Jump to content

Ukukuki

Użytkownicy
 • Content Count

  2427
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Ukukuki last won the day on December 17 2019

Ukukuki had the most liked content!

Community Reputation

1403 Nie-random

About Ukukuki

 • Birthday 02/05/1990

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Skąd:
  Rzeszów
 • GamerTag:
  Ukukuki_PL
 • PSN ID:
  Ukukuki
 • Steam ID:
  Ukukuki

Recent Profile Visitors

4326 profile views
 1. A nie jest tak? Moja pierwsza legalna praca i szef raz ,że mi nie płacił w terminie w którym byliśmy umówieni na umowie to zlewał płacenie za nadgodziny. Za wynajem trzeba płacić w terminie nie? PIP i sąd pracy bardzo ładnie rozwiązały tą kwestię. Więc jak ja jako 21 latek dałem sobie z tym radę to i te 43% polaków by dało. Od tego czasu mam awersję do polskich firm.
 2. Ukukuki

  Doom Eternal

  Się hicor szykuje
 3. Po 30-40h w BOTW mamy świadomość ,że świat to jest jedna wielka pustynia ale i tak fajnie się to przemierza. W mojej ocenie do światów rockstara to nie ma co nawet porównywać jeśli chodzi o zawartość. Może następca tej zeldy zapełni świat bo silnik już mają dopieszczony plus brak kuli u nogi w postaci WiiU.
 4. W sumie szanujący się człowiek szybko ucieknie z tworzenia gier do firm które zajmują się tworzeniem oprogramowania czy rozwiązań dla przemysłu. Spokojniejsza praca chociaż nudna. Sami dają się dymać więc w czym problem.
 5. Jeśli pracodawca cię wysyła na odbiór nadgodzin to musi dać ten przelicznik jeśli sam odbierasz to masz 1:1, obie te rzeczy są w prawie pracy. Z płaceniem nadgodzin to nie wiem jak jest z tym akurat nigdy nie miałem problemu.
 6. Spróbuj to jakoś wypośrodkować, ja trochę przyoszczędziłem na monitorze i żałuję. Przyszłościowy zakup to na pewno będzie dobrze działający HDR.
 7. Płatne masz w standardowych godzinach 150% a w weekendy i nocne 200% lub w niektórych korpo 300% stawki godzinowej. Jeśli masz do odbioru na wniosek pracodawcy to masz te godziny razy 150%. Przykładowo masz 20h nadgodzin, pracodawca wysyła cię na odbiór tych nadgodzin więc masz do odbioru 30h. Zmusić cię do odbioru nie może a samemu się kompletnie nie opłaca wybierać. Przynajmniej tak to funkcjonowało w 3 korpo w których pracowałem. W polskim jedynie weekendy były płatne tylko 200%. Każde korpo ma obecnie komputerowy system rozliczania czasu pracy więc na machlojki nie ma miejsca. PIP też lubi te systemy sprawdzać bo bardzo łatwo im znaleźć osoby które przekroczyły normy nadgodzin. CDP pewnie ma większość zatrudnionych na jednoosobowe działalności bo inaczej to by było głośno o kontrolach. Akurat PIP i sądy pracy to jest jedna z niewielu rzeczy które działają w tym kraju w miarę ok. Szczególnie sądy pracy.
 8. Ogólnie widzę, że praca przy grach to jest jedno wielkie zostawanie na nadgodziny.
 9. Jest to prawda jednak w dynamiczne gry 3D dalej gra się dobrze. Do dzisiaj sobie czasem odpalam Quake 2 czy Chasm, VF1 i 2, Destruction Derby, Nights, Panzer Dragon 1 i 2. Sporo takich gierek mam. Wiadomo ,że sentyment robi swoje ale np. Nights zagrałem pierwszy raz w 2018 roku a i tak mi się bardzo podobało.
 10. Ja jedynkę z kolei bardzo lubię za to 2 mnie w połowie nudzi ;/ Dlatego trójkę ogram pewnie na premierę ale nie mam jakiejś dużej podjarki.
 11. Ja kupię jeden duży HDD ale typowo pod domowe archiwum. Są bardzo tanie więc pod filmy czy zdjęcia się świetnie nadają.
 12. Ja niedawno kupiłem jeszcze jeden dysk, zwykły SSD mx500 crucial 500GB bo nie mam już wolnego portu na m.2. Chłopaki na czacie polecali i jak poczytałem to faktycznie bardzo dobry dysk w tej cenie. Szkoda tylko, że miałem bon do empiku. Strasznie drogo tam jest jeśli chodzi o podzespoły do PC.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.