Skocz do zawartości

Brak możliwości kupna klasycznych gier z PSOne na Vitę


Poszukiwacz.01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taki dość dziwny problem. Kiedy niezalogowany wchodzę na stronę: https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/games/dino-crisis-2-(ps3-psp-ps-vita)/cid=UP9000-NPUJ01279_00-0000000000000001 wszystko działa. Jeśli jednak zaloguje się na konto, to próba przejścia pod powyższy link kończy się błędem 404 - Strona nie znaleziona.

 

Czyżby mój ukochany Dino Crisis miał jakieś blokady regionalne (na karcie produktu nie ma o tym ani słowa)? Co ciekawe z Residentami tego problemu nie ma. Mogę je kupić bez problemu.

 

Ktoś wie jak obejść ten problem?

 

//Edit

Zrobiłem mały Research i wygląda na to, że jedyna opcja to założenie dla Vity osobnego konta z regionem USA (i lipnym adresem) a następnie doładowanie go za pomocą zdrapki (polska karta kredytowa nie zadziała) np. http://www.pcgamesupply.com/buy/sony-playstation-network-20/ . Niestety tym samym odcinamy się od dystrybucji cyfrowej gier na rynek EU - chyba, że po prostu konta USA używamy tyko do zakupów a potem przełączamy się na oryginalne UE. Niem wiem tylko czy taka opcja jest możliwa bez większych kombinacji na Vicie.

Edytowane przez Poszukiwacz.01
Odnośnik do komentarza

Doczytałem właśnie, że konto PSN jest przywiązane do karty pamięci. Można mieć ich wiele różnych z różnymi kontami oraz regionami. Zrobię sobie więc osobną niedużą memorkę na klasyki made in USA. Rozwiązanie nie idealne (wymaga resetowania konsoli, przywracania ustawień etc) ale na bezrybiu i rak ryba. 

Edytowane przez Poszukiwacz.01
Odnośnik do komentarza

Kolejny debilizm Sony. Odcięcie klientów od jednych z najlepszych gier z PsXa. Kur.a, ile się człowiek musi nakombinować, aby zagrać w takiego Chrono Crossa czy Parasite EvE na przenośkach Słony. Problem mają wydać te gry w Europie i kase zarobić  - DEBILIZM.

 

Jesteś w błędzie. Sony bardzo by chciało puścić te gry także w Europie i chwytać dodatkowe euro/funty, ale jest to bardzo trudne w powodów licencyjnych - ktoś mądry wyliczył, że nie opłaci się pchać z tymi tytułami za wszelką cenę na Stary Kontynent i temat zamknięty. Jeśli ktoś myśli, że to taka prosta sprawa wziąć sobie grę z PSX-a i wrzucić do cyfrowego sklepiku, gdzie tylko mu się podoba, to bardziej nie mógł się pomylić. Kiedyś w PE Roger napisał taki artykuł, zbiegł on się bodajże z premierą trylogii Tomb Raider w HD - można tam znaleźć cytaty wielu osób, które tłumaczą, na jakie przeszkody można natrafić, chcąc wznowić starą grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak by Sony bardzo chciało, to już bym grał w takiego Chrono Crossa na swojej Europejskiej Vicie. Prawda jest jednak taka, że w tyłku mają nas Europejczyków i na stół rzucają nam tylko ochłapy, jak dla hien. A kto pamięta akcje z serią Crasha Bandicota na Europejskim PSN, ten wie o czym mówię.

ps; nie po to są ogromną korporacją, aby spocząć na laurach. Mają ludzi, to niech załatwiają licencje i dogadują się choćby z takim SE.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Chodziło o to, że brak było całej serii. Była dostępna bodajże jedynka i trójka. Jednak gdy zrobili jakąś tam promocje na całą serie crasha i gracze zaczeli narzekać o co (pipi) biega gdzie druga cześć, to dwójka  od razu się znalazła, a wcześniej mieli wyjehane. Tak wiec jak chcą, to mogą, a jak mają wyjehbane, to nie mogą teoretycznie - wygodna taktyka imo. 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Naszła mnie jeszcze taką myśl. Mając PS3 można pobrać grę na Vitę i potem po podłączeniu konsolki przerzucić ją na nią. Nigdzie nie mogą znaleźć jednak informacji jakimi obostrzeniami jest to obwarowane. 

 

Czy zadziała opcja:

 

1. Zalogowanie się na PS3 na konto USA

2. Zakup pozycji na Vitę

3. Podłączenie Vity (z aktywnym na niej kontem EU) pod PS3

4. Załadowanie gry na Vitę

5. Profit!

 

?

 

Niestety nie mam pod ręka PS3 żeby sprawdzić to organoleptycznie.

Edytowane przez Poszukiwacz.01
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...