Jump to content

Automat Arcade - gotowe rozwiązania dostępne na rynku


Recommended Posts

Hej,

 

Poszukuję gotowej budy w formacie bartop najlepiej bez wnętrzności ale z wybraną przez nas okleiną. Chcę tam wsadzić matkę neo geo. 

 

Widzę ,że temat jest rozległy z masą gotowych rozwiązań jak Raspberry Pi czy pandora a nie bardzo mam czas w tym się rozczytywać a interesuje mnie sama buda i ewentualne wyprowadzenia na monitorze pod analogowy sygnał. 

 

Z tego co widzę najlepiej do moich wymagań pasuje Picade Arcade Machine z tym ,że ja będę miał sygnał analogowy a nie widzę tutaj takiej możliwości podłączenia. Problem nie jest duży bo pewnie łatwo to idzie rozwiązać. Interesuje mnie buda i ewentualnie ekran jeśli jest dobrej jakości w zestawie, całe sterowanie mam swoje (sanwa). 

 

Mam w domu u rodziców oryginalny automat z prawie 30 calowym kineskopem ale jest to za duża zabawka na mieszkanie plus nie jest to ozdoba salonu. A brakuje mi jednak grania w gierki arcade na oryginalnym sprzęcie bez input laga. 

 

Ma ktoś z was takie gotowe rozwiązanie w domu i może coś polecić? Ewentualnie gościa który może coś takiego zrobić na zamówienie. 

 

Wołam @ping ale nie wiem czy gość jeszcze żyje. 

 

Dobra wstępnie widzę ,że najlepiej będzie Picade Arcade Machine + retrotink 2x albo OSSC converter. 

 

 

Edited by Ukukuki
  • Upvote 1
Link to comment

Ja się bartopów brzydzę, ale jak bym już chciał takie coś ogarnąć w miarę bezstresowo, to szedłbym tą drogą:

 

- Bartop na zamówienie u stolarza.

- Okleiny też na zamówienie.

- Ekran = wybebeszony kineskop z jakiegoś konsumenckiego 14-calowego trinitrona.

- Matkę upchać do bartopa i zapiąć przy użyciu jakiegoś prostego superguna via SCART-RGB.

- Stick wpiąć do superguna na DB15, albo jakoś bezpośrednio wpiąć się do wiązki Jamma od superguna (pewnie się da wypiąć kable od inputów i podpiąć przyciski każdy z osobna).

 

Na ten moment z braku miejsca nie mogę sobie pozwolić na budę (docelowo ściągnąłbym jakieś astro/blast city), rozkładanie całego NeoGeo majdanu pod superguna też jest czasochłonne, więc będę testował rozwiązanie RPI + Pi2Scart, mały trinitron i Hori RAP jako stick. Dzisiaj zamówiłem Pi2Scart, więc pewnie za dwa tygodnie zobaczę, czy ma to sens. Emulacja swoje wady ma, no ale jako półśrodek... 

 

Na LCD ze scanlines na RPI (emulacja) nie jest źle, ale nie wiem czy to placebo, czy ki diabeł - pierwszego Sluga na oryginalnym hardware jestem w stanie spokojnie dociągnąć do końca 4 poziomu na jednym kredycie, pod emulatorem tak do trzeciej misji dobrnę...

  • Upvote 2
Link to comment

@ping

 

Ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź, akurat mam szafę do zrobienia u stolarza to może przy okazji mu dam jakiś gotowy projekt do wycięcia z neta. Gdzieś mam Sony BVM 14 cali to może to bym wsadził do środka chociaż wtedy będzie to dosyć ciężkie. Myślałem o LCD i coś w stylu retrotink 2x lub OSSC converter. Można mieć sentyment do kineskopowego grania ale jednak współczesne ekrany mają o wiele lepszy obraz w mojej ocenie. Do tego gierki 2D świetnie się skalują na poprzez skalery wideo przy praktycznie zerowym lagu. 

 

Superguna mam, tak obecnie gram jednak denerwuje mnie rozkładanie tego wszystkiego. Sticka nie będę używał, tylko panel w automacie albo ewentualnie wyprowadzę porty na sprzed od Neo Geo AES. 

 

U mnie duża buda zdecydowanie odpada, tak samo emulacja. Raz ,że to nie to samo to nie po to wydawałem tyle hajsu na kolekcje gierek na MVSa.

Edited by Ukukuki
Link to comment
  • 1 month later...

Potestowałem przez miesiąc Pi2Scart i gdyby nie to, że lubię swoje graty, mógłbym spokojnie sprzedać cały swój majdan do 32bit (poza Saturnem).

Emulacja na zasadzie RPI + TV CRT na porządnym kablu SCART miażdży system. Retrograty już pochowane do kartonów.

  • Upvote 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.