Skocz do zawartości

Początkujący wideo recenzent - kilka pytań.


Whyduck

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Postanowiłem się zająć hobbystycznie wideo-recenzjami stąd kilka pytań do forumowiczów, mających doświadczenie w tej materii.

 

1. Który program do obróbki wideo?

 

Zależy mi na:

-programie w darmowej wersji

-swobodnym edytowaniu ścieżki dźwiękowej

-montażu nieliniowym

-stosowaniu "przejść" obrazu

-dostępności tutoriali i materiałów szkoleniowych

 

2. Skąd wziąć tutoriale i materiały szkoleniowe z zakresu obróbki i montażu wideo?

 

3. Jaki jest optymalny czas wideo recenzji? Chciałbym przyjąć format nie dłuższy niż 5 min. 

 

4. Jak zrzucać obraz z konsol na dysk komputera?

 

Podobnego tematu nie znalazłem, jeśli był na jakimś innym forum bardzo proszę o linka.

 

Z pozdrowieniami

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza

najpierw nagraj sobie probny material przy uzyciu "domowego" sprzetu i oprogramowania, sklec cos, postaraj sie nad tym popracowac, zeby zobaczyc jaki jest finalny efekt. czy masz dykcje dobra, czy mowisz ciekawie, czy Cie to kreci itd itp, bo bez sensu najpeirw zaopatrzyc sie we wszelaki sprzet a po 1 razie stwierdzic ze to jednak nie dla Ciebie ;) 

 

1. Corel VideoStudio, Adobe Premiere Pro a przynajmniej ja z tego chwilkę korzystałem

2. Internet, YouTube, oglądaj jak to wygląda u innych, tutoriale prosto od YouTube

3. 6-8 min

4. Elgato Game Capture HD60/AVerMedia Live Gamer Extreme do konsol, Action! (program taki) do zgrywania z PC

Odnośnik do komentarza

 

1) Jaka kwota? EDIUS?
2) z internetu i for tematycznych
3) 7:32
4) potrzebujesz urzadzenia do przechwytu obrazu

 

Ekstra rady z zakresu av na psn

 

Pozdro


Kwota oczywiście żadna, program ma być darmowy
"7:32" - boki zrywać.
Mógłbyś wyjaśnić co to są te "ekstra rady" lub podrzucić stosowny link? Byłbym więcej niż zobowiązany.
THX

 

 

najpierw nagraj sobie probny material przy uzyciu "domowego" sprzetu i oprogramowania, sklec cos, postaraj sie nad tym popracowac, zeby zobaczyc jaki jest finalny efekt. czy masz dykcje dobra, czy mowisz ciekawie, czy Cie to kreci itd itp, bo bez sensu najpeirw zaopatrzyc sie we wszelaki sprzet a po 1 razie stwierdzic ze to jednak nie dla Ciebie ;)

 

1. Corel VideoStudio, Adobe Premiere Pro a przynajmniej ja z tego chwilkę korzystałem
2. Internet, YouTube, oglądaj jak to wygląda u innych, tutoriale prosto od YouTube
3. 6-8 min
4. Elgato Game Capture HD60/AVerMedia Live Gamer Extreme do konsol, Action! (program taki) do zgrywania z PC


Dzięki za sensowną odpowiedź.
Ad 4. Możesz któryś z nich szczerze polecić? W sensie miałeś, korzystałeś, lubiłeś?
Odnośnik do komentarza

Siemanko.

Postanowiłem się zająć hobbystycznie wideo-recenzjami stąd kilka pytań do forumowiczów, mających doświadczenie w tej materii.

 

1. Który program do obróbki wideo?

 

Zależy mi na:

-programie w darmowej wersji

-swobodnym edytowaniu ścieżki dźwiękowej

-montażu nieliniowym

-stosowaniu "przejść" obrazu

-dostępności tutoriali i materiałów szkoleniowych

 

2. Skąd wziąć tutoriale i materiały szkoleniowe z zakresu obróbki i montażu wideo?

 

3. Jaki jest optymalny czas wideo recenzji? Chciałbym przyjąć format nie dłuższy niż 5 min. 

 

4. Jak zrzucać obraz z konsol na dysk komputera?

 

Podobnego tematu nie znalazłem, jeśli był na jakimś innym forum bardzo proszę o linka.

 

Z pozdrowieniami

 

1. na poczatek weź sobie corel video studio - trial jest na 30dni, wiec dasz rade sie nauczyc prostego montażu. żeby DOBRZE montowac, to już trzeba mieć jakaś szerszą wiedzę odnosnie montowania... 

2. tu masz dobre tutki do coreal https://www.youtube.com/channel/UCF15vJymrBUVycHMh2UOvDg (w sumie lepszych na YT nie ma chyba)

3. jak jesteś dobry, to mozesz miec recki na 20min i ludzie beda to oglądać. jesli chcesz robić standardowe recki to optymalny czas to jakies 7min max. powyżej ludzie zasypiają i przewijają do podsumowania. 

4. nowe konsole same przechwytują obraz więc na poczatek powinno wystarczyc. Jesli nie to kazdy z nowych grabberów, które sa teraz dostepne na rynku powinien ci wystarczyc. Ja od lat uzywam sprzętów od avermedia i jest ok. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście Rayos kupiłeś te programy w pudełkach? ;)

 

Pewnie wystarczyła wersja próbna --> fragment o dykcji.

 

Jak już wspomniałem w innym temacie - miałem licencję z uczelni ;) Przestałem się bawić w montaż filmów z powodu braku czasu a nie z powodu trochę słabej dykcji, to miał być ficzer, nawet miałem zmienić kanał na 'sepleniące łecenzje" i trzepać hajsy :cool: 

 

 

 

Dzięki za sensowną odpowiedź.

Ad 4. Możesz któryś z nich szczerze polecić? W sensie miałeś, korzystałeś, lubiłeś?

 

 

znajomy ma elgato HD60 i poleca. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...