Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem Xbox One używanego. Gość usunął profil ale zostawił 4 gry. Założyłem swoje konto i z tego co widzę to mogę w te gry grać. To jeszcze rozumiem ale jak wszedłem w zarządzanie pamięcią masowa konsoli i dałem zakładkę gry to pojawiła mi się lista kilkunastu gier do pobrania. Z tego co mi sprzedający powiedział to są gry które on pobierał w ramach gwg. Dlaczego w takim razie ja na swoim profilu mogę je pobierać i grać. Proszę o lopatologiczne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gry cyfrowe  na xboxach one maja dwie licencje. Jedna jest przypisana do profilu (na którym były kupione) druga jest do domowej konsoli. Dopóki poprzedni właściciel nie kupi nowej konsoli, zaloguje się na profil i ustawi jej jako domowej gry na "starej" będą do pobrania.

 

Więc tak, factory reset nic nie zmieni, konsola ma przypisane gry do siebie.

 

Tu masz wątek który znalazłem dzisiaj. Akurat wystawiłem na allegro One'a i napisałem w opisie że ściągniętych cyfrówek nie idzie pobrać ponownie :/

https://www.avforums.com/threads/xbox-one-question-concerning-a-factory-reset-and-keeping-digital-games.1906073/

 

Mogę to jeszcze sprawdzić na 100% bo wiadomo że amerykanie są durni jak kilo gwoździ...

Edytowane przez Krizz
Odnośnik do komentarza

Dzieki za obszerną odpowiedz. Zostawiam w sumie jak jest bo po nim mam sporo gier.

 

Swiruje tak bo wkurza mnie jedna rzecz. Chodzi o to że utworzyłem konto nowe dla siebie. Przy zakładaniu prosiło tylko o imię i nazwisko. Natomiast GamerTag wybrało samemu. Na początku tego nie zauważyłem i odpaliłem Rise of the Tomb Raider i ten debilny domyślny gamertag się podpiał do gry. Później w ustawieniach profilu zmieniłem sobie go na właściwy dla mnie ale nawet bo odinstalowaniu gry i jej danych cały czas mi w tej grze pokazuje ten domyslny gamertag. Nie wiem tak bo jak utworzyłem kolejne konto to najpierw do gry podpieło domyslny ale za chwile zaktualizowało do tego który wybrałem na drugim koncie. Wiem że bzdura ale mocno mnie to irytuje i dlatego chciałem wymazywać wszystko.

 

Jakieś pomysł jak to zmienić?

 

Odnośnik do komentarza

Więc tak, factory reset nic nie zmieni, konsola ma przypisane gry do siebie.

Nieprawda! Oczywiście, że zmieni, gier już się nie da pobrać! Wiem, bo sprawdzałem nie raz, jestem maniak factory reset (niedługo będę robił kolejny, ale im więc GB tym mniej mam ochotę). Żeby pobrać gry na nowo trzeba się zalogować na koncie na którym były kupione, od tego czasu konto można usunąć (wcześniej nie opcji ściągnięcia gier, wiem to na 100%, bo się bałem, że mi licencja na grę za 250 zł przepadła z konsoli i że będę się musiał logować z każdą chęcią zagrania).

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Odswiezam temat. Odpaliłem dzisiaj konsole i nie mam gier na konsoli po poprzednim właścicielu xboxa. Mam te co pobrałem i zainstalowałem na dysku ale tych co miałem mozliwość pobrać (bo porzedni właściciel je pobierał) już nie ma na liście. Czy to oznacza że poprzedni właściciel zalogował się na innej konsoli i ustawił ją jako domową?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...