Jump to content

Wersje językowe gier


Recommended Posts

Witam wszystkich :greeting: Jestem tu nowa, to mój pierwszy post, więc jeżeli wstawiam go w złym miejscu lub jeśli taki temat już się przewinął - z góry przepraszam. Od razu przejdę do rzeczy, bo w innym miejscu nie mogłam znaleźć odpowiedzi, może tutaj uda się rozwiązać mój problem. Chodzi mi o to czy wie ktoś może, jak poznać jaka jest wersja językowa gry po zerknięciu na okładkę? Podobno – tak mi powiedział jeden sprzedawca – da się jakoś znaleźć informację o tym, jaka wersja językowa jest w grze, bo nie zawsze jest to ta sama, co wersja języka na okładce, a z racji tego, że na rynku jest dość sporo gier w cenach niższych niż ogólnie przyjęte ( zwykle jest to niżej o 20 – 30 zł. ), lecz z okładkami w wersjach innych niż angielskie/polskie ( najczęściej te tańsze mają niemieckie okładki, często też jakieś francuskie, czy jakieś jeszcze inne ) – ciężko się zorientować, co właściwie się kupuje. Problem rozwiązało by, gdyby dało się jakoś odczytać z okładki, czy gra – nawet w opakowaniu w języku niemieckim – jest do ogrania w wersji angielskiej/polskiej. Może ktoś coś wie na ten temat? :scratch_one-s_head:

Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie ma chyba na to jakiegoś uniwersalnego sposobu, przykładowo gra z Angielskiej dystrybucji może nigdzie nie mieć wzmianki o tym że zawiera Polską wersje językową, pomimo faktu że znajduję się na płycie. Podobnie gra z Niemieckiej, o tym że zawiera angielski [choć z reguły zawierają].

Żeby się upewnić zawsze najlepiej jest po prostu gdzieś zapytać czy dana gra z danej dystrybucji zawiera polski lub inny język.

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.