Jump to content

Bard's Tale 4 Barrows Deep

friedrich

Recommended Posts

Korzystając z dwumiesięcznego passa oraz apetytu na coś klasycznego i RPG-owatego zarazem  ściągnąłem i zacząłem grać w tytułowego cRPG-a będącego na PC od pewnego czasu, a na konsolach chyba od miesiąca.

I jest dobrze.

Na początek co zauważyłem w porównaniu do recenzji wersji PC (bo dostajemy "wersję reżyserską"): opcja filtrowania sprzętu i materiałów w ekwipunku, chyba poprawione tłumaczenie PL (mam 5 godzin gry i babola żadnego jeszcze nie zauważyłem), na poziomie gry normal (ew. drugi lub trzeci z kolei bo nazwy nie pamiętam) opcja zapisu dostępna w każdej chwili (nie tylko przy słupach - te ostatnie dodatkowo odnawiają punkty wytrzymałości). Jak na razie nie wyszedłem jeszcze ze Skara Brae: graficznie szału nie ma ale i nie straszy (później ma być znacznie lepiej). Walki wymagają na razie skupienia (co mi się podoba) podobnie warto co jakiś czas przemyśleć wybór aktywnych umiejętności i używanego wyposażenia. Typowo klasycznie. W momencie premiery na PC narzekano na długie loadingi i haczenie się grafiki. Na XO i XOX loadingi skrócono, a i haczenie zdarza się sporadycznie - przynajmniej w Skara Brae. Na marginesie - w scenach ballady grubego barda elfie uszy jednego ze słuchaczy są dość nieudolnie nałożone na obraz co wygląda dość humorystycznie :)

Generalnie gra mnie wciągnęła. Hitem sprzedaży pewnie nie będzie ale dla osób głodnych klasycznych cRPG powinna być warta zainteresowania.

Edited by friedrich
  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie powiedziałbym, że w grze trzeba grindować. To jest RPG, ale dosyć prosty w swoich założeniach i na Easy czy nawet na Normalu jest się w stanie przejść większość gry ciągnąc tylko wątek fabularny. Owszem, na Legendary już nie ma tak łatwo, ale tak naprawdę wszystko rozbija się o dobranie odpowiednich członków party oraz rozwinięcie ich w dobrym kierunku. W połowie gry można mieć już taki OP build, że nawet na najwyższym poziomie trudności będzie się szło jak przecinak, a co dopiero na niższych. 

Wciągnęło mnie. Zagadek sporo. Ale mam pytanie dotyczące elfiej broni:

Zrobiłem elfi topór. Po wejściu w inwentarzu w szczegóły pokazała się zagadka która po rozwiązaniu uaktywniła mi bonus do krytyka. Ale na rękojeści jest jeszcze jedna układanka - puzzle - problem w tym iż jej ułożenie nic nie daje. Nie wiem również do czego (i w jaki sposób) służą elfie kolumny do broni bo przecież swoją elfią broń już uaktywniłem w inwentarzu?