Skocz do zawartości

Retroid Pocket 3+


friedrich

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Trochę z tym ustrojstwem zabawy. Inna filozofia niż Anbernic. Ale w końcu odpaliłem PS2 i na razie chodzi OK.

 

Z dalszych wrażeń: po zmianie opcji "renderer karty graficznej" na Vulkan FFX, FFXII chodzą płynnie. W FFXII można przy uruchamianiu wybrać wbudowane już 16:9 dzięki czemu cały ekran konsolki naturalnie wypełniony. Przy FFX gram 4:3.

 

Okami i Silent Hill uruchamiają się ale dalej nie testowałem. 

 

Dwie Zeldy na N64 chodzą płynnie i są po polsku. Do ogrania później :)

 

PSP na te chwilę wrzuciłem tylko Patapon3 i Ojciec chrzestny. Jest też OK. 

 

Planuję jeszcze wrzucić kilka gier na Dreamcasta i może Wii. Resztę platform sobie daruję bo albo mam je na Anbernicu35xx (idealna do GBA, GBC czy SNESa) albo mam fizycznie (wyjątek to PSP ale to ze względu na baterię, którą konsola ciągnie nawet gdy jest wyłączona więc wygodnie jest ją mieć pod ręką w postaci retroida) 

 

edit

Nie miałem wielkich oczekiwań w stosunku do gier z Nintendo64 ale odpaliłem Yoshiego i aż siadłem z wrażenia. Jaka to jest świetna gierka! Miodność wylewa się z małego ekranu na cały pokój. Oczywiście chodzi płynnie.


Mając porównanie z Anbernic RG35XX kilka wrażeń:

1. Anbernic to współczesny GameBoy: mały, tani, prosty w obsłudze. Nawet z garlic os obsługa jest łatwa, a konfiguracja ograniczona jest do minimum (by nie powiedzieć do zera). Po prostu odpalasz grę i chodzi.

2. Anbernic do gier GB, GBA, SNES itp jest wygodniejszy. PSX również pod warunkiem, iż nie są to gry 3D do wygodnej gry wymagające analogów.

3. Retroid Pocket 3+ to retro kombajn. Wymaga już nieco zabawy zwłaszcza po wyjęciu z pudełka. Za to świetnie na nim chodzą nie tylko te same platformy co do Anbernicu ale dodatkowo m.in N64, Dreamcast, PSP czy na granicy PS2. Teoretycznie również DS i 3DS ale mam zamiar ogrywać je na oryginalnych konsolach więc nie sprawdzałem.

4. Retroid postawiony jest na androidzie. Minus to pewna komplikacja obsługi. Plus to Chrome, przeglądarka plików, rar itp. Generalnie można sobie darować podłączanie sprzętu do kompa. Na Retroarch bez problemu dociągnąć można okładki - wystarczy net po wifi.

5. Retroid to świetne uzupełnienie Anbernica. Choć 4 razy droższe niestety. Dlatego chyba lepiej powiedzieć że Anbernic to świetne dopełnienie Retroida…

 

Podsumowując: DS i 3DS zostaję przy konsolach Nintendo; GBA, SNES itp ogrywać będę na Anbernicu natomiast PS2, N64, PSP i Dreamcast to Retroid. PSX na obu. I na razie starczy retro konsol. 
Choć oryginalna N64 zaczęła kusić ;)

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...