Jump to content

Strategie-turowe - gra w to ktoś w ogóle??


Arkady

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dam i tutaj, jako że dział PSX pewnie mało kto czyta.

 

Grupa Aeon Genesis wydała wersję beta patcha do gry Super Robot Wars Alpha Gaiden na PSX.

 

Link

News

 

Jest to całe tłumaczenie z okazyjnymi bugami. Tak czy inaczej, bomba ;>.

 

Polecam, gdyż seria wbrew pozorom jest naprawdę zacna. Połączenie strategii oraz RPG, które ma szanse spodobać się miłośnikom gier typu FFT czy Advance Wars (dość podobne założenia). Może nie tak rozbudowana jak Disgaea ale nadal przyjemna. Szczególnie fani anime powinni się zainteresować.

Edited by Suavek
Link to comment

Żadnej wzmianki o Shining Force w takim wątku? Bardzo to wszystko dziwaczne... Lepszego wprowadzenia w świat konsolowych tacticsów nie znam (to zresztą jeden z pierwszych w dziejach okazów gatunku). Remake na GBA niby wzbogacony, ale dopisanie linii dialogowych dla niemego pierwotnie bohatera było całkiem bez sensu, toteż trudno mi uznać tę wersję za ostateczną. Rozpisałbym się o tej grze obszerniej, ale - zważywszy łatwość przetestowania jej na jakimś emulatorze - poprzestanę na stwierdzeniu, że właściwie każdy, kto lubi jRPG-i, turowe gry taktyczne, gry z epoki 16-bitowców - powinien się Shining Force zainteresować.

Jednak dla mnie najwłaściwszą platformą dla taktycznych turówek pozostaje PC. Polecam gorąco Disciples II - erpego-strategię niesłusznie pozostającą w cieniu HoM&M i Age of Wonders. Złożonością systemu nieznacznie ustępuje konkurencji, ale posiada bajecznie piękną grafikę (dla mnie to łabędzi śpiew 2D na kompie), fabułę, która jakoś skuteczniej (niż to w HoM&M bywało) każe o sobie pamiętać i fenomenalną tzw. grywalność. Niczego sobie jest też muzyka, efekty dźwiękowe i głosy (przynajmniej w wersji PL). W Disciples II: Rise of the Elves można legalnie i za darmo grać przez GameTap. Poza tym jest losowy generator map, edytor map i kampanii, multiplayer przez neta i na jednym kompie...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.