Skocz do zawartości

Gdzie kupować gry?


firian

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem zadowolonym posiadaczem 3dsa i zastanawia mnie - gdzie kupujecie gry na niego? Czy dobrze widzę, że za jakąkolwiek grę średnio trzeba zapłacić ~150zł niezależnie od dnia premiery? Nieco dziwna praktyka, gry na 3dsa zdają się kosztować prawie tyle samo co premierowe kąski w rok-dwa po premierze (chyba, że się mylę).

Odnośnik do komentarza

Czyli importować warto tylko w przypadku problemów z dostępnością u nas. Szkoda, liczyłem na jakiś fun w postaci czajenia się na promocje i takie tam. :)

 

Przy okazji - jak wyglądają obniżki cen? Od czego zależą? Nie znalazłem nigdzie żadnego info, a gry zdają się kosztować tyle samo i po kilku latach od premiery. Za miesiąc wychodzą nowe Pokemony, czy ceny Pokemonów X/Y wtedy spadną, czy utrzymają się? Jak to jest z tym na rynku gier na 3dsy?

Odnośnik do komentarza

Gry trzymają cenę i spadają tylko nieznacznie. Z cenami używanych też jest problem ponieważ jest mało gier na naszym rynku i ludzie uważają że mogą za 3 letnią grę krzyczeć tyle samo co za używaną.

 

Na gry z US można znaleźć niezłe promocje jednak na konsolach europejskich ich nie odpalisz. 

 

Można zaglądać np na Zavvi gdzie co poniedziałek są przeceny i czasami można coś wyrwać w dobrej cenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najtaniej pewnie można wyhaczyć na ebayu jakieś używki. Tyle, że ja podzielam opinię kazuyoshi, jak chcesz nówkę to lepiej kupić w Polsce bo tym samym budujesz rynek, a ceny się na tą chwilę aż tak nie różnią bo gry nie tracą ceny również za granicą.

Popularne gry to i tak długo poniżej 100 zł nie schodzą.

Edytowane przez _mike
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o cene, nie jest glownym wyznacznikiem.

Boli mnie, że jako kolekcjoner i człowiek Nintendo dostaje takie Code of Princess, Conception II czy Shin Megami Tensei IV tylko w wersji cyfrowej, gdzie amerykańce mają pudełka, nie mówie już nawet ile trzeba było czekać na ten ostatni tytuł. W najlepszym przypadku muszę zapłacić za grę dwa razy, raz żeby zagrać i drugi żeby mieć ją na regale.

Edytowane przez Guernica
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Najlepiej wyprowadź się do hameryki i będziesz miał wszystko tańsze. My tu o budowaniu rynku Niny w Polsce, a ten wyjeżdża z takim smutem. Meh x 10.

 

Tak jak napisal kolega wyzej, nie wszystko jest wydawane w EU, jesli jest to z duzym opoznieniem lub tylko wersja cyfrowa a niektorzy nas chca miec fizyczna wersje na regale. Jestem jak najbardziej za wspieraniem rodzimego rynku, ale mowienie ludziom zeby sie wyprowadzili do USA bo nie chca kupowac w PL to juz przesada xD

 

Drazni mnie rowniez troche fakt ze to Nintendo powinno zabiegac o rynek i cos ze swojej strony pokazac, wiem ze mamy nowego dystrybutora ale nadal nie mamy dostepu do Nintendo Club, nadal nie wszystkie sklepy w ogole maja gry od Nintendo. Malo tego, niektore z nich jesli juz je sprzedaja to za sprawa wlasnych kanalow dystrybucji (sciaganie gierek z UK itp) wiec nawet zakup takiej gry w sklepie (mowie o tych mniejszych) nie zawsze gwarantuje ze to cokolwiek zmieni, jezeli sklep na wlasna reke sprowadzil gierke z UK i to tam podskoczy slupek sprzedazy, a nie u nas.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Też lubię mieć gry w pudełkach - gardzę cyfrową dystrybucją dużych tytułów. Jednak kupowanie gier zagranicą - Japonia USA, to na dłuższą metę żadne wyjście i krótkowzroczność. Bo jeśli konsumenci europejscy wspomagają i tak bogaty Japoński i Amerykański rynek, to wydawcy coraz bardziej będą olewać Europę jeśli chodzi o wydania pudełkowe itp.

Odnośnik do komentarza

Kupowanie gier z Japonii czy innych azjatyckich sklepów to czasem jedyny wybór by dostać gierkę bo jedynie tam wyszła więc twoja logika nie jest do końca poprawna.

Zresztą ja wychodzę z założenia,że mamy wolny rynek,XXIw, internet i e-shopy więc kupuję gdzie mi taniej wyjdzie. Czasem wpadnie coś z Hong-Kongu,Kanady innym znów razem z naszego kraju. Nie będę przepłacał tylko dlatego bo siedzę w PL.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.