Skocz do zawartości

Tanie konta z grami


Janush

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając allegro trafiłem na tanie konta z grami na xone. Zacząłem szukać w necie info o tym czy to bezpieczne, jakie są konsekwencje, lecz nie znalazłem zbyt dużo informacji. Chciałem się więc spytać was co o tym sądzicie, czy kupowaliście takie konta, jak duże jest ryzyko bana itd.

Kupiłem sam 2 dni temu konto z grą, miało 0GS, żadnych znajomych, więc powinno być ok. Zawsze, jak czytałem o banach za czasów tanich punktów na 360 to dostawali je ludzie, którzy kupowali konta z nabitymi osiągnięciami i pełną listą znajomych, więc nie dziwne, że potem leciał ban, jak właściciel zaczął się interesować co się stało z jego kontem.

Liczę na pomoc z waszej strony i info w tej sprawie ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 19
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Tak się właśnie domyślałem. Troszkę żałuję, że kupiłem to jedno konto, ale już teraz nic nie zrobię przecież. 

W każdym razie dodałem gry do "my games", żeby mi się ściągały i od razu lewe konta usunąłem z konsoli. Mam nadzieję, że się nic nie stanie, bo trochę kiepsko by było, jakby dostał bana na nowiuteńką konsolę.

Chętnie też poczytam opinie osób, które z tego częściej korzystają.

PS. Tych banów też nie może być, jakoś strasznie dużo, bo ludzie sprzedający te konta od wielu już lat mają 99% pozytywnych opinii. Ja na pewno po dostaniu bana bym napisał negatywną opinię.

Edytowane przez terror
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak się właśnie domyślałem. Troszkę żałuję, że kupiłem to jedno konto, ale już teraz nic nie zrobię przecież. 

 

W każdym razie dodałem gry do "my games", żeby mi się ściągały i od razu lewe konta usunąłem z konsoli. Mam nadzieję, że się nic nie stanie, bo trochę kiepsko by było, jakby dostał bana na nowiuteńką konsolę.

 

Chętnie też poczytam opinie osób, które z tego częściej korzystają.

 

PS. Tych banów też nie może być, jakoś strasznie dużo, bo ludzie sprzedający te konta od wielu już lat mają 99% pozytywnych opinii. Ja na pewno po dostaniu bana bym napisał negatywną opinię.

 

Kupujesz konto, wszystko Ci śmiga, wystawiasz komentarz. Bany nie są rozdawane ot tak, natychmiast. Po prostu jak ktoś zgłosi do swojego banku chargeback z tytułu nieautoryzowanych obciążeń (a te punkty są nabijane kradzionymi przez chińczyków kartami kredytowymi), Microsoft straci pieniądz, wyszuka w bazie użytkowników numer kredytówki, zobaczy na jakich konsolach było logowane konto z podpiętą kradzioną kredytówką i oflaguje sprzęt, co po jakimś czasie może skończyć się banem - może to być miesiąc, może to być pół roku, możesz mieć szczęście i nic się nie stanie.

 

To tak w uproszczeniu. O temacie (jak to działa ze strony chińczyków i Microsoftu) można naklepać kilkanaście tysięcy znaków...

Odnośnik do komentarza

Że coś tu się nie zgadza to wiadomo, ale chodziło mi o to kto dostał bana za to, jakie miał konto (czy było "czyste" czy może miało znajomych i osiągnięcia nabite), czy ban był na konsolę i na konto czy może na samo konto. Może ktoś kupował wcześniej te konta i nic mu się nie stało, miał jakąś swoją metodę i uniknął bana, o tego typu info mi chodzi.

@Ping

Dzięki za pomoc, byłem ciekawy, jak to mniej więcej działa :)

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Te konta są czyste, nie mają znajomych i osiągnięć (chyba, że kupujesz jakieś z "recyklingu" czyli trzeciej ręki). Chińczyk tworzy nowe konto, podpina kradzioną kartę kredytową, kupuje określone gry, sprzedaje takie konto za ~50% tego co płacisz paserowi, paser puszcza to na allegro.

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie kombinujesz z przenoszeniem licencji/recyklingiem takich kont, to nie powinno Ci się nic stać. Przynajmniej tak mi się żalili ludzie na Xbox Live, że bany się sypały za tego typu zabawę.

 

A na przyszłość to najlepiej po prostu nie tykać tego gówna :).

Odnośnik do komentarza

statystyk nie ma. jak ping zauważył nie ma reguły. są fale banów, są jednostkowe odstrzały. natomiast osobiście słyszałem od paru osób że takie konta po jakimś czasie przestają działać, są blokowane albo najzwyczajniej odsprzedawane. ktoś się pobawi takim kontem, to wzbudzi podejrzenie, i pójdą konsekwencje na wszystkich co mieli z tym kontem styczność. co z tego że ty zrobisz wszystko jak należy skoro ktoś inny coś odpierniczy a w logach twoja konsola będzie i tak.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze ostatnie pytanie, czy mogę sprawdzić czy mój xone jest oflagowany za pomocą tego programu: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cooltrainer.xval&hl=en

Wiem, że dotyczy on x360, ale może będzie też działał z xone ? Jedyne czego nie mogę znaleźć to kod xval. Jeśli by działał to już na przyszłość bym wiedział czy się denerwować i sprzedawać konsolę czy nie ;)

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Ja mam konsole od 4 lat, kupowałem konta róznego typu i było tego naprawdę dużo, ze znajomymi, bez, z gs'em, bez gs'a itd. itp. Kiedys nawet sie bawiłem w coś co nazywało się "Non jtag", czyli ściągałeś grę z neta do tego zhackowany profil wgrywałeś na pendrive i cieszyłeś się pełną grą, konsole nadal posiadam już teraz się w nic takiego nie bawię bo mniej używam 360, ale konsola nadal jak nie zbanowana tak nie zbaowana, więc to kwestia przypadku tak jak wspomnieli wyżej - ale jak to mówią no risk no fun :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.