Skocz do zawartości

Rewitalizacje obiektów poprzemysłowych (jakkolwiek nudno by to nie brzmiało ;-D)


Wielki K

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, mam nietypową prośbę- na forumku siedzą ludzie z całej Polski, więc może ktoś będzie mi w stanie pomóc. W robocie w bólach płodzę analizę, której elementem są opisy przykładów rewitalizacji obiektów poprzemysłowych dla szeroko pojętych celów komercyjnych- np. łódzka Manufaktura, Stary Browar, te sprawy. 

 

Może kojarzycie w swoich miastach mniej znane, ale ciekawe miejscówki tego typu- centra handlowe, lofty, galerie, itp. Byłym wdzięczny za info: nazwę, zbliżony adres- resztę sobie wygugluję, a jeśli będzie okazja to również chętnie obskoczę z aparatem. Z góry dzięki  :drinks: 

Odnośnik do komentarza

IMO bardzo ciekawy temat, miałem o tym pisać inżyniera ;D. Nie mam przy sobie literatury ale ogólnie polecam  Teorię urbanistyki Chmielewskiego( jest pdf gdzieś na chomiku) podaję mnóstwo przykładów z Europy  .Poza tym mam parę książek na dysku, jeśli chcesz mogę wysłać mailem.

 

Przykłady na szybko:

Elektrownia w Radomiu

Silesia City Center

Gasometer w Wiedniu 

Lofty w Zyrardowie

Edytowane przez asax
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to można nazwać rewitalizacja, ale budynek ma wyglądać właśnie jak budynki dawnej piecowni stojącej w tym miejscu http://www.gcinvest.pl/stara-piecownia-ruda-slaska-1-maja-projekty-inwestycyjne.html

 

Tutaj z kolei wykorzystano obiekty poprzemysłowe dla celów rekreacyjnych http://www.nurkomania.pl/nurkowisko_jaworzno_koparki.htm

Edytowane przez koniol21
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, dziękówa za zainteresowanie i pomoc- większość pomysłów dokładnie trafia albo jest bardzo blisko mojego "targetu"  :D

 

Temacik można już zamknąć, bo moja praca nad tym zagadnieniem szczęśliwie dobiegła końca. Jakby ktoś, jakimś dziwnym trafem, szukał podobnych rzeczy, to uderzać na priv- chętnie się podzielę całością znalezisk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...