Jump to content

Automatyczne wysuwanie płyty.

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu konsola PS4 automatycznie wypluwa mi płyty. Zdarza się ze przez pare dni jest spokoj, a czasem po 10 minutach grania mi wypluje.

w dodatku nawet jeśli jest uśpiona lub wyłączona to nagle napęd samoczynnie próbuje wysunąć płytę której ostatnio nawet nie ma w napędzie. Towarzysza temu charakterystyczne 3 krótkie pipniecia Z konsoli.

ktos coś zaradzi? 
Bo mnie zaraz coś szczeli

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki masz model konsoli? Ja mam FAT amator biały. MIałem identyczny problem i ZADNA porada z tej żałosnej strony nie działała. Pomógł mi poniższy filmik (na pewno stracisz gwarancję jeżeli jeszcze ją masz):

Jak nie znasz angielskiego to po prostu rób to co ten typ. W dużym skrócie chodzi o wykecenie śrubek z tyłu konsoli i zaklejenie taśmą klejącą tego małego gówna które odpowiada ze fizyczny przycisk 'Eject". Po dwóch latach randomowego wkur.wiania się na wyrzucane płytki mam swięty spokój. Od kiedy zakleiłem to badziewie nic nie pikło i nie wypluło nawet raz.

Pamiętaj tylko o tym, że od momentu zaaplikowania tego rozwiązania nie będzie Ci działać fizycznie przycisk od wyciągania płytek. Będziesz musiał wybierać "Wysuń dysk" z menu w konsoli.

E: całość oczywiscie nie wymaga żadnego skilla związanego z elektroniką i każdy janusz (jak ja) sobie poradzi.

Edited by pawelgr5

Moze po prostu ten przycisk od ejecta trzeba wyczyscic albo cos? Coś w nim wywołuje jednak efekt dotknięcia. Ale odcięcie go faktycznie brzmi jak rozwiązanie. Trochę jak lobotomia, ale jak przestanie wywalać płyty randomowo to warto xD

Edited by _Red_
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Jaki masz model konsoli? Ja mam FAT amator biały. MIałem identyczny problem i ZADNA porada z tej żałosnej strony nie działała. Pomógł mi poniższy filmik (na pewno stracisz gwarancję jeżeli jeszcze ją masz):

Jak nie znasz angielskiego to po prostu rób to co ten typ. W dużym skrócie chodzi o wykecenie śrubek z tyłu konsoli i zaklejenie taśmą klejącą tego małego gówna które odpowiada ze fizyczny przycisk 'Eject". Po dwóch latach randomowego wkur.wiania się na wyrzucane płytki mam swięty spokój. Od kiedy zakleiłem to badziewie nic nie pikło i nie wypluło nawet raz.

Pamiętaj tylko o tym, że od momentu zaaplikowania tego rozwiązania nie będzie Ci działać fizycznie przycisk od wyciągania płytek. Będziesz musiał wybierać "Wysuń dysk" z menu w konsoli.

E: całość oczywiscie nie wymaga żadnego skilla związanego z elektroniką i każdy janusz (jak ja) sobie poradzi.

dzis koniecznie z rana to ogarnę. 

• 2 weeks later...