Jump to content

Monster Hunter Generation - kompletny laik na początku


Recommended Posts

Jako tytułowy laik będący na początku gry i po pierwszym queście  - mam nadzieję że nie zostanę stąd wyrzucony - napotkałem kilka problemów:

 

1. Czy można zmienić pracę kamery by cały czas była za plecami bohatera? (teraz pojawia się za plecami na chwilę gdy nacisnę L1)

 

2. Czy można zalokować kamerę na wrogu? (tak jak np. jest w Bloodborne czy Dark Souls?)

 

3. Chcąc zmienić broń z miecza na lancę mam ostrzeżenie iż zostanie skasowana moja akcja - jak rozumiem chodzi o styl walki. Przejmować się tym ostrzeżeniem czy po prostu tę akcję można potem spokojnie zmienić?

 

4. W jaki sposób leczyć kotka? Siebie leczę ziółkami ale kota nie umiem.

 

5. Broń zużywa się w walce - ale czy naprawia się automatycznie w wiosce? A w namiocie?

 

6. Czy możliwa jest zmiana uzbrojenia podczas Questa? Wydaje mi się że nie ale...

 

7. Czy można zmienić obłożenie klawiatury na własne?

 

8. W opisie misji mam informację, iż muszę szukać zieleniny w J.Forest. Fajnie - ale czy jest gdzieś napisane że właśnie w tym lesie siedzę czy po prostu muszę się domyślić że skoro są drzewa i krzaki to jest to las - zapewne J?

 

9. Gdzie jest licznik zapełnienia bagażu? Wydawało mi się że skoro mam jeszcze wolne sloty to mogę zbierać ale nagle się skończyło miejsce mimo tych wolnych slotów.

Link to comment
  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O to można było spytać się w odpowiednim temacie.

 

1) Jeśli masz na myśli to, czy da się zablokować tak, aby widzieć ciągle to, co nasza postać(by był ciągle za plecami), to nie, tylko L1.

2) Możesz ustawić locka, ale aktywuje się go tylko na chwilę przy jednorazowym naciśnięciu bodajże L1.

3) Można zmienić, chyba u gościa co stoi dumnie wyprostowany i ze skrzyżowanymi rękami.

4) Możliwe, że można by użyć fleta bądź Hunting Horna, ale praktycznie rzecz ujmując dobrostan kota to najmniejszy twój problem w tej grze- jak straci HP, to się zakopie i po pewnym czasie wróci do walki. Jego udział w polowaniu sprowadza się przede wszystkim do odwracania uwagi zwierzyny.

5) Po powrocie się naprawia, dbać o nią należy tylko podczas polowania(swoją drogą zawsze ciekawiło mnie co się stanie, jeśli wyczerpiemy pasek durability).

6) Nie.

7) Klawiatury chyba mają kilka schematów, ale nic własnego. Co innego touchpad- tu można go dostosować do swych potrzeb.

8) Nie pamiętam o jaką zieleninę chodzi, musisz szukać krzaków i innych wyróżniających się elementów otoczenia(wierz mi, w porównaniu do części z PSP są jak na dłoni), wtedy pojawi się znak zapytania nad postacią i coś zbierasz, jak tu nie znajdujesz, to szukasz w innym miejscu, w innym krzaku/owocu/nasionach.

9) Pewnie widziałeś coś takiego jak Gunner's Pouch- to specjalna kieszeń na naboje, trucizny i tym podobne dla łowców dystansowych, niestety jedynie do tego służy.

Edited by gkihdghdhj
Link to comment

Dzięki za odpowiedź. Dzięki tobie wiem już że nie mam co kombinować z ustawieniami widoczności bo jakbym nie cudował warunków z punktu 1 i 2 nie uzyskam. Zainwestowałem w poradnik dla żółtodziobów MHG znaleziony w sieci i łącząc informacje od ciebie z tymi z poradnika nie czuję się niczym dziecko we mgle.

 

A grafika na new3DS zaskoczyła mnie na plus: na YT rozpikselowana  i brzydka w rzeczywistości dzięki głębi 3D gra wygląda naprawdę ładnie i tych pikseli nie widać.

Link to comment

Spoko, do usług. Kamera to w tej serii taki dodatkowy boss w polowaniach, na PSP to nawet tak specyficznie się chwytało konsolę, by jednocześnie mieć pod kontrolą jednej dłoni analog, krzyżak i L1.

 

Akurat pod względem grafiki ta seria zalicza w mojej opinii regres na 3DSie i taki 3 Ultimate wygląda dla mnie lepiej niż 4U, a na szarym końcu Generations. Fakt, gameplay zaliczył nielichy rozwój w porównaniu do serii z PS2/PSP, ale pewnym kosztem(który raczej jesteśmy w stanie przeboleć).

 

Jakby co, to pytaj tutaj lub na różnych wikiach szukaj, powszechnie ceni się też kanał na YT gaijinhunter- gościu objaśnia mechanikę broni, przydatne, nawet ktoś uważający się za obeznanego, może znaleźć nowych ruch, combo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.