Jump to content

TOP 5 filmów roku


Wojtq

Recommended Posts

Zapraszam do podzielenia się swoimi TOP 5 najlepszych filmów, które widzieliście w tym roku po raz pierwszy.

Nie muszą to być zatem filmy wydane w tym roku. Często nadrabiamy zaległości sprzed wielu lat, więc niech to będzie miejsce, gdzie takie starsze dzieła mogą znów zabłysnąć w świetle forumkowych reflektorów.

 

Dlaczego tylko 5? Bo w tym cała zabawa, żeby z bólem serca odsiać nawet te 'bardzo dobre', a na podium zostawić te najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące produkcje.

 

Oto moje TOP 5 filmów obejrzanych po raz pierwszy w 2023

 

5. Jeźdźcy Sprawiedliwości (2020) - dramat, komedia i film akcji połączone w zupełnie nieoczywisty, ale bardzo odświeżający sposób wychodzący naprzeciw utartym schematom filmowym. Świetnie to wszystko ze sobą współgra.

 

4. Godzilla Minus One (2023) - największe zaskoczenie tego roku. Zapewnia świetny spektakl (uwielbiam te statki i pociągi, którymi ciska Godzilla!) to jeszcze dostarcza bardzo emocjonującej historii o ludziach próbujących się odnaleźć w powojennych realiach. Dawno tak mocno nie ściskałem fotela w kinie jak podczas finału tego filmu.

 

3. Życie na podsłuchu (2006) - film kompletny, dramatycznie dopięty na ostatni guzik niczym w jakiejś szekspirowskiej tragedii. Dał mi wielką satysfakcję.

 

2. Chłopi (2023) - mam słabość do ludowych klimatów i ten film nakarmił mnie nimi do syta. W Jagnie idzie się łatwo zakochać i cieszę się, że nic nie pamiętałem ze szkoły, dzięki czemu końcówka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest o czym myśleć i jest się czym zachwycać. Ścieżka dźwiękowa to majstersztyk. IMO lepszej nie było w tym roku.

 

1. Fabelmanowie (2022) - zawsze szanowałem Spielberga za jego dorobek, ale ten film wrzucam do mojej osobistej topki wszech-czasów. Wszystko mi się tutaj podobało: jego nostalgiczny klimat w scenach z dzieciństwa, rodzinne dramaty, konflikty głównego bohatera i dużo, dużo wartościowych rozmów. Wspaniałe przeżycie.

Edited by Wojtq
  • Upvote 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.