Skocz do zawartości

Zaginięcie Ethana Cartera


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

może by tak przenieść ten temat do multiplatform? w końcu gra wczoraj (w sumie dzisiaj bo astronauci naprawiali wczoraj jeszcze jakieś bugi i gra ostatecznie na steamie pojawiła się koło 2 w nocy) wyszła na pc. rano pobrałem i odpaliłem żeby tylko zobaczyć jak wygląda i zapowiada się na bardzo przyjemnie. wieczorem pewnie siądę na dłużej i całkiem możliwe że od razu skończę bo gra jest ponoć dość krótka tj. 4-5h.

Odnośnik do komentarza

może by tak przenieść ten temat do multiplatform? w końcu gra wczoraj (w sumie dzisiaj bo astronauci naprawiali wczoraj jeszcze jakieś bugi i gra ostatecznie na steamie pojawiła się koło 2 w nocy) wyszła na pc. rano pobrałem i odpaliłem żeby tylko zobaczyć jak wygląda i zapowiada się na bardzo przyjemnie. wieczorem pewnie siądę na dłużej i całkiem możliwe że od razu skończę bo gra jest ponoć dość krótka tj. 4-5h.

powiem szczerze, ze chciałbym usłyszeć parę dobrych zdań o tej produkcji, ale z znowu nie chce nadziać sie na spilery.

napisz, cos więcej, jak skończy gre. czekam... ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

może by tak przenieść ten temat do multiplatform? w końcu gra wczoraj (w sumie dzisiaj bo astronauci naprawiali wczoraj jeszcze jakieś bugi i gra ostatecznie na steamie pojawiła się koło 2 w nocy) wyszła na pc. rano pobrałem i odpaliłem żeby tylko zobaczyć jak wygląda i zapowiada się na bardzo przyjemnie. wieczorem pewnie siądę na dłużej i całkiem możliwe że od razu skończę bo gra jest ponoć dość krótka tj. 4-5h.

powiem szczerze, ze chciałbym usłyszeć parę dobrych zdań o tej produkcji, ale z znowu nie chce nadziać sie na spilery.

napisz, cos więcej, jak skończy gre. czekam... ;)

 

 

pograłem trochę ~3h i powiem tyle: meeega klimat, historia jak na razie wygląda ciekawie, chociaż poznałem na razie (a przynajmniej wydaje mi się) niewiele. Bardzo ładna grafika, muzyka idealnie pasuje. Mechanika gry jest strasznie zbugowana, system sejwów jest do dupy - choć może gdyby gra się tak nie psuła to nie byłby to problem. przykład: kończymy jedną zagadkę - jest sejw. musimy dojść do miejsca w którym czeka kolejna, rozwiązujemy ją i na samym końcu pojawia się błąd (nie, gra się nie wysypuje, tylko możliwość rozwiązania zagadki się blokuje). wyłączamy grę, uruchamiamy od nowa i co? zaczynamy od miejsca w którym rozwiązaliśmy ostatnią zagadkę :D Swoją drogą zagadki są całkiem przyjemne, choć nie specjalnie wymagające. Jak na razie takie 6/10, a gdyby nie bugi to oczko więcej.

Odnośnik do komentarza

Mi się gra podoba na razie jestem po godzince grania teraz jak do domu wróciłem. Jutro pewnie skończę bo gra krótka ale treściwa. Klimat i historia to największe plusy tej gry no ale grafika też piękna szczególnie jak na moście obserwuję okolicę. Magia :)  

Odnośnik do komentarza

Skończyłem  4,5 h trwała moja przygoda z tą piękną grą. Naprawdę dawno mi tak gra się nie spodobała. W sumie najbliżej jej do Brothers albo Gone Home. Jest to opowieść interaktywna z fajnymi puzlami. Końcówka to istny mind fuck :)

 

POLECAM! :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

adrian chmielarz ma ból dupska z powodu niepochlebnych recenzji

http://www.ppe.pl/news-31265-_nie_ma_sensu_kopac_sie_z_koniem____a__chmielarz_krytykuje_recenzentow_ethana.html

 

hej czy ja dobrze pamiętam że to już kolejny raz kiedy ten gość strzela fochy i prezentuje mocny dupościsk?

 

 

i żeby nie było - nie oceniam gry i nie twierdze ze popieram tych co mają o niej złe zdanie, jedynie reakcja chmielarza wygląda dla mnie dosyć żałośnie, dokładnie jak posty typków z "pokaż twarz" którzy zostali zjechani i odpisują na każdego posta pisząc głównie "hahaha nie zależy mi na waszej opinii! ale tak wogole to (pipi)ać wasze matki!!", czyli ogolnie brzmi jak histeryzujące dziecko, wtf?

 

każda gra dostaje z(pipi)ki, ale jakoś nie widać żeby inni developerzy płakali z tego powodu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no, ale pomyśl sam, gra dostaje gorszą ocenę bo jest krótka przecież to jest jakiś absurd, battlefield bad company 2 to jest gra 10/10 bo zagrałem w multiplayer jakieś 40h albo left4dead2 to jest gra na 11/10 bo przegrałem w nią 420h, moim zdaniem to dobrze, że wchodzi w polemikę to jest jego zadanie, zrobienie szumu w okół gry, dyskusja z recenzentami, graczami bo on jest po prostu dobrym pijarowcem, ale oczywiscie wchodzi jano i pisze, że Chmielarz ma ból du.py bo zechciał się wypowiedzieć na temat jego gry. Zresztą gra jest na około 4-6h i kosztuję 60zł za tyle pójdziesz 2 razy do kina na film po 2h więc nie mów mi, że to zły deal.

 

@Soban jakieś argumenty?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

jaki bóldupowiec :) Chmielarz też mnie od jakiegoś czasu wpienia, nie mogłem przetrawić jego ostatnich wywodów w PE z pozycji guru gamingu jakby był conajmniej Kojimą i jakby w Ethanie były jakieś wstrząsająco świeże pomysły na gameplay

 

sama gra jest bardzo przyjemna, jest fajna otoczka tajemniczości, oprawa AV jest powalająca - teksturki ostre jak żyletka  a widoki i pojedyńcze lokacje typu kościółek, zapadła rudera robią duże wrażenie bo detale nawalone są do oporu - chociaż trochę brakuje mi mroku, jest za sielankowo

 

ta cała zabawa w detektywa lekko uproszczona, nie trzeba tu jakichś true detective skillz żeby ukończyć puzzle, szuka się raczej rzeczy które popchną fabułę dalej ale wymaga to schematycznego myslenia tak jak sobie to devs wymyślił, lokacje też zupełnie przypadkowo znajdują się jedna po drugiej na jednej drodze...no ale można iść kawałek lasem w bok to już reklamują że nieliniowa i nie trzyma za rękę...pffft jasne

 

gra się fajnie ale chyba miałem za duże wymagania (true detective the game mi się chciało)

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...