Skocz do zawartości

Braid


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jedna z pierwszych gierek, która rozpoczęła boom na indie. Do dzisiaj ją miło wspominam. Kupię po raz kolejny chociażby z sentymentu i dla soundtracku. Plus te zapowiadane komentarze na temat każdego aspektu gry chętnie sprawdzę, choć do gamedevu się nie wybieram. ;) W sumie szkoda, że tego typu komentarze nie są częściej spotykane, z tego co kojarzę to jeszcze tylko valve je wrzucało do swoich singlowych tytułów.

"Remaster" wyjdzie na początku 2021 na wszystkie możliwe platformy.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, giger_andrus napisał:

Z tego co kojarzę to grę zrobił jeden człowiek a zdobyła ona sporo nagród w światku indie. 
Wreszcie nadrobię. 

No nie tak jeden bo przy grze pracowało kilkanaście osób chociaż to główny designer Jonathan Blow odwalił tu lwią część roboty a sam Braid to jedna z pierwszych gier które zapoczątkowały szał na indy. Było sporo o tej grze i jej designerze w dokumencie Indy Gaming. 

A ta edycja spoko tylko jestem trochę rozczarowany datą premiery. Taki indyczek to powinien wczoraj zostać zapowiedziany a dzisiaj już powinien wisieć na storze do kupienia a nie pół roku czekania :( Więc może sobie na PS3 to ogram w takim razie.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ryo-San napisał:

A ta edycja spoko tylko jestem trochę rozczarowany datą premiery. Taki indyczek to powinien wczoraj zostać zapowiedziany a dzisiaj już powinien widzieć na storze do kupienia a nie pół roku czekania

Wiesz, jak małe niezależne studio musi przygotować wersję na 8 platform (plus do tego jeszcze pecety) to trochę czasu to zajmuje. ;) I pewnie to nie jest ich główny projekt, i Jonathan tam już raczej ciężko pracuje nad nowym tytułem (od The Witness minęło prawie 5 lat).

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ryo-San napisał:

No nie tak jeden bo przy grze pracowało kilkanaście osób chociaż to główny designer Jonathan Blow odwalił tu lwią część roboty a sam Braid to jedna z pierwszych gier które zapoczątkowały szał na indy. Było sporo o tej grze i jej designerze w dokumencie Indy Gaming. 


Pewnie zapamietalem tylko Jonathana bo jako jedyny wypowiadal sie w dokumencie a i internety podaja go jako tworce gry a nie wspominaja o zespole. Mniejsza z tym. 
 

Ja jednak poczekam na wersje na Switcha a i Tobie polecam cierpliwosc bo zmiany w movemencie na PS4 wzgledem PS3 moga dac wygode. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.08.2020 o 23:25, MBeniek napisał:

Chyba jedna z pierwszych gierek, która rozpoczęła boom na indie gierki. Do dzisiaj ją miło wspominam. Kupię po raz kolejny chociażby z sentymentu i dla soundtracku. Plus te zapowiadane komentarze na temat każdego aspektu gry chętnie sprawdzę, choć do gamedevu się nie wybieram. ;) W sumie szkoda, że tego typu komentarze nie są częściej spotykane, z tego co kojarzę to jeszcze tylko valve je wrzucało do swoich singlowych gierek.

"Remaster" wyjdzie na początku 2021 na wszystkie możliwe platformy.

A teraz będzie jedną z pierwszych gierek indie, która zostanie zremasterowana. :D

A ja myślałem, że w tej branży już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.08.2020 o 21:11, marcinwks napisał:

A teraz będzie jedną z pierwszych gierek indie, która zostanie zremasterowana. :D

A ja myślałem, że w tej branży już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

Nie chcę cię martwić, ale remastery wśród indie gierek to nic nowego. Z tego co mi na szybko przychodzi do głowy to np. Mark of the Ninja czy Castle Crashers. Głównie to "zasługa" switcha - jak jakiś dev odświeża swój starszy tytuł, to już przy okazji robi też wersje na pozostałe konsole aktualnej generacji.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...