Skocz do zawartości

Bardzo dobrej jakości kabel RGB


Atr3ju

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chciałem Wam pokazać jak wykonałem swój kabel RGB z kabla SCART-SCART firmy Thomson, którego kupiłem na allegro za 13 zł. Jakość kabla można porównać do oryginalnego kabla z Sony sprzedawanego lata wstecz.

Obecnie kabel jest nieco droższy niż wtedy gdy go kupiłem, jest naprawdę gruby i ciężko go ułożyć za meblem, dlatego najlepiej zrobić go krótkiego aby później nie leżał jak anakonda za meblem.

Co do dźwięku wiem są szumy, tak samo na obrazie. Muzyke dałem troszkę za głośno ale nie aż tak aby Wam uszy wywaliło. Kolejny raz powtarzam że takie "moje" prezentowanie jakości na TV nagrywając to smartfonem za 500 zł nie ma się jak do pokazania tego z grabbera, którego nie mam. Na żywo jakość napewno jest lepiej zaprezentowana niż na filmiku. Proszę nie sugerować się owym buczeniem na końcu filmika ponieważ to nie jest buczenie na białym tle a szum podgłośniony 5 krotnie. Można porównać buczenie na moim innym filmiku w którym pokazuje jak buczy kabel na białym tle.

Jest to już druga wersja filmika która zrobiłem. Poprzednią wersje musiałem usunąć ponieważ nie nagrałem tego tak jakbym mógł/chciał a jak sami wiecie to mój debiut w monologu na jutubie czyli pełna amatorka :D

Mogę Was zapewnić że kabel wyśrodkowuje obraz konsoli PS1 i PS2 gdy załączy się bios, natomiast obraz przesuwa się już gdy uruchomi się gre i różne gry mają losowo przestawiony delikatnie obraz względem środka TV. Problem znany każdemu kto gra na LCD a zwłaszcza na wiekszym TV gdzie pole manewru obrazu jest większe a na małym TV może znosić tak że nie zauważycie nic. Na dużym TV jest to znacznie dokuczające.

Schemat który pokazałem jest wykonany przez gracza/użytkownika o nicku Mitsu i to on jako pierwszy wykonał ten kabel. Mnie oczywiście skusiła chęć posiadania takiego kabla, który będzie bez wątpienia najlepszym z możliwych więc postanowiłem wykonać taki kabel jednocześnie chcąc pokazać innym aby również wykonali sobie taki kabel i zaprzestali kupować po 3 rodzaje kabli i sprawdzania który jest lepszy.

Cała zabawa zajęła mi jakoś od 4 do 5 godzin, wiem że to dużo jak na zwykły kabel ale jednocześnie musiałem nagrywać po kilka dubli. Samo lutowanie tej małej wtyczki pobudza wszystkie nerwy chyba że macie chwytaki do lutowania. Jak widzicie ja nie mam żadnego biurka w domu i wszystko niestety musiałem wykonać na podłodze.

Obcięta część, która mi została zostanie przerobiona na kabel RGB do Xbox Classic i z tym też postaram się nagrać amatorski filmik.

Jak zawsze polecam oglądać w 1080p. Na koniec powtarzam jeszcze raz że  film nagrywany jest smartfonem tp-link neffos c5.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...