Skocz do zawartości

Rawstyle/Hardstyle/Hardcore


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

jakie jest przeslanie tej muzyki?

Właściwie to nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć bo żaden z tych gatunków z tytułu tematu nie jest jednorodny.

Hardcore na przykład teraz idzie w stronę muzyki naładowanej energią i agresją, bazuje na mocnym kicku a melodia i stworzenie jakiegoś klimatu w kawałku nie jest już tak ważne tak jak kiedyś. Teraz ma być mocno, agresywnie i najlepiej szybko. Mi i ludziom lubiącym taką muzykę daje to dużo energii i pobudza. Przykładem takiego kawałka jest ten Angerfista który wrzuciłem ale nie mogę powiedzieć, że to jest "przesłanie" tej muzyki bo nie tylko na tym ona polega.

 

Nawet na przykładzie jednego twórcy można pokazać różnorodność. Niech będzie Angerfist bo jest chyba najbardziej znany obecnie

 

 

 

 

 

Każdy z tych kawałków jest inny i ma inne "przesłanie" jak to nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś hardcore nie był tak hardcore'owy co teraz :)
pamiętam kasety thunderdome z takimi szlagierami jak np.


No nie da się ukryć, że ta muza jest dość specyficzna, choć trafiały się też i nieco lżejsze kawałki, takie jak kultowe już hardcore vibes

Ja sam słuchałem jej przez jakiś czas, ale było to na etapie jak w pl zaczęły się w ogóle pojawiać informacje, że istnieje coś takiego jak szeroko rozumiana muzyka techno ;P Zwykły hc był dla mnie za ciężki - przerzuciłem się więc na happy hardcore, poźniej oldskool, jungle i dnb, którego słucham do dziś.
Ostatnio nawet byłem w szoku, że w lutym do Łodzi przylatuje Marusha. Jakby jeszcze np. Ratpack wpadł na podobny pomysł to byłoby piknie. Jak tak sobie pomyślę, jakim za(pipi)istym miastem była Łódź (ówczesna stolica muzyki klubowej) w końcówce lat 90. to aż się łezka w oku kręci.

  Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Wow dopiero zobaczyłem, że ktoś się tutaj odezwał

 

@columbo

Nooo remixowane Hardcore Vibes jest obecne do dziś na różnych festach, zresztą oba te kawałki znam chociaż w czasach jak powstały bawiłem się w piaskownicy.

Nie wiem jak jest w Łodzi ale w Lublinie cieszę się z każdej nawet małej imprezy która klimatem idzie w core'y lub jakieś odmiany techno inne niż hity z remizy. Ostatnio dużo ludzi zaczyna tu przychodzić na imprezy psytrance'owe co cieszy. No i pojawiła się grupka młodych hardcore gabber wykrętów :D

 

@Najtmer

Damn, ciekawe to ale nie moje dźwięki, ciężko wchodzi ci powiem  :sorcerer:

 

Ja ostatnio katuje ten album Igneon System

 

I Crispy Bassdrum na zapętleniu z 10 razy dziennie bo mi zawsze humor poprawia 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...