w SS. No i grafa bardzo robi, przy SS to nawet nie stalo, pelno detali, natywna rozdzielczosc.

 

No w sumie miasteczko jakieś jest chociaż ostatecznie i tak wybiera się questy z listy. Niektórym graczom po prostu chyba lepiej jak mogą pokręcić się po trzech chatkach na krzyż ;) Ja akurat na grafikę większej uwagi nie zwracam, chociaż w sumie w Toukiden ładne widoczki były tak więc będzie na co popatrzeć jak kogoś tam jarają takie rzeczy :)

 

Swoją drogą te prawie 500tys. sztuk to troszkę na wyrost, to jest chyba wynik łączony z wersją PSP. Ja jednak poczekam sobie w spokoju na Deltę. Mam tylko nadzieję że ktoś opisze tutaj wrażenia z multiplayera.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli limit itemów w pełnej wersji faktycznie wyniesie 100 to kiepsko to widzę. Kończąc singla w demku już co chwilę musiałem coś wyrzucać. Zakładając że gra będzie miała przynajmniej te 8-9 chapterów, to osiągnięcie limitu 100 itemów nastąpi gdzieś w okolicy trzeciego rozdziału. Lipa. Nie widzę sensu takiego wymuszania rotacji materiałów...

 

Co do samej gry - zapowiada się bardzo dobry szpil. Wykonanie bardzo fajne. Widać że gra chodzi w natywnej rozdzielczości. Modele postaci i przeciwników pierwsza klasa. Z otoczeniem już trochę gorzej, bo lokacje chociaż nie małe to trochę wieją pustkami i jest dość sterylnie. W MH środowisko było żywsze i bardziej... naturalne. Tutaj sprawia wrażenie tematycznego zlepku aren, chociaż i tak jest o dwie klasy lepiej niż Soul Sacri. Gameplay jest bardzo dobry, chociaż faktycznie na każdym kroku widać "naleciałości" z produkcji Capcomu. Walka jest trochę żwawsza niż w MH, aczkolwiek potyczka z pierwszym bossem pozwala wnioskować że starcia nie będą tak krótkie i intensywne jak w SS. Podoba mi się motyw z lokowaniem zdobytych duszy w broni - mam nadzieję że pełna wersja robi z tego systemu dobry użytek i skilli pozyskiwanych w ten sposób będzie sporo i będą one użyteczne.

 

Generalnie jestem bardzo na tak i tytuł łykam jak tylko wyjdzie. Fani MH powinni być usatysfakcjonowani. Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie że jeżeli tylko Capcom nie przeprosi się na Vitą, to gry bliższej Monster Hunterowi Vita już nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość ragus

Jakieś to takie... nie wiem no. Nie zrobiło na mnie wrażenia. Po pierwsze, mapa jest strasznie sterylna. Poziomy w MH3 na 3DS'ie, mimo, że konsola jest słabsza, o wiele bardziej mi się podobają. Tutaj wszystko jest takie płaskie i bez wyrazu. Podczas walki, ciosom brakuje ciężaru, klikam na pałę i zawsze coś wyjdzie. A najgorsze jest to, że potwory zabierają strasznie mało życia (może tak jest tylko w demie).

 

Raczej odpuszczam.

Odnośnik do komentarza

Gram właśnie w demo, i gra mi się spodobała, nie miałem styczności wcześniej z tego typu produkcją. Grafika super, jeśli chodzi o walory artystyczne, Nie mogę porównywać z MH ale jako posiadacz vity zakupie ta grę z pewnością, jak tylko uporam się z innymi tytułami, tego jest od groma a Vite mam dopiero kilka miesięcy. Zakup konsolki był opłacalny zwłaszcza że PS+ mam od początku istnienia ;). Teraz szykuje się na zakup pamięci do Vity bo nie starczy na wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...