Skocz do zawartości

Star Trek: Resurgence


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Gra Star Trek nie polegająca na walce i strzelaniu?

 

*gasp*

 

Nie może być...

 

Niech tego nie spierdolą. Jeśli wybory faktycznie będą miały znaczenie, to może być zajebiste.

 

Szkoda, że na PC tylko EGS. Chyba trzeba będzie kupić na plejstejszyn, albo poczekać pięć lat na wersję Steam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Za cholerę nie mogę znaleźć info, może ktoś wie - wersja PS5 chodzi w 60 czy 30 fps?

 

Bo czytam, że wszędzie blokada 30fps i na PC trzeba się wspomagać modami, żeby to zdjąc przy gameplay'u, bo cut-scenki nadal 30...

 

Trochę lipa... Ale i tak biorę pudło na premierę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podobno pudełkowa wersja będzie miała jeszcze bonusowo kod na parę drobiazgów do Star Trek Online oraz cyfrowy komiks będący prequelem gry. Niestety, komiks to tylko pierwszy zeszyt, nie całość, czyli tyle, co nic.

 

Piszę "podobno", bo nie wiem, czy dotyczy to wszystkich regionów, czy tylko US.

 

Do Star Trek Online dodadzą za darmo "skin" okrętu ze Star Trek Resurgence. W sumie fajnie, że dwa różne studia nie traktują siebie jak konkurencję, tylko wzajemnie wspierają.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

30fps na PS5... :/

 

W wersji pudełkowej żadnych dodatków. Sama płytka.

 

Ale gra zapowiada się obiecująco. Baaaardzo trekowo. Myślę typowa, porządna produkcja dla fanów. Tj. fanów TNG, czy DS9, a nie tych nowych strzelanek i potworków w stylu discovery.

 

Gra nie jest ładna graficznie, ale stylistycznie już owszem. Co chwila klikam jakieś screenshoty. Inne sceny robią wrażenie reżyserią, albo rozmachem, jak np. płynne przejście z jednej części okrętu i jednej grywalnej postaci, do drugiej.

 

Oczywiście gra w stylu Telltale, tj. wybory niby mają znaczenie, ale tylko powierzchownie, bo zmian znaczących dla fabuły pewnie wiele nie będzie znowu. Ale i tak ciekawszy to styl, niż oglądanie sztywnych cut-scenek.

 

Na razie jest dobrze. Wciągnąłem się.

Odnośnik do komentarza

Gierka fajna dla fanów Star Trek, ale przyznam szczerze, że chwilami straszne drewno. Budżet niski musiał być, to widać. Gra ma ambicje fabularne i reżyserskie, jak i stylistyczne, ale animacje bywają słabe, nienaturalne, a i baboli graficznych można sporo uświadczyć.

 

Może winą jest odejście od dotychczasowego cel-shadingowego stylu graficznego, jaki był na porządku dziennym u Telltale. Tutaj postawili trochę na realizm i niestety nie wygląda to za dobrze w ruchu.

 

Ogólnie gdybym nie był fanem ST, to pełnej ceny bym w życiu za to nie dał. Wczoraj też trochę się frustrowałem przy jednym segmencie strzelanym, bo sterowanie bywa problematyczne, gameplay nieprzyjemny i musiałem chyba 10 razy powtarzać, bo nasza postać jest na raptem trzy trafienia.

 

Mimo tego mam problemy się oderwać. Mówię sobie "następny checkpoint i koniec", po czym ciekawość bierze górę i gram kolejny chapter.

 

Postaci jest dużo, są mocno trekowe. Podobnie wszelkie zróżnicowane lokacje, otoczenie. No raz jeszcze, ambicje tu były, dobry pomysł, wizja. Zabrakło najwyraźniej pieniędzy. Mnie to nie przeszkadza specjalnie, ale zarazem nic dziwnego, że taka mała popularność i reklama gry.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gierka skończona. Dwa weekendy pograłem, trochę ponad 10 godzin wyszło.

 

Będę chciał jeszcze zrobić drugie przejście z alternatywnymi wyborami, ale już teraz krótko napiszę, że jeśli ktoś lubi Star Treka, to gra jest pozycją obowiązkową. Naprawdę ciekawa historyjka i bohaterowie oraz zaskakująco dobra realizacja. Wszystko w klimatach oryginalnych Star Trek, od TOS, przez TNG czy DS9 po klasyczne filmy pełnometrażowe. Gra z perspektywy dwóch różnych postaci też zdecydowanie na plus.

 

Wybory dokonywane podczas gry to w 90% przypadków kosmetyka. Kilka z nich przekłada się na drobne zmiany w późniejszych dialogach, czy reakcjach postaci. Jest też kilka "większych" zmian, które dość znacząco zmieniają np. losy postaci, czy ich znaczenie w fabule. Ale gdyby całość uprościć, to myślę dwa, góra trzy przejścia wystarczą, żeby zobaczyć wszystkie alternatywy.

 

Graficznie bywa różnie. Są babole graficzne a animacja chwilami wypada średnio, ale mimo tego nie mogłem wyjść z podziwu co twórcy odwalili, biorąc pod uwagę, że to nie jest produkcja "AAA".

 

Nie jestem przekonany, czy ktoś, kto nie jest fanem ST doceni gierkę, czy też się nie zanudzi. Są bowiem wolniejsze i "nudniejsze" momenty, niczym w klasycznych Trekach. Tym bardziej, tym nielicznym fanom obecnym na forum jak najbardziej polecam.

 

StarTrek_Resurgence_20231027205151.thumb.jpg.5cfebfcecd7722dd77cc6236bc7207f2.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231027233633.thumb.jpg.2cd110898fcbb46d4910eef48f09e63a.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028110430.thumb.jpg.53db28008dd9ced698fa04e8c485eb0e.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028110632.thumb.jpg.c5a10ed6a32ab56678c8d753dc3cc60a.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028112044.thumb.jpg.a749a25d6f5685ca9fa83a88eb0441a3.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028114458.thumb.jpg.a282bb8ecf21671443fcee5601b9d0d1.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028150103.thumb.jpg.3764fb83318f85565b5876fe7f2ab686.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231028150208.thumb.jpg.a3d6fc2a1ed8638e5fe232ba9eebd12f.jpg

 

StarTrek_Resurgence_20231105185545.thumb.jpg.e54beca9daedb9a7f014b3d598cd2029.jpg

 

Star Trek_ Resurgence_20231028001745.jpg

 

Star Trek_ Resurgence_20231028114514.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...