Skocz do zawartości

Cannot recognize the disc


Rekomendowane odpowiedzi

Problem opisywalem juz raz w watku god of war, ale w związku z tym ze dalej nie jest rozwiazany przeklejam info tu i zapraszam do dyskusji. Nie ukrywam, ze aktualnie jestem strasznie zirytowany problemem i nie do konca wiem co mam robic dalej

 

Ratunku. Kupilem gre (god of war) w piatek i niestety mam specyficzny problem. Po wrzuceniu plytki, gierka instaluje sie bez zgrzytniecia. Po instalacji kiedy probuje odpalic gre, wywala komunikat "Cannot recognize disc" :(. Randomowo udaje mi sie uruchamiac gre (czasami za ktoryms razem komunikat sie nie pojawia i gra sie laduje bez problemu, czasami robie restarty, wyciagam plyte - nie znalazlem jednego slusznego workarounda, przez co czasem potrzebuje 30 min zeby odpalic gre). Z dodatkowych defektow, widze ze gdy zostawiam konsole w standby i potem ja wybudze  - to nie wracam do gry tylko znajduje sie w menu (gra jest killowana).

 

Co probowalem robic?
- reinstall gry, probowanie grania z paczami/bez paczow

- reklamacja w ME odpulona na starcie, bo oni nosnikow nie reklamuja i moge sie tylko z dystrybutorem kontaktowac

- wizyta w Sony Center tez nic nie dala, panowie nie spotkali sie z podobnym case'm, wykluczaja tez wstepnie problem z optyka bo kazda inna plytka wsadzona odpala bez problemu

- odbudowa DB z poziomu safe mode

-przeinstalowanie systemu z poziomu safe mode

-pozyczylem gre kumplowi, u niego moja kopia dzialala bez problemow, natomiast jego egzemplarz u mnie nie chodzi

 

Reasumujac. Moja konsola absolutnie nie radzi sobie z gowem, a inne gry odpala normalnie (po przeinstalowaniu systemu zainstalowalem od zera 5 tytulow, ktore chodza bez szwanku).

 

Konsole kupilem w czerwcu 2016 wiec roczna gwarancja juz dawno wygasla. Pozostaje rękojmia w saturnie (chociaz sam nie wiem jak ona dokladnie dziala), naprawa u jakiegos lokalnego mirka albo naprawa w sony, ktora pewnie bedzie wyceniona na kosmiczna kwote.

 

Jak zyc? :frog:

 
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Masz 2 opcje jak dla mnie:

 

1. rekojmia tak jak napisales, ale cos watpie, ze uznaja.

2. bezposredni kontakt z Sony (mail albo nawet fejsbuk) okraszony konkretna dokumentacja. Opisz dokladnie problem, zrob zdjecia, nagraj filmiki i przekonwertuj na gify, zalacz to wszystko i wysylaj. 

 

Szukales na necie, czy ktos ma to samo? 

Odnośnik do komentarza

Sony zalozylo ticketa, maja filmik 3 minutowy na ktorym na kilkadziesiat prob gra odpalila sie raz. Maja tez opis, ktory zamiescilem tu - wydaje mi sie ze dosc jasno tu opisalem sprawe. Co do saturna i reklamacji problemow jest kilka:

-rekojmie skladam w sklepie, ktorym kupowalem - 150km wycieczki bo zdazylem sie przeprowadzic w ciagu ostatnich dwoch lat

-czytalem jakies straszne historie o wysylce konsoli do reklamacji, niesamowicie dlugie okresy oczekiwania, powroty w gorszym stanie niz wyjechaly

-nie za bardzo mam argument na to, zeby udowodnic ze ta wada istniala w momencie kupna

 

Co do poszukiwan w necie. Najwiecej sytuacji pochodzi z 2015 roku ale wtedy wyszedl jakis felerny firmware, ktory zostal szybko naprawiony. Inne sytuacje zazwyczaj wywalaly komunikat przy wszystkich grach. Jedyne co znalazlem i jest bardzo adekwatne do sytuacji to problem z fifa 18 ale niestety nierozwiazany (KLIK).

Edytowane przez Rillas
Odnośnik do komentarza

Może to nie wina konsoli ale samej płytki z grą? Masz od kogoś pożyczyć GoWa żeby sprawdzić czy ta druga sztuka działa? Albo idź do kogoś ze swoją płytką i sprawdź. :dunno: Może sam nośnik po prostu jest źle nagrany czy coś w ten deseń?

 

A sorki teraz doczytałem że to robiłeś :frog:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.