Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość el becetol

 

na innym forum osoby sprawdzaly naklejke na pudelku i wychodzilo chyba ze maja 65nm g/cpu ale nie jestem do konca pewien czy o to im chodzilo

 

^ dasz link? Nie mam żadnych naklejek na pudelku charakteryzujacych płyte głowna. Wogole nie mam żadnej specyfikacji technicznej, w zadnym dolaczonym dokumencie, stad moje pytanie. A co znaczenia heat pipe, to nie jest tak po prostu sprawa specyfikacji, ale raczej sprawa awaryjności i chcialbym sie uspokoic ze ktoregos dnia nie przywita mnie ROD. Podobno w nowych iksach jest to praktycznie wyeliminowany problem.

Slyszalem jeszcze cos takiego ze markety biora stare xboxy zalegajace im w magazynach, wykonane jeszcze starej technologii, wymieniaja im dysk na 60 gb i sprzedaja z data produkcji 2008. Nie wiem czy jest to tylko urban legend (bo uslyszane w rozmowie telefonicznej z jednym ze skelpow internetowych - ktory sprzedaje iksy 60 gb za prawie 900 zł, wiec wiadomo ze to mogla byc forma walki z konkurencja :) ) czy faktycznie taki porceder ma miejsce.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Po podlaczeniu HDMI z PS3 do xboxa nie widze obrazu na moim LCD. Czy do kabel hdmi do Xboxa jest jakis inny niz ogolnie przyjety standard, dlatego stadardowy kabel hdmi nie dziala? Musze kupić jakis specjalny, dedykowany xboxowi, czy po porstu czegos nie ogarniam przy podlaczaniu?

Edytowane przez el becetol
Odnośnik do komentarza
^ dasz link? Nie mam żadnych naklejek na pudelku charakteryzujacych płyte głowna. Wogole nie mam żadnej specyfikacji technicznej, w zadnym dolaczonym dokumencie, stad moje pytanie. A co znaczenia heat pipe, to nie jest tak po prostu sprawa specyfikacji, ale raczej sprawa awaryjności i chcialbym sie uspokoic ze ktoregos dnia nie przywita mnie ROD. Podobno w nocych iksach jest to praktycznie wyeliminowany problem.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Po podlaczeniu HDMI z PS3 do xboxa nie widze obrazu na moim LCD. Czy do kabel hdmi do Xboxa jest jakis inny niz ogolnie przyjety standard, dlatego stadardowy kabel hdmi nie dziala? Musze kupić jakis specjalny, dedykowany xboxowi, czy po porstu czegos nie ogarniam przy podlaczaniu?

 

Mi tez przy kablu HDMI wyskakiwal niewspomagany format wizji po zakupie nowego xbox'a.Najpierw podlaczylem kabel component,ustawilem w opcjach 720p,pomordowalem sie troche,bo niby mialem niewspomagany format wizji(glupota jakas),ale hammerujac wkoncu guzik zeby to zostawic jakims cudem zostalo 720p,potem zmienilem na HDMI i juz chodzi.

Odnośnik do komentarza
^ dasz link? Nie mam żadnych naklejek na pudelku charakteryzujacych płyte głowna. Wogole nie mam żadnej specyfikacji technicznej, w zadnym dolaczonym dokumencie, stad moje pytanie. A co znaczenia heat pipe, to nie jest tak po prostu sprawa specyfikacji, ale raczej sprawa awaryjności i chcialbym sie uspokoic ze ktoregos dnia nie przywita mnie ROD. Podobno w nowych iksach jest to praktycznie wyeliminowany problem.

Slyszalem jeszcze cos takiego ze markety biora stare xboxy zalegajace im w magazynach, wykonane jeszcze starej technologii, wymieniaja im dysk na 60 gb i sprzedaja z data produkcji 2008. Nie wiem czy jest to tylko urban legend (bo uslyszane w rozmowie telefonicznej z jednym ze skelpow internetowych - ktory sprzedaje iksy 60 gb za prawie 900 zł, wiec wiadomo ze to mogla byc forma walki z konkurencja :) ) czy faktycznie taki porceder ma miejsce.

bzdura za bzdura

heatpipe nie zmienia awaryjnosci

awaryjnosc zmeinila technologia wykonania nowych plyt gdzie CPU jest 65nm, w konsolach 90nm tez jest heatpipe, wiec nie pisz bzdur

 

nikt nigdzie konsol nie podmienia bo konsole akurat starsze to juz dawno wykupili wszyscy bo to sa modele akurat ktore sa poszukiwane bo sa przerabialne bez koneicznosci wymiany napedu i wszystkie zapasy sie skonczyly tego kilka meisiecy temu...

 

maja dyski wyjmowac z konsol 20GB i wkladac dyki 60Gb a dyski skad niby maja brac, z kosmosu?

tak samo jak opakowania od takich konsol, na opakowaniu jest wyraznie napisane jaki dysk ma byc w srodku, tez z kosmosu biora...

 

PS.

po za tym data produkcji jest na konsoli a nie na HDD, wiec bzdura do kwadratu jest pisanie ze po wymianie dysku zmienia sie data produkcji starej konsoli i juz jest nowa data produkcji, w gole zastanowiles sie nad tym choc troche?

poza tym falcony sa juz od ponad roku produkowane i sprzedawane i zdazyly juz przejsc metamorfoze i wyszedl Falcon v2 z pamieciami po jednej stornie a nawet sa glosy o jeszcze nowszym Falconie ktorego na poczatku pomylono z jasperem, ale to jeszcze nie jasper

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
bzdura za bzdura

heatpipe nie zmienia awaryjnosci

awaryjnosc zmeinila technologia wykonania nowych plyt gdzie CPU jest 65nm, w konsolach 90nm tez jest heatpipe, wiec nie pisz bzdur

 

Nie ekscytuj sie tak.

 

Wyraznie napisalem że prosze o weryfikacje kilku kwestii, ktore to uslyszalem po rozmowie ze sprzedawcą, który przekonywal mnie do tego abym kupil u niego Xboxa360 Premium 60 gb za 900 złotych, poniewaz Xbox360 Premium 60gb sprzedawany w marketach w zestawie z dwoma grami za 790 to lipa - stary model, bez heat pipa, bez falcona, tylko z wlozonym dyskiem 60 gb - jednym slowem mega awaryjna wersja konsoli, tylko w nowym opakowaniu. Nie probuje wciskać nikomu bzdur, chce sie dowiedziec po prostu czy mi wciskano bzdury, czy jest w tym troche prawdy.

 

A jako że rzeczony sprzedawca powiedzial ze konsola z marketu nie bedzie miala heat pipa, wiec zalozylem temat z pytaniem czy da sie to jakos sprawdzić bez rozmontowywania konsoli, a pomimo kilku postow jednoznacznej odpowiedzi nie uslyszalem. Anyone?

 

Mi tez przy kablu HDMI wyskakiwal niewspomagany format wizji po zakupie nowego xbox'a.Najpierw podlaczylem kabel component,ustawilem w opcjach 720p,pomordowalem sie troche,bo niby mialem niewspomagany format wizji(glupota jakas),ale hammerujac wkoncu guzik zeby to zostawic jakims cudem zostalo 720p,potem zmienilem na HDMI i juz chodzi.

 

Sprawdze jak wróce do domu, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Po ile są X360 Arcade w Media Markt ?? ( te nowe, z bezprzewodowym padem, memorką )

 

Zalezy od Media Marktu,to ze maja ta sama nazwe sklepu,nie musi koniecznie znaczyc ze to wspolnie dzialajaca jednostka,dla porownania:

Wawa-ostrobramska arcade 659zl,marki 599zl,al.krakowska 629zl,gorczewska nie sprawdzalem,ale pewnie 550zl albo 599zl.

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Mi tez przy kablu HDMI wyskakiwal niewspomagany format wizji po zakupie nowego xbox'a.Najpierw podlaczylem kabel component,ustawilem w opcjach 720p,pomordowalem sie troche,bo niby mialem niewspomagany format wizji(glupota jakas),ale hammerujac wkoncu guzik zeby to zostawic jakims cudem zostalo 720p,potem zmienilem na HDMI i juz chodzi.

 

Sprawdze jak wróce do domu, dzieki.

 

Ok, wrocilem okazalo sie ze musze miec z(pipi)ane wyjscie hdmi w xboxie - jak pomerdalem troche kablem przy konsoli to obraz i dzwiek pojawial sie na ulamki sekund i znow wysiadal. (pipi)a od 10 lat (ponad!) uzytkuje konsole sony i nigdy zadnej usterki, a xboxa musialem od razu kupic z(pipi)anego. To jednak nie sa plotki z tym ze microsoft wypuszcza buble oszczedzajac na kontroli jakosci... Zero szacunku dla klienta. W(pipi).

Odnośnik do komentarza

Skoro jestesmy przy kablach to mam pytanie...

Dlaczego poprzez kabel HDMI mam obraz gorszej jakosci niz poprzez component?Wszystko niby jest tak samo,ale tlo gier,otoczenie i obszar poza "akcja" sa rozmazane,tak jakby jakis super mocny blur,gdy podejde blizej,nagle sie wyrownuje i juz wyglada slicznie,ale miejsce w ktorym wczesniej stalem,dostaje blura i wyglada jak (pipi).

Moze bardziej jasny przyklad:

W lost odyssey,wszstko kilka metrow na okolo mojej postaci w tym ona sama,rowniutkie,piekne,wszystko troche dalej juz rozmazane,jak przez MGLE,ludzie,budynki,dywany,wystarczy ze podejde blisko i nagle wyglada slicznie itd,ale miejsce w ktorym stalem jest rozmazane i dostaje blura...

W fifa 09 podczas meczu stadiony,tablice,reklamy sa rozmazane,nie da sie ich rozczytac.

 

Poprzez component nie wazne jaka odleglosc jest,wszystko mam czytelnie i nie ma takich "atrakcji",zwlaszcza w LO i fifie.

O co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie male pytanie.

 

Kupilem niedawno xklocka i zauwazylem ze na moim monitorze Benq G2000WA mam tak jak by gorsza jakosc obrazu niz w takim empiku gdzie gra sie na monitorach normalnych (format 4:3). Mam podlaczony kabel VGA pod monitor od konsoli i w takim np PGR 4 mam widoczne kanty ktorych nie ma na standach w empiku czy saturnie.

 

W Saturnie graja na TV, moze to byc wlasnie tego wina?

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Na opakowaniu jest w kartonie miejsce (fabrycznie) , gdzie możesz zajrzeć do środka i sprawdzić datę produkcji (lub numer, nie pamiętam) konsoli.

Wtedy automatycznie będziesz znał odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

 

Ok, dzięki. Z tym że pan sklepikarz mowił że data o niczym nie świadczy, bo "naklejke to sobie moga nakleić jaką chcą" :)

 

Odnośnik do komentarza
Na opakowaniu jest w kartonie miejsce (fabrycznie) , gdzie możesz zajrzeć do środka i sprawdzić datę produkcji (lub numer, nie pamiętam) konsoli.

Wtedy automatycznie będziesz znał odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

 

Ok, dzięki. Z tym że pan sklepikarz mowił że data o niczym nie świadczy, bo "naklejke to sobie moga nakleić jaką chcą" :)

 

Jesli on mowil o sobie i kolegach to kit Ci wciskal ;)

 

Odnośnik do komentarza
a myslicie, ze na swieta ceny ARCADE pojda jeszcze w dol?

i jaka jest szansa, ze bedzie juz sie dalo przerobic? wiem, trudne pytanie, ale ile czasu zajelo zlamanie poprzednich wersji np. tych benq z falcon od pojawienia sie na rynku?

 

wszsytko pojdzie w gore, juz w hurcie poszly o 100zl w gore, a to wszsytko przez wzrost cen walut typu euro i dolar...

 

Na opakowaniu jest w kartonie miejsce (fabrycznie) , gdzie możesz zajrzeć do środka i sprawdzić datę produkcji (lub numer, nie pamiętam) konsoli.

Wtedy automatycznie będziesz znał odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

 

Ok, dzięki. Z tym że pan sklepikarz mowił że data o niczym nie świadczy, bo "naklejke to sobie moga nakleić jaką chcą" :)

to sluchaj sklepikarza i chodz w sandalach zima

 

skoro od poczatku bzdury sklepikarz Ci gada to po co dalej powtarzasz ten belkot?

 

jak mowil cos o naklejkach to tylko mogl mowic o naklejkach jako plomby a te sa akurat w innym miejscu i na nich nie ma zadnej daty produkcji

naklejki z data produkcji sa fabrycznie naklejane i nikt tego nie podrobi

 

i to wlasnie w MM najszybciej kupisz konsole bez kombinacji bo tam nikt nie ma na to czasu by bawic sie w bzdury, oni nawet nie wiedza co sprzedaja a jeszcze by mieli wiedziec takie cuda o jakich Ty piszesz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...