Skocz do zawartości

TOP 5 filmów roku


Wojtq

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do podzielenia się swoimi TOP 5 najlepszych filmów, które widzieliście w tym roku po raz pierwszy.

Nie muszą to być zatem filmy wydane w tym roku. Często nadrabiamy zaległości sprzed wielu lat, więc niech to będzie miejsce, gdzie takie starsze dzieła mogą znów zabłysnąć w świetle forumkowych reflektorów.

 

Dlaczego tylko 5? Bo w tym cała zabawa, żeby z bólem serca odsiać nawet te 'bardzo dobre', a na podium zostawić te najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące produkcje.

 

Oto moje TOP 5 filmów obejrzanych po raz pierwszy w 2023

 

5. Jeźdźcy Sprawiedliwości (2020) - dramat, komedia i film akcji połączone w zupełnie nieoczywisty, ale bardzo odświeżający sposób wychodzący naprzeciw utartym schematom filmowym. Świetnie to wszystko ze sobą współgra.

 

4. Godzilla Minus One (2023) - największe zaskoczenie tego roku. Zapewnia świetny spektakl (uwielbiam te statki i pociągi, którymi ciska Godzilla!) to jeszcze dostarcza bardzo emocjonującej historii o ludziach próbujących się odnaleźć w powojennych realiach. Dawno tak mocno nie ściskałem fotela w kinie jak podczas finału tego filmu.

 

3. Życie na podsłuchu (2006) - film kompletny, dramatycznie dopięty na ostatni guzik niczym w jakiejś szekspirowskiej tragedii. Dał mi wielką satysfakcję.

 

2. Chłopi (2023) - mam słabość do ludowych klimatów i ten film nakarmił mnie nimi do syta. W Jagnie idzie się łatwo zakochać i cieszę się, że nic nie pamiętałem ze szkoły, dzięki czemu końcówka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest o czym myśleć i jest się czym zachwycać. Ścieżka dźwiękowa to majstersztyk. IMO lepszej nie było w tym roku.

 

1. Fabelmanowie (2022) - zawsze szanowałem Spielberga za jego dorobek, ale ten film wrzucam do mojej osobistej topki wszech-czasów. Wszystko mi się tutaj podobało: jego nostalgiczny klimat w scenach z dzieciństwa, rodzinne dramaty, konflikty głównego bohatera i dużo, dużo wartościowych rozmów. Wspaniałe przeżycie.

Edytowane przez Wojtq
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...