Skocz do zawartości

Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition


Pawel1205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc. Jestem o krok (czy mały to się zaraz okaże :) ) od uzyskania platyny. Brakuje mi już tylko albo aż jednego trophy_gold.png The Recruiter. Jak zapewne doskonale wiecie polega ona na odblokowaniu wszystkich grywalnych postaci i przywołaniu ich za pomocą tytułowego Chrono Crossa. Tutaj pojawia się problem, ponieważ zawaliłem i mam zapis, na którym posiadam wszystkich bohaterów poza Harle (nie dodałem jej permanentnie do party, nie wiedziałem w ogóle, że się da) i stąd moje pytanie, jak w miarę możliwości najszybciej naprawić to moje przeoczenie ? A jeśli piszę w złym miejscu to może chociaż jest mi w stanie ktoś powiedzieć gdzie z takim zapytaniem mógłbym się zwrócić ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Pawel1205 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 minuty temu, LiŚciu napisał:

Tu masz temat o CR:

 

 

Tak, tak widziałem ten wątek przed założeniem tego ale uznałem, że on jest taki bardziej do napisania swojej opinii o grze, powiedzmy zrecenzowaniu jej, a nie zadawania konkretnych pytań odnośnie trofeów. O miejsce to chodziło mi bardziej poza tym forum jeśli nikt z tutaj zebranych nie miałby wiedzy czy pomysłu jak poradzić sobie z moją sytuacją :)

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Pawel1205 napisał:

Tak, tak widziałem ten wątek przed założeniem tego ale uznałem, że on jest taki bardziej do napisania swojej opinii o grze, powiedzmy zrecenzowaniu jej, a nie zadawania konkretnych pytań odnośnie trofeów. O miejsce to chodziło mi bardziej poza tym forum jeśli nikt z tutaj zebranych nie miałby wiedzy czy pomysłu jak poradzić sobie z moją sytuacją :)

 

Pytaj tam, tematy są od wszystkiego a nie tylko od pisania opinii o grze. Zapytaj na luzaku, jak ktoś zna odpowiedź to na pewno ją dostaniesz. Tutaj pewnie moderka i tak zaraz usunie temat żeby był porządek na forum. 

Odnośnik do komentarza

Można zadawać pytania w temacie o grze. I chyba trzeba.

 

Brzmi to zaskakująco, że przeszedłeś grę trzy razy i nawet nie wiedziałeś, że Harle da się dodać na stałe do zespołu. Nie jest to chyba najbardziej sekretna postać w tej grze. W każdym razie, podejrzewam, że musisz przejść grę jeszcze raz lol. Tak, jeśli przejdziesz grę z Harle w ekipie, zapiszesz ten stan, zaczniesz na nim kolejne New Game + czy jak to się nazywa, i przejdziesz, to powinno zadziałać.

 

Jak to najszybciej zrobić? Hmmm. na pewno musisz mieć ng+ czy jak to się nazywa, i przejść do wyrazistego momentu zwrotnego w grze, gdy ta postać trafia do twojej ekipy. W NG+ zakończenia gry są na każdym kroku, i możesz praktycznie od razu w tym momenie pójść do finałowego bossa za pomocą przedmiotu Time Egg. W tym momencie możesz przejść grę z tą postacią. Wtedy zapisujesz znowu ten stan, zaczynasz grę ponownie na tym pliku, i masz ją w ekipie, i kiedykolwiek użyjesz CC w następnym przejściu, to chyba powinien się wreszcie ten achievement zaliczyć.

 

CHYBA bo jak widzisz gra jest skomplikowana kurde.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ogqozo napisał:

Jak to najszybciej zrobić? Hmmm. na pewno musisz mieć ng+ czy jak to się nazywa, i przejść do wyrazistego momentu zwrotnego w grze, gdy ta postać trafia do twojej ekipy. W NG+ zakończenia gry są na każdym kroku, i możesz praktycznie od razu w tym momenie pójść do finałowego bossa za pomocą przedmiotu Time Egg. W tym momencie możesz przejść grę z tą postacią. Wtedy zapisujesz znowu ten stan, zaczynasz grę ponownie na tym pliku, i masz ją w ekipie, i kiedykolwiek użyjesz CC w następnym przejściu, to chyba powinien się wreszcie ten achievement zaliczyć.

Tak sobie właśnie analizowałem, tylko mam jedną wątpliwość, a w zasadzie dwie. Mianowicie, zaczne NG+ na pliku, w którym mam wszystkie postacie poza Harle, dojdę do momentu, gdzie dołącza ona do teamu, zakończę wtedy grę i nadpiszę plik startowy to czy gra jest na tyle inteligenta, że doda tylko Harle czy czasem nie utracę tych postaci, których nie zrobię w podejściu gdzie zrekrutuję Harle ? A nawet jeśli nie, to wtedy muszę ukończyć grę jeszcze dwa razy, pierwszy by zdobyć Harle i nadpisać ten plik, po czym zacząć kolejne NC+ już na pliku z Harle i pozostałymi i dojść do momentu, w którym można użyć Chrono Crossa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Udało się. Już jestem szczęśliwym posiadaczem platyny. Dla potomnych, zrobiłem tak jak pisaliśmy, czyli zacząłem New Game+ na zapisie, gdzie mam wszystkie postacie poza Harle. Doszedłem do momentu, gdy pojawia się ona w teamie, udałem się do Opassa Beach i zakończyłem grę pokonując ostatniego bossa. Nadpisałem zapis, na którym zaczynałem i ponownie na nim rozpocząłem New Game+, tym razem dochodząc do momentu uzyskania Chrono Crossa, przyzwałem wszystkie postacie za jego pomocą w Temporal Vortex w następstwie czego wpadło trofeum, jak i platyna. Dzięki za wskazanie drogi i utwierdzenie mnie w przekonaniu, że zapis się nie tyle co nadpisuje, co aktualizuje :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...