Jump to content

Bard's Tale 4 Barrows Deep


friedrich

Recommended Posts

Korzystając z dwumiesięcznego passa oraz apetytu na coś klasycznego i RPG-owatego zarazem  ściągnąłem i zacząłem grać w tytułowego cRPG-a będącego na PC od pewnego czasu, a na konsolach chyba od miesiąca.

 

I jest dobrze.

 

Na początek co zauważyłem w porównaniu do recenzji wersji PC (bo dostajemy "wersję reżyserską"): opcja filtrowania sprzętu i materiałów w ekwipunku, chyba poprawione tłumaczenie PL (mam 5 godzin gry i babola żadnego jeszcze nie zauważyłem), na poziomie gry normal (ew. drugi lub trzeci z kolei bo nazwy nie pamiętam) opcja zapisu dostępna w każdej chwili (nie tylko przy słupach - te ostatnie dodatkowo odnawiają punkty wytrzymałości). Jak na razie nie wyszedłem jeszcze ze Skara Brae: graficznie szału nie ma ale i nie straszy (później ma być znacznie lepiej). Walki wymagają na razie skupienia (co mi się podoba) podobnie warto co jakiś czas przemyśleć wybór aktywnych umiejętności i używanego wyposażenia. Typowo klasycznie. W momencie premiery na PC narzekano na długie loadingi i haczenie się grafiki. Na XO i XOX loadingi skrócono, a i haczenie zdarza się sporadycznie - przynajmniej w Skara Brae. Na marginesie - w scenach ballady grubego barda elfie uszy jednego ze słuchaczy są dość nieudolnie nałożone na obraz co wygląda dość humorystycznie :)

 

Generalnie gra mnie wciągnęła. Hitem sprzedaży pewnie nie będzie ale dla osób głodnych klasycznych cRPG powinna być warta zainteresowania.

Edited by friedrich
Link to comment
  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie powiedziałbym, że w grze trzeba grindować. To jest RPG, ale dosyć prosty w swoich założeniach i na Easy czy nawet na Normalu jest się w stanie przejść większość gry ciągnąc tylko wątek fabularny. Owszem, na Legendary już nie ma tak łatwo, ale tak naprawdę wszystko rozbija się o dobranie odpowiednich członków party oraz rozwinięcie ich w dobrym kierunku. W połowie gry można mieć już taki OP build, że nawet na najwyższym poziomie trudności będzie się szło jak przecinak, a co dopiero na niższych. 

Link to comment

Wciągnęło mnie. Zagadek sporo. Ale mam pytanie dotyczące elfiej broni:

 

Zrobiłem elfi topór. Po wejściu w inwentarzu w szczegóły pokazała się zagadka która po rozwiązaniu uaktywniła mi bonus do krytyka. Ale na rękojeści jest jeszcze jedna układanka - puzzle - problem w tym iż jej ułożenie nic nie daje. Nie wiem również do czego (i w jaki sposób) służą elfie kolumny do broni bo przecież swoją elfią broń już uaktywniłem w inwentarzu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.