Jump to content

Wzmacniacz z 4K HDR


MaiorZero

Recommended Posts

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba musisz czytać w parametrach urządzenia, czy jest coś o 4K. Jak i 4K jest to i HDR będzie. Mam ONKYO TX-NR656 i jestem zadowolony: prosta obsługa, 4k hdr:), wifi, bluetooth. A brzmienie? Ja tam nie słyszę różnicy między wcześniejszym, podobno świetnym Harmanem AVR365.

Link to comment

Masz dwa rozwiązania. Drogie i tanie.

 

Drogie:

 

Wzmacniacz z wejściem HDMI 2.1 wzywż zapewnia przepust (z konsoli do wzmacniacza i z wzmacniacza do TV) obrazu w rozdziałce 4K i 60fps. Wzmacniacz potrzebuje dodatkowo obsługiwać moduł HDR, więc nie jest tak jak mówi grzybiarz - niekoniecznie wzmacniacz, który pociągnie 4K pociągnie też HDR.

 

Tanie:

Którykolwiek wzmacniacz z wejściem optycznym na dźwięk. Wciąż możesz cieszyć się dźwiękiem Dolby Digital 5.1. i niewiele ustępuje jakości HDMI. Chyba, że zależy Ci na nowszej technologi Dolby Atmos, to optyk już tego nie obsłuży. Konsolę łaczysz optykiem do wzmacniacza a kablem HDMI bezpośrednio do telewizora i cieszysz się obsługą wszystkiego na co pozwala Twój TV. Proste i skuteczne.

 

Dla mnie to działa, chociaż jeszcze nie przeszkoczyłem na 4K. Niestety mój wzmacniacz ledwo wyciągnie 4K (mam HDMI 1.4 - to 4K przy 24fps - do filmów spoko, do gier nie bardzo).

Edited by MierzejX
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.