Skocz do zawartości

Zacinający się przycisk "open" w PSOne


macGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda, bo przy okazji rozwiązywania większego problemu pozbyłem się tego ;-)

 

Zauważyłem, że zacinanie się przycisku podnoszenia klapki w PSone, czyli pomniejszonej wersji scph-102, to dosyć popularny problem. Irytujący, bo trzeba postukać/podważać, ale da się go łatwo naprawić.

 

Od spodu trzeba odkręcić trzy wkręty po stronie slotów kart pamięci. Wystarczy, zwłaszcza gdy ktoś chce zachować plombę gwarancyjną ;-) Jeśli nie jest ważna, to można sobie ułatwić i zdjąć wierzch obudowy.

 

Budowa przycisku jest w teorii dobra, ale w praktyce plastikowy "pazur" wchodzący w suwaczek (wskazany na fotce wkrętakiem) - z ząbkiem trzymającym klapkę - zacina się. Co zatem z tym zrobić? Kto smaruje, ten jedzie. 

 

Trzeba wziąć na patyczek trochę smaru (ja wziąłem do taki łożysk) i nanieść na suwaczek i w miejscu wsuwania się "pazura". Do trzpienia/prowadnicy przycisku (który rusza się w tym "słupku" obudowy) też można troszkę smaru wcisnąć, bo tam też plastik o plastik trze. Rozruszać, a efekt będzie widoczny od razu. Psiukanie wd40 czy innym odradzam, bo ostatecznie odparuje, ale na początku będzie wszędzie wyłaził spod przycisku ;)

Voile'a ;)

 

IMG_20240409_162054.jpg

 

IMG_20240409_162358.jpg

Edytowane przez macGyver
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, dominalien napisał:

Dobra porada, mam to samo. Wygrywasz natomiast konkurs na najlepsze zdjęcia na forum tego tygodnia.

 

Tak, wiem, ale nic nie poradzę na to. Mam smartfona z tak wujowym aparatem, że nie ma opcji złapania ostrości na bliskich fotkach. To jest jego maksimum opcji (kupiona dwa-trzy lata temu nokia c20, jakby ktoś pytał i chciał sobie kupić :D). Do fotek dobrych mam aparat cyfrowy, ale akurat aku się rozładował jak fotki robiłem (które i tak musiałbym zgrać na lapka i dopiero potem załączyć). 

Tak z grubsza widać, więc nie było potrzeby robienia fotki na miarę nagrody national geographic photo of the year ;P

 

Btw: a jak tam skrzynka? Wiesz, że byłeś w GL?

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, macGyver napisał:

Btw: a jak tam skrzynka? Wiesz, że byłeś w GL?

Wow. Nie wiedziałem, jeszcze nie otworzyłem poprzedniego numeru. (wstyd)

 

Skrzynka okazała się giga czasochłonnym projektem i… mam nadzieję, że jutro skończę. Miałem też już nadzieję i dzisiaj i wczoraj, ale c**j. Napiszę co i jak na pewno. Zdjęcia też zrobię, co najmniej tak dobre jak twoje.:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...