Jump to content

Pokemony na GB


raven_raven

Recommended Posts

4. Niestety, na GBA nie można wymieniać pokemonów z konsolami GBC. Wyczytałem to gdzieś, ale niedługo mam zamiar to wypróbować. I wtedy powiem na 100 %.


Seria Pokemon... hm, gra dziecinna, kierujemy chłopczykiem/dziewczynką i zbieramy dziecinne stworki i nimi walczymy... Ale do jasnej cholery, jakie to jest grywalne! Konstrukcja jest jak ze zwykłej gry staroszkolnej gry PRG, ale cały pomysł ze zbieraniem stworów, które spotykamy po drodze jest genialny! Wyobraźcie sobie, że w takim FF kierujemy jednym bohaterem, ale możemy wszystkie potwory, które mamy po drodze złapać i trenować, a potem wystawiać po drodze po swojej stronie... Kapitalny pomysł! Zresztą, co ja będę tłumaczył, chyba każdy je zna biggrin.gif.

Pokemon Blue/Red/Yellow - stare, ale jare. Grafika prosta, ale gra nic na tym nie traci. Tu mamy standardowe 151 pokemonów, które chyba wszyscy lubimy. Jak na razie Blue to moja ulubiona część, wiadomo, ta była pierwsza. Skończyłem chyba ze 4 razy zaczynając za każdym razem innym pokemonem i potem bawiąc się link kablem skończyłem grę mając od samego początku całą wielką trójkę... Eh, przy tej grze chyba ze 200 h spędziłem.

Pokemon Gold/Silver/Crystal - słabo znam. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z prawdziwą, oryginalną wersją. Zawsze jakieś tandetne ripy. Z tego co wiem, grafika jest śliczna jak na GBC, pokemonów wiele, choć nadal są te stare, lubiane a możliwości jest mega-dużo. Telefon, trzymanie przez pokemony przedmiotów, rozmnażanie pokemonów, nowe przedmioty, grafika, animacje... No po prostu miodek.

Pokemon Ruby/Szafirowe - Mam Ruby, wymieniłem bateryjkę i dopiero zacząłem zabawę. Na szerokim ekranie GBA zupełnie inaczej się gra, nowe menusy, pokemony, zupełnie nowe animacje, dobra grafika - ale to wciąż stare dobre pokemony, wciąż je kolekcjonujemy i wciąż kupa zabawy... Co tu dużo mówić, masa zabawy się przede mną szykuje ^^.

Ogólnie cała seria to chyba najlepsze gry na Gameboye, a na pewno jedne z najlepszych RPGów jakie są.

Link to comment
  • 2 years later...
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Myślę, że nie sprawdziło by się z ff, tak jak np w ff7. Ale racja, mimo, że niby dziecinne, to jest to genialna gra na handhekda i nawet w wieku 15 lat znajduję ludzi, którzy w to grają. Co prawda sprzedałem już gba, to teraz wracam do przeszłości dzięki emulatorowi na symbiana.Rred znam słabo, golda (chyba oryginalmnego) przeszedłem. Aktualnie zacząłem emeralda, zupełnie inna jakość, zobaczymy jak z grywalnością.

Edited by m0rr0s
Link to comment
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.