Jump to content


Sign in to follow this  
rudybrunet_94

Nintendo64

Recommended Posts

Witajcie!

 

Kilkanaście lat temu mój wuj z USA przysłał mi i mojemu rodzeństwu oryginalna konsolę Nintendo64, wraz z okablowaniem, padem oraz kilkoma grami. Chciałbym ją uruchomić i mam kilka pytań do Was, może wiecie więcej niż ja.

Mi osobiście zależy tylko na dosłownie trzech grach, w które chciałbym zagrać, (Super Mario 64,  The Legend of Zelda: Ocarina of Time oraz Majora's Mask).

Obecnie mieszkam w Polsce więc oczywistym jest, że konsola nie uruchomi się na oryginalnym zasilaczu, widziałem do kupienia w necie odpowiedniki dla regionu Europejskiego, dopasowanego do naszego prądu, przetwarzającego napięci na wyjściu tak aby konsola działała, więc kwestię zasilania myślę że mamy z głowy.

Moje pierwsze pytanie, czy potrzebuje jakiegoś konwertera obrazu i dźwięku, który miałby przetworzyć sygnał wysyłany przez konsolę w formacji NTSC dla "normalnego" telewizor, to znaczy zakupionego tu w Polsce?

Pytanie numer dwa, co z grami? Czy Nintendo 64 poza różnicami w budowie kartów między regionami posiada jakieś inne zabezpieczenia uniemożliwiające odpalenie gier z PAL na NTSC i odwrotnie?

Widziałem filmik, jak koleś przełożył tyły obudowy karta gry z NTSC do gry pochodzącej z Japonii bodajże, to spowodowało że kartridż pasował do jego konsoli NTSC.

Macie tu linka do tego filmiku --------->

Jeśli kupię ww gry w formacie PAL i zamienię tyły obudowy dla każdego z nich to gra się normalnie uruchomi?

Sorry jeśli wybrałem zły dział, ale w sekcji "Nintendo" nie widziałem akurat N64.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :)

Share this post


Link to post


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.