Jump to content

Formula One Championship Edition


Recommended Posts

W najnowszej aktualizacji dodano to co powinno być od poczatku, obsługę Force Feedback. Działa świetnie!

Teraz gra na kierownicy zyskała rumieńców :(

 

To mało powiedziane, teraz dopiero ta gra powinna być recenzowana przez ludzi. U mnie awansowała z 8/10 na 10/10.

Nawet w miejscu DFP wibruje sobie od silnika, a cała jazda to POEZJA! wracam grać.

Link to comment
 • Replies 29
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To mało powiedziane, teraz dopiero ta gra powinna być recenzowana przez ludzi. U mnie awansowała z 8/10 na 10/10.

Nawet w miejscu DFP wibruje sobie od silnika, a cała jazda to POEZJA! wracam grać.

Ja polecam włączyć deszcz i wyłączyć trakcję (czyli tak jak będzie w tym sezonie F1). Powinno być nieźle.

Link to comment
Ja polecam włączyć deszcz i wyłączyć trakcję (czyli tak jak będzie w tym sezonie F1). Powinno być nieźle.

 

Włączyłam sobie jeden Grand Prix i w ustawieniu trakcji - live dynamics (ustawienie kontroli trakcji w czasie wyścigu w F1CE) jedno ustawienie na 0% i sprawdziłam jak się jeździ. Nie czuję żadnej różnicy.

Link to comment
 • 1 month later...
Bo kontroli trakcji da się jechać, ale jest faktycznie ciężko. Zaczęliśmy z ojcem (starzy fani F1) robić takie absurdalne ustawienia, że mimo wszystko trzeba było te 5 % ustawić :P.

Zależy też kto ma jaki styl jazdy (w jaki sposób używa przepustnicy).

Link to comment
 • 1 month later...

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,38...hI7qYH3eh1j0%3D

 

W tym roku nie będzie Formuły 1

 

Jak do tej pory PlayStation było jedyną konsolą na której mogliśmy pograć w pełni licencjonowaną F1. Corocznie fani tego sportu mogli wcielić się w swoich ulubionych kierowców i pościgać się na prawdziwych torach - niestety w tym roku nic z tego nie będzie.

 

Sony miało kontrakt na 5 lat, z czego za każdy rok płaciło $15 milionów dolarów. Licencja skończyła się w 2007 roku i jak do tej pory jej nie przedłużono tak więc F1 2008 się nie pojawi, przyszłoroczna edycja również stoi pod znakiem zapytania.

 

To wszystko przez Bernarda Charlesa "Bernie" Ecclestona - pana i władcę Formuły 1, który uważa iż 15 milionów dolarów to za mało. Sony z kolei twierdzi, że to za dużo. Tak więc mamy pata - bezpośredni konkurent Sony czyli Microsoft także nie jest zainteresowany ofertą - Amerykanie mają NASCAR i większość z nich nigdy nawet nie słyszała o F1.

 

Najbardziej na wszystkim ucierpią gracze, którzy w najnowszą grę z tej serii zagrają zapewne dopiero w 2010 roku.

 

 

Szkoda. Jedyna opcja na konsole nowej generacji to GT5 Prologue, w którym jest Ferrari F2007 i tylko dwa tory F1: Suzuka i Fuji. Na PC za niedługo pewnie ukaże się mod 2008 do rFactora, więc dla posiadaczy PC to nie problem.

Link to comment
 • 3 months later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
Są jakieś informacje o dodaniu trofeów dla F1:Ce?

Studio Liverpool (dev. F1 CE) już chyba skończyło prace nad Wipeout HD, więc chyba nie są aż tak teraz zajęci.

 

Szkoda tylko że Sony straciło licencję na rzecz Codemaster , Championship Edition jest bardzo dobrą ścigałką IMO ;)

Jeśli tak porównać F1 CE do ostatniej gry wyścigowej Codemasters, czyli do GRIDa to łatwo można zauważyć, że produkt Codies jest praktycznie pod każdym względem lepszy od Championship Edition. Ktoś może powiedzieć, że GRID jest bez sensu bo to arcade. Otóż nie, GRID jest czymś pomiędzy arcade i simem (posiada elementy obu tych kategorii), więc na pewno ich nowe F1 2009 nie będzie typowym arcade. Z resztą F1 Championship Edition to też jest coś pomiędzy arcade, a sim.

Link to comment

Co do przyszłości gier F1 pod skrzydłami Codemasters - Wiemy, że dysponują znacznie lepszym silnikiem, na którym F1 może sprawdzić się wyśmienicie. Zarówno pod względem grafiki, fizyki czy też sztucznej inteligencji. Firma ma bogate doświadczenie z grami wyścigowymi, więc uważam, że może wyjść całkiem niezła gra. Cieszy oczywiście fakt, że Codemasters stawia bardziej na symulację. Jest również minus tego, że Codemasters przejęło licencję, a nie Sony - gry ekskluzywne są z reguły bardziej dopracowane. Oby programiści z "mistrzów kodu" dobrze posiedzieli na wersją dla PS3.

 

A teraz do Formula One: Championship Edition - Mimo, że jest to moja ulubiona gra na PS3, jakoś nigdy nie miałem okazji wytknąć tej grze błędów oraz niedociągnięć.

Nie będę wymieniał teraz atutów - takich jak świetna grafika, dopracowanie torów czy też wygodne sterowanie - bo wszyscy je znamy. Skupmy się teraz na wadach:

 

- Brak możliwości ingerencji w zmienianie opon w czasie wyścigu. Dlaczego jak zaczyna padać deszcz, to nie można zmienić sobie opon na te przez siebie wybrane, tylko trzeba brać te, które narzuca nam gra?

- SI nawet na poziomie trudności "Hard" potrafi zawodzić. Czasami w ogóle nie widzą, że siedzimy im na tyłku, co kończy się z reguły tym, że wjeżdżamy im w tylni spojler.

- Brak wsparcia dla rozdzielczości 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Ten fakt boli, ponieważ jeżeli posiadamy ekran 1080p, to gra zamiast wyświetlić się w co najmniej 720p, wyświetla się w 576p. Co do klatek na sekundę - czasem gra potrafi przyciąć (szczególnie w deszczu) i F1 jest jednak takim sportem, gdzie uczucie prędkości musi być widać, a w 30 klatkach czasem nie czuć, że jedziemy faktycznie 300 km/h.

- System fizyki jest trochę prymitywny. Dlaczego nie można mieć oderwanych obu kół, po obu stronach? Dlaczego po wielkim uderzeniu nie lecimy w częściach, a kółka nie fruwają w powietrzu? Jeżeli na Monzy, uderzę z prędkością 350 km/h w ścianę, to skończy się to o wiele gorzej, niż przebita oponka, jedno kółko urwane i zniszczony spojler.

 

Ogólnie rzecz biorąc - gra jest dobra. Ale mam nadzieję, że Codemasters zrobi to lepiej 8).

Link to comment
 • 4 weeks later...
Ma ktoś setup'y dla bolidów? Najlepiej na Montreal, ale innymi torami tez nie pogardze wink.gif.

Hehe, właśnie na Montreal ma dobry setup dla Ferrari. Dlaczego twierdze, że dobry? Bo zrobiłem nim 1:08.4xx na tym torze, a to chyba dobrze? :) Później wkleję tu setup jak włączę PS3.

 

PS. Ktoś chętny na online?

Ja mogę choć muszę przyznać, że online w tej grze jest dość słaby. Możemy machnąć z 10 kółek na Monza w mocnym deszczu :).

 

 

EDIT:

 

Ferrari - Montreal

 

 

TYRES & GRIP

 

Tyre Type - Dry

Tyre Compound - Soft

 

Front Tyres - 15psi

Rear Tyres - 20psi

 

 

HANDLING

 

Front Wing - 40%

Rear Wing - 37%

Front Suspension - 17

Rear Suspension - 17

Front Camber - -1.2

Rear Camber - -0.2

Toe - 0.017

Ride Height - 10mm

 

reszta na maxa w lewo

 

 

SPEED

 

Gear 1 - 20.6

Gear 2 - 16.2

Gear 3 - 12.7

Gear 4 - 10.6

Gear 5 - 9.0

Gear 6 - 7.7

Gear 7 - 6.8

Edited by PiotrB
Link to comment

Piotrek, dodałem cię już do listy przyjaciół (wybacz, że dopiero teraz :D).

 

A teraz tak Panowie, mam propozycję:

Zorganizujmy wyścig. Ze wszystkimi ustawieniami, z kwalifikacjami, na najwyższym poziomie i jak najdłuższy (do 20 okrążeń się da). Im więcej nas będzie tym lepiej. Proponuję ustalić jakiś termin i pojedziemy jakiś ciężki wyścig przeciwko sobie (i AI ^_^ ). Tor moim zdaniem, to mógłby być Monza (najłatwiejszy do ustawiania bolidu :P), ale to się jeszcze zgadamy. Co wy na to? Kiedy macie wolny czas? Najlepiej, żeby jechało jak najwięcej osób, bo AI jest strasznie głupie. A więc, chcecie?

Edited by Jacobss
Link to comment
Zorganizujmy wyścig. Ze wszystkimi ustawieniami, z kwalifikacjami, na najwyższym poziomie i jak najdłuższy (do 20 okrążeń się da). Im więcej nas będzie tym lepiej. Proponuję ustalić jakiś termin i pojedziemy jakiś ciężki wyścig przeciwko sobie (i AI happy.gif ). Tor moim zdaniem, to mógłby być Monza (najłatwiejszy do ustawiania bolidu tongue.gif), ale to się jeszcze zgadamy. Co wy na to? Kiedy macie wolny czas? Najlepiej, żeby jechało jak najwięcej osób, bo AI jest strasznie głupie. A więc, chcecie?

OK, nie ma problemu. Co do terminu to najlepiej będzie chyba w ten weekend (Niedziela po południu?). Jeśli chodzi o ustawienia to każdy będzie jechał na takich samych bo w online nie da się wczytać swojego setupu. Na wyścig proponowałbym pogodę Variable, jeśli da się takową ustawić. Nie ma to jak jazda po mokrym na oponach na suchy tor :).

Link to comment

No to świetnie. Ja się piszę na 14:00 w tą niedzielę (zgadnijcie dlaczego :D).

 

Co do ustawień - fuck, zapomniałem, że nie idzie do online wczytać setupu, więc trzeba będzie jechać na "fabrycznych". No ale zobaczymy dzięki temu kto jak potrafi jeździć :P. Od razu mówię, że jeżdżę na padzie, więc będę jechał gorzej, od tych z kierą.

 

Variable da się oczywiście ustawić. Obawiam się jednak, że nie zdąży się rozpadać przez te 20 kółek, no ale dajmy mimo wszystko.

 

Ze swojej strony zaklepuję Ferrari :P.

 

No to jeszcze nam pozostała kwestia ustawień AI przeciwników i toru:

 

Proponuję poziom Hard, a tor Monza, chyba, że nie chcecie, to można coś innego wybrać. Może Monaco (joke :P).

 

Oczywiście kwalifikacje jedziemy też.

Link to comment

Dzisiaj przejechaliśmy z Piotrkiem dwa wyścigi i... było ekstra :). Następny pojedziemy także z Tobą Maciucha. Możemy teraz pojechać Bahrain, bo Monza i Monte Carlo są już zaliczone.

 

To co dzisiaj przejechaliśmy było... fantastyczne. Akcja, walka z każdym zakrętem, pisk opon - tego nie da się opisać :).

 

Już się cieszę na myśl, że Sony wraz z nowym firmware doda opcję robienia zdjęć, ponieważ myślę, iż trzeba będzie robić za każdym razem zdjęcia z naszych wyścigów :).

 

A tak w ogóle to proponuję, żebyśmy przejechali cały sezon :). Po każdym wyścigu będziemy zbierać punkty i zobaczymy kto zdobędzie mistrza ^_^ Co Wy na to?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.