Jump to content

Rewitalizacje obiektów poprzemysłowych (jakkolwiek nudno by to nie brzmiało ;-D)


Wielki K

Recommended Posts

Panie i Panowie, mam nietypową prośbę- na forumku siedzą ludzie z całej Polski, więc może ktoś będzie mi w stanie pomóc. W robocie w bólach płodzę analizę, której elementem są opisy przykładów rewitalizacji obiektów poprzemysłowych dla szeroko pojętych celów komercyjnych- np. łódzka Manufaktura, Stary Browar, te sprawy. 

 

Może kojarzycie w swoich miastach mniej znane, ale ciekawe miejscówki tego typu- centra handlowe, lofty, galerie, itp. Byłym wdzięczny za info: nazwę, zbliżony adres- resztę sobie wygugluję, a jeśli będzie okazja to również chętnie obskoczę z aparatem. Z góry dzięki  :drinks: 

Link to comment

IMO bardzo ciekawy temat, miałem o tym pisać inżyniera ;D. Nie mam przy sobie literatury ale ogólnie polecam  Teorię urbanistyki Chmielewskiego( jest pdf gdzieś na chomiku) podaję mnóstwo przykładów z Europy  .Poza tym mam parę książek na dysku, jeśli chcesz mogę wysłać mailem.

 

Przykłady na szybko:

Elektrownia w Radomiu

Silesia City Center

Gasometer w Wiedniu 

Lofty w Zyrardowie

Edited by asax
  • Upvote 1
Link to comment

Dzięki bardzo za przykłady i pomysły- żyrardowskie lofty mam właśnie na tapecie, Chmielewskiego poszukam, chyba nawet mam go w robocie, ale jakoś nie skojarzyłem go z tym zagadnieniem.

 

Temat rzeczywiście fajny, nawet mimo tego, że już powoli mi się przejada  ;)

Link to comment

Nie wiem czy to można nazwać rewitalizacja, ale budynek ma wyglądać właśnie jak budynki dawnej piecowni stojącej w tym miejscu http://www.gcinvest.pl/stara-piecownia-ruda-slaska-1-maja-projekty-inwestycyjne.html

 

Tutaj z kolei wykorzystano obiekty poprzemysłowe dla celów rekreacyjnych http://www.nurkomania.pl/nurkowisko_jaworzno_koparki.htm

Edited by koniol21
  • Upvote 1
Link to comment

Panowie, dziękówa za zainteresowanie i pomoc- większość pomysłów dokładnie trafia albo jest bardzo blisko mojego "targetu"  :D

 

Temacik można już zamknąć, bo moja praca nad tym zagadnieniem szczęśliwie dobiegła końca. Jakby ktoś, jakimś dziwnym trafem, szukał podobnych rzeczy, to uderzać na priv- chętnie się podzielę całością znalezisk.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...