Skocz do zawartości

Nintendo64


rudybrunet_94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Kilkanaście lat temu mój wuj z USA przysłał mi i mojemu rodzeństwu oryginalna konsolę Nintendo64, wraz z okablowaniem, padem oraz kilkoma grami. Chciałbym ją uruchomić i mam kilka pytań do Was, może wiecie więcej niż ja.

Mi osobiście zależy tylko na dosłownie trzech grach, w które chciałbym zagrać, (Super Mario 64,  The Legend of Zelda: Ocarina of Time oraz Majora's Mask).

Obecnie mieszkam w Polsce więc oczywistym jest, że konsola nie uruchomi się na oryginalnym zasilaczu, widziałem do kupienia w necie odpowiedniki dla regionu Europejskiego, dopasowanego do naszego prądu, przetwarzającego napięci na wyjściu tak aby konsola działała, więc kwestię zasilania myślę że mamy z głowy.

Moje pierwsze pytanie, czy potrzebuje jakiegoś konwertera obrazu i dźwięku, który miałby przetworzyć sygnał wysyłany przez konsolę w formacji NTSC dla "normalnego" telewizor, to znaczy zakupionego tu w Polsce?

Pytanie numer dwa, co z grami? Czy Nintendo 64 poza różnicami w budowie kartów między regionami posiada jakieś inne zabezpieczenia uniemożliwiające odpalenie gier z PAL na NTSC i odwrotnie?

Widziałem filmik, jak koleś przełożył tyły obudowy karta gry z NTSC do gry pochodzącej z Japonii bodajże, to spowodowało że kartridż pasował do jego konsoli NTSC.

Macie tu linka do tego filmiku --------->

Jeśli kupię ww gry w formacie PAL i zamienię tyły obudowy dla każdego z nich to gra się normalnie uruchomi?

Sorry jeśli wybrałem zły dział, ale w sekcji "Nintendo" nie widziałem akurat N64.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nikt nie gra na n64?

ogólnie ta konsola jest dla mnie dość dziwna. niby 64 bity ale w porównaniu z 32 bitowym psx grafika jest jakaś taka dziwna. Dość specyficzna, możliwe że to przez to że n64 nie daje sygnału rgb więc na tym composite tak to wygląda. Też macie podobne obserwacje? Zaznaczam że gram na crt.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, czapa napisał:

nikt nie gra na n64?

ogólnie ta konsola jest dla mnie dość dziwna. niby 64 bity ale w porównaniu z 32 bitowym psx grafika jest jakaś taka dziwna. Dość specyficzna, możliwe że to przez to że n64 nie daje sygnału rgb więc na tym composite tak to wygląda. Też macie podobne obserwacje? Zaznaczam że gram na crt.

 

Można zmodować konsolę, żeby wypuszczała sygnał RGB i polecam to rozwiązanie, bo obraz jest znacznie lepszy. Co nie zmienia faktu, że niestety dalej będziesz miał ten antyaliasingowy blur. Wiem że ultraHDMI posiada opcję deblurowania, no ale to już w.ogóle gruba zabawa, no i nie pod CRT.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...